Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Абай Құнанбаев. "Масғұт" поэмасы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Қалың елім қазағым |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: К.Оракбаева |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 10 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
А.Құнанбаев. «Масғұт» поэмасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.1.1.1-әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы мазмұнын түсіну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар орындай алады: «Масғұт» поэмасына сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы мазмұнын түсінеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: «Масғұт» поэмасына сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы мазмұнын түсінеді, өмірмен байланыстыра алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: «Масғұт» поэмасы мен әлем әдебиетіндегі ортақ құндылықты анықтай алады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерйиі |
● «Масғұт» поэмасына сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы мазмұнын түсінеді. ● Поэмаға байланысты ашық сұрақтар құрастырады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Поэма, Шәмсі-жиһан |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Не себепті Масғұт қызыл жемісті таңдады? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Отбасы, адамгершілік құндылықтар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
тарих пәні |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Абай поэмалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 мин
2 мин
|
(Ұ) Шаттық шеңбер «Өзіңізге тілегенді, өзгеге де тілеңіз» ойыны бойынша ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Әр оқушыға ішінен ең жақсы тілек тілеу тапсырылады. Содан кейін қарама-қарсы тұрып, жұптасып, бір-бірінің қолын алып, өзіне тілеген тілегін бір-біріне айтады.
Сабақ мақсатымен таныстырамын |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 12 мин
10 мин
8 мин
|
(Ө;Ж;Т) 1-тапсырма: «Масғұт» поэмасын топ ішінде «Самаралық әдіспен» кезектесіп оқу арқылы тақырыбы мен идеясына және көркемдік маңызына тоқталу 1.Поэманы үзінділерге бөліп оқиды. 2.Топ ішінде оқылған үзінділерді өзара талқылайды. 3.Берілген үзінділердің мазмұнын ашатындай 9-10 тірек сөз жазады. 4.Үзіндіні қайта оқиды. 5. Әрбір топ ішінен бір оқушы үзіндіні мазмұндап береді.
(Қ) «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.
2-тапсырма Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма:
Дескриптор Білім алушы -поэмадағы маңызды оқиғаларды анықтайды; -поэманың басталуын анықтайды; -басты оқиғаны, оқиғаның дамыған сәтін табады; -оқиғаның шарықтау шегін анықтайды; -оқиғаның шешімін табады; -поэмада көтерілген мәселе мен идеясын жеткізудегі маңызды бөлікті анықтайды; -себебін түсіндіреді; (Қ ) Оқушылар жұптық жұмыс арқылы дескриптор негізінде бірін-бірі бағалайды. (Ө) 3 - тапсырма «Блум таксономиясы» бойынша саралау тапсырмасы
(Қ) «Бағдаршам» әдісі бойынша бір топтағы оқушылар бірін-бірі бағалайды. |
Үлестірмелі материал 8-күн 3-сабақ Майк Гершон дайындаған оқыту құралдары
А.Әлімов Майк Гершон дайындаған оқыту үшін бағалау құралдары Үлестірмелі материал 8-күн,3-сабақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин |
(Ұ) Рефлексия «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кесте арқылы сабақтан алған білімдерін қорытындылайды.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпараттар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5мин Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау - тапсырмаларды іріктеуді, оқушыдан күтілетін нəтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды, жеке қабілеттерін ескере отырып əзірлеуді қамтиды. Уақытты тиімді пайдалана отырып, саралауды сабақтың кез-келген кезеңінде қолдануға
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |