Әдебиеттік оқу 30 -сабақ
|
Мектеп |
жалпы орта білім беретін мектебі |
|
|
Бөлім |
Менің мектебім |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
15. 11.2023ж |
|
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатысушылар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.7.1 мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу 2.2.9.1 сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табады Сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салады |
|
|
Құндылықты дарыту |
Ұлттық мүдде: қоршаған ортаны қорғау.Оқушылар арасындағы достық сыйластық қарым –қатынасы сақтай білуге тәрбилелеу. Жақсы мен жаманды ажырата білуге тәрбиелеу |
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. 8-минут |
Психологиялық ахуал «5» болсын алар бағамыз, Білімнен бақыт табамыз. Өнер білім көп оқып, Өсе берсін санамыз. «Ең керемет кітап» оқу Біз қандай бөлімді өтіп жатырмыз? -Уақыт деп нені айтамыз? -Дұрыс, уақыт деп айларды,күндерді, мезгілдерді және сағатты айтамыз. -Балалар, біз аптаның қай күндері мектепке келеміз? -Ондай болса, аптаның бес күні бізге сұрақтар дайындап қойыпты. Апта күндерінің сұрақтары. Дүйсенбі: Білім туралы қандай мақал білеміз ? Сейсенбі:Білім алу үшін бізге не қажет? Сәрсенбі: Қандай кітаптарды білесіңдер? Бейсенбі:Кітапхана дене не? Жұма: Кітапты қалай ұстауымыз керек? Жаңа тақырыпты ашу.Жұмбақ шешу. Бір қобди дүние жүзін
бағалаған, |
Психологиялық тренингкке қатысады.
Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды.
|
ҚБ «5 минут» Оқушылар «Менің уақытым»парағын белгілейді
|
Психологиялық ахуал.
Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. Презентация |
|
10-мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1- тапсырма.Жұптық жұмыс «Сағат дос» әдісі Ойлау дағдыларының деңгейі:білу,түсіну,қолдану Айтылым Нұсқау: Әруақытқа топқа тапсырма Мұғалім тақтада оқушыларды ойландыруға бағыттайтын суреттер ұсынады. Идеяны жаңа тақырыпқа өтуге көпірше ретінде пайдаланады
|
Оқушылар мұғалімнің көмегімен «Кітап неден қорқады?» деген сұрақ төңірегінде ойланып, әңгімелейді. |
ҚБ «5 минут» Оқушылар «Менің уақытым»парағын белгілейді
|
Оқулық |
|
10-минут |
ҚБ 2 -тапсырма. (Т) «Сағат дос» әдісі топтық тапсырмаларлы алады. Ойлау дағдыларының деңгейі:білу,түсіну, қолдану Нұсқау: Автормен таныстыру. Ермек Өтетілеуұлының «Жыртық кітап жылады» Мұғалім оқушылардың өлеңді түсініп оқуына мүмкіндік береді.
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Өлеңді мәнерлеп оқиды |
Ермек Өтетілеуұлының «Жыртық кітап жылады» өлеңін түсініп, оқиды..
|
Бағалау критерийі: сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу - Дескрипторы: оқушылар өлеңді түсініп, мәнерлеп оқиды.5 балл
|
Оқулық, дәптер
|
|
2 мин |
Сергіту сәті: Абайдың әні «Ғылым таппай мақтанба» Караоке |
|
Жарайсыңдар! |
Колонка ноутбук |
|
10 мин |
ҚБ 3 тапсырма. «Сағат дос» әдісі Ойлау дағдыларының деңгейі:білу,түсіну, қолдану Нұқау: Оқулықта берілген тапсырманы мұғалім оқушылардың сөйлем құрауына ықпал етеді. Жазу барысында әрбір сөзді іштей буынға бөліп, сауатты жазуын бақылайды. Кейіптеу – әртүрлі жануарларды, табиғат құбылыстарын немесе жансыз нәрселерді адам кейпіне келтіріп суреттейтін көркемдік тәсіл. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Жырттық кітапты сипаттап,айтады. |
Өлеңнен жыртық кітапты сипаттайды. Қандай? cұрағына жауап беріп тұрған сөздерді тауып, кестені толтырады. Қай суреттер кейіптеу тәсілі бола алатынын қоршап көрсетеді. |
Бағалау критерийі: Шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табады Дескрипторы: керекті сөзді тауып, кестені толтырады;3 балл кейіптеу кейіпкерін анықтайды.2 балл |
Оқулық дәптер |
|
Сабақ тың соңы 5 мин |
МК, Т.Сабақты бекіту Мұғалім оқушылардың шығармашылық жұмысына қолдау көрсетеді Кітапты күтіп ұстау туралы ереже құрастырады. Мысалы: 1. Кітаптың ең алдымен тысын қапта.
-Бүгінгі сабақта не ұнады? -Сабақтан қандай ой түйдің? Рефлексия: «Белгі» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: «Таза кітап» көрмесін қою.Өлеңді түсініп оқу |
Оқушылар кітапты күтіп ұстау туралы ереже құрастырады |
ҚБ «5 минут» Оқушылар «Менің уақытым»парағын белгілейді
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу 2 сынып
Әдебиеттік оқу 2 сынып
Әдебиеттік оқу 30 -сабақ
|
Мектеп |
жалпы орта білім беретін мектебі |
|
|
Бөлім |
Менің мектебім |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
15. 11.2023ж |
|
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатысушылар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.7.1 мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу 2.2.9.1 сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табады Сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салады |
|
|
Құндылықты дарыту |
Ұлттық мүдде: қоршаған ортаны қорғау.Оқушылар арасындағы достық сыйластық қарым –қатынасы сақтай білуге тәрбилелеу. Жақсы мен жаманды ажырата білуге тәрбиелеу |
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. 8-минут |
Психологиялық ахуал «5» болсын алар бағамыз, Білімнен бақыт табамыз. Өнер білім көп оқып, Өсе берсін санамыз. «Ең керемет кітап» оқу Біз қандай бөлімді өтіп жатырмыз? -Уақыт деп нені айтамыз? -Дұрыс, уақыт деп айларды,күндерді, мезгілдерді және сағатты айтамыз. -Балалар, біз аптаның қай күндері мектепке келеміз? -Ондай болса, аптаның бес күні бізге сұрақтар дайындап қойыпты. Апта күндерінің сұрақтары. Дүйсенбі: Білім туралы қандай мақал білеміз ? Сейсенбі:Білім алу үшін бізге не қажет? Сәрсенбі: Қандай кітаптарды білесіңдер? Бейсенбі:Кітапхана дене не? Жұма: Кітапты қалай ұстауымыз керек? Жаңа тақырыпты ашу.Жұмбақ шешу. Бір қобди дүние жүзін
бағалаған, |
Психологиялық тренингкке қатысады.
Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды.
|
ҚБ «5 минут» Оқушылар «Менің уақытым»парағын белгілейді
|
Психологиялық ахуал.
Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. Презентация |
|
10-мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1- тапсырма.Жұптық жұмыс «Сағат дос» әдісі Ойлау дағдыларының деңгейі:білу,түсіну,қолдану Айтылым Нұсқау: Әруақытқа топқа тапсырма Мұғалім тақтада оқушыларды ойландыруға бағыттайтын суреттер ұсынады. Идеяны жаңа тақырыпқа өтуге көпірше ретінде пайдаланады
|
Оқушылар мұғалімнің көмегімен «Кітап неден қорқады?» деген сұрақ төңірегінде ойланып, әңгімелейді. |
ҚБ «5 минут» Оқушылар «Менің уақытым»парағын белгілейді
|
Оқулық |
|
10-минут |
ҚБ 2 -тапсырма. (Т) «Сағат дос» әдісі топтық тапсырмаларлы алады. Ойлау дағдыларының деңгейі:білу,түсіну, қолдану Нұсқау: Автормен таныстыру. Ермек Өтетілеуұлының «Жыртық кітап жылады» Мұғалім оқушылардың өлеңді түсініп оқуына мүмкіндік береді.
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Өлеңді мәнерлеп оқиды |
Ермек Өтетілеуұлының «Жыртық кітап жылады» өлеңін түсініп, оқиды..
|
Бағалау критерийі: сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу - Дескрипторы: оқушылар өлеңді түсініп, мәнерлеп оқиды.5 балл
|
Оқулық, дәптер
|
|
2 мин |
Сергіту сәті: Абайдың әні «Ғылым таппай мақтанба» Караоке |
|
Жарайсыңдар! |
Колонка ноутбук |
|
10 мин |
ҚБ 3 тапсырма. «Сағат дос» әдісі Ойлау дағдыларының деңгейі:білу,түсіну, қолдану Нұқау: Оқулықта берілген тапсырманы мұғалім оқушылардың сөйлем құрауына ықпал етеді. Жазу барысында әрбір сөзді іштей буынға бөліп, сауатты жазуын бақылайды. Кейіптеу – әртүрлі жануарларды, табиғат құбылыстарын немесе жансыз нәрселерді адам кейпіне келтіріп суреттейтін көркемдік тәсіл. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Жырттық кітапты сипаттап,айтады. |
Өлеңнен жыртық кітапты сипаттайды. Қандай? cұрағына жауап беріп тұрған сөздерді тауып, кестені толтырады. Қай суреттер кейіптеу тәсілі бола алатынын қоршап көрсетеді. |
Бағалау критерийі: Шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табады Дескрипторы: керекті сөзді тауып, кестені толтырады;3 балл кейіптеу кейіпкерін анықтайды.2 балл |
Оқулық дәптер |
|
Сабақ тың соңы 5 мин |
МК, Т.Сабақты бекіту Мұғалім оқушылардың шығармашылық жұмысына қолдау көрсетеді Кітапты күтіп ұстау туралы ереже құрастырады. Мысалы: 1. Кітаптың ең алдымен тысын қапта.
-Бүгінгі сабақта не ұнады? -Сабақтан қандай ой түйдің? Рефлексия: «Белгі» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: «Таза кітап» көрмесін қою.Өлеңді түсініп оқу |
Оқушылар кітапты күтіп ұстау туралы ереже құрастырады |
ҚБ «5 минут» Оқушылар «Менің уақытым»парағын белгілейді
|
|

шағым қалдыра аласыз


















