Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
. |
|||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Тақырыбы |
61. Жылға жақсы тілек |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1* шығарма мазмұнын түрлі баяндау тәсілдерін қолданып, шығарманы қысқаша, толық, ішінара мазмұндау 4.2.2.1 шығарманы қайта құруға, бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру 4.3.4.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып түзету. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма мазмұнын түрлі баяндайды,негізділген сұрақтар қояды,шығармашылық жұмыстар жасайды. |
|||||
|
Құндылық Апта дәйексөзі: Жасампаздық –бәрімізге өнеге |
жасампаздық және жаңашылдық Құзыреттілік:шығармашылық Қоршаған әлемді зерттеу,сұрақтар қою, алынған мәліметтер негізінде қорытынды жасай алу; жаңа идеяларды қалыптастыру. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Амандасу» түрлерін қолданады |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
3 минут
|
Үй тапсырмасын сұрау Өлеңді түсініп оқу. Өзің тұратын жердің табиғатын сипаттап жаз. Өткен сабақты пысықтау. "Топтық тергеу" әдісі. 1.Шығарманың авторы кім? 2..Өлеңдегі Қыдыр ата -ненің бейнесі? 3. Саған қай кейіпкер ұнады? 4. Аяздың "буыны неден босап" кетті? 5. Өлеңдегі кейіпкерлерден өзіңе қандай үлгі алдың? |
Өлеңді түсініп оқиды. Өзі тұратын жердің табиғатын сипаттап жазады.
|
Ауызша мадақтау Дескриптор: 1. Өлеңді түсініп оқиды. Өзі тұратын жердің табиғатын сипаттап жазады. ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! |
|
||
|
Жаңа сабақ 10 мин
Сабақтың ортасы 20 минут
|
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. Батаны оқып, мағынасын түсіндіріңдер. Жақсылық болсын, төрт түліктің берер пайдасы мол болсын, әрдайым жолын болсын, төрт түлігін үмітіңді ақтасын, наурыз береке әкелсін. "Джигсо" әдісі. Түсініп оқы "Отамалы" деген не?
2-тапсырма.Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты қандай еді? Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты өте суық ауа райы жайында айтылған.
3-тапсырма. Оқиғаның басталуына не себеп болды? Оқиғаның басталуына ауа райының күрт өзгеруі себеп болды.
ЕБҚ 1. "Отамалы" дегеіміз не? 2.Сәуір айы мәтінде тағы қалай аталады?
5 - тапсырма. Кесте бойынша сұрақтарға жауап бер.
6 - тапсырма. Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін? Адамдар күн райын құстар, жануарлар, аспандағы жұлдыздар арқылы күнге айға қарап біліп отырған. Мысалы: Жұлдыз көп болса, ертеңгеі күні күн жылы болады. Құстар күн суытар алдын жылы жаққа ұшады. Суырлар інінен шықса, қыс ерте бітеді.
|
Мәтінді түсініп оқиды.
Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты өте суық ауа райы жайында айтылғанын айтады
Оқиғаның басталуына не себеп болғанын анықтайды.
Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді.
Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін екенін айтады.
|
Дескриптор: 1.Батаның мағынасын ашады 1б
Дескриптор : 1.Мәтінді түсініп оқиды1б
Дескриптор: 1. Ауа райының қандай уақыты бейнеленгенін айтады 1б
Дескриптор: 1. Оқиғаның басталуына не себеп болғанын анықтайды. 1б Дескриптор: 1. Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді. 1б Дескриптор: 1. Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін екенін айтады.1б 2.Ақпарат көздерін қолданады ,қорытынды жасайды 1б |
Анықтама
сурет
Оқулық Дәптер
Оқулық
дәптер
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
IV.Сабақты қорытындылау. 1. "Пақыр" сөзін қалай түсінесің? 2. Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін? 3. Оқиғаның басталуына не себеп болды? 4. Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты қандай еді? 5.Отамалы дегеніміз не? 6. Қалай ойлайсың, Отамалы күн райының бұзыларын қалай білді? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың? Үй тапсырма . Мәтінді түсініп оқу. 4-тапсырма, 87-бет Оқушылардың білімін бағалау Оқушыларға куәлік суретіндегі карточкаларды таратып береді.
|
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі.
Мұғалім берген карточкаларға бүгінгі сабақта өздерінің қаншалықты қатыса алғанын бағалайды. |
Кері байланыс: Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер Жарайсыңдар! Балдар жиынтығын қою.
|
карточка
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу 4 сынып "Жылға жақсы тілек" ҚМЖ
Әдебиеттік оқу 4 сынып "Жылға жақсы тілек" ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
. |
|||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Тақырыбы |
61. Жылға жақсы тілек |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1* шығарма мазмұнын түрлі баяндау тәсілдерін қолданып, шығарманы қысқаша, толық, ішінара мазмұндау 4.2.2.1 шығарманы қайта құруға, бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру 4.3.4.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып түзету. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма мазмұнын түрлі баяндайды,негізділген сұрақтар қояды,шығармашылық жұмыстар жасайды. |
|||||
|
Құндылық Апта дәйексөзі: Жасампаздық –бәрімізге өнеге |
жасампаздық және жаңашылдық Құзыреттілік:шығармашылық Қоршаған әлемді зерттеу,сұрақтар қою, алынған мәліметтер негізінде қорытынды жасай алу; жаңа идеяларды қалыптастыру. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Амандасу» түрлерін қолданады |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
3 минут
|
Үй тапсырмасын сұрау Өлеңді түсініп оқу. Өзің тұратын жердің табиғатын сипаттап жаз. Өткен сабақты пысықтау. "Топтық тергеу" әдісі. 1.Шығарманың авторы кім? 2..Өлеңдегі Қыдыр ата -ненің бейнесі? 3. Саған қай кейіпкер ұнады? 4. Аяздың "буыны неден босап" кетті? 5. Өлеңдегі кейіпкерлерден өзіңе қандай үлгі алдың? |
Өлеңді түсініп оқиды. Өзі тұратын жердің табиғатын сипаттап жазады.
|
Ауызша мадақтау Дескриптор: 1. Өлеңді түсініп оқиды. Өзі тұратын жердің табиғатын сипаттап жазады. ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! |
|
||
|
Жаңа сабақ 10 мин
Сабақтың ортасы 20 минут
|
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. Батаны оқып, мағынасын түсіндіріңдер. Жақсылық болсын, төрт түліктің берер пайдасы мол болсын, әрдайым жолын болсын, төрт түлігін үмітіңді ақтасын, наурыз береке әкелсін. "Джигсо" әдісі. Түсініп оқы "Отамалы" деген не?
2-тапсырма.Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты қандай еді? Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты өте суық ауа райы жайында айтылған.
3-тапсырма. Оқиғаның басталуына не себеп болды? Оқиғаның басталуына ауа райының күрт өзгеруі себеп болды.
ЕБҚ 1. "Отамалы" дегеіміз не? 2.Сәуір айы мәтінде тағы қалай аталады?
5 - тапсырма. Кесте бойынша сұрақтарға жауап бер.
6 - тапсырма. Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін? Адамдар күн райын құстар, жануарлар, аспандағы жұлдыздар арқылы күнге айға қарап біліп отырған. Мысалы: Жұлдыз көп болса, ертеңгеі күні күн жылы болады. Құстар күн суытар алдын жылы жаққа ұшады. Суырлар інінен шықса, қыс ерте бітеді.
|
Мәтінді түсініп оқиды.
Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты өте суық ауа райы жайында айтылғанын айтады
Оқиғаның басталуына не себеп болғанын анықтайды.
Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді.
Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін екенін айтады.
|
Дескриптор: 1.Батаның мағынасын ашады 1б
Дескриптор : 1.Мәтінді түсініп оқиды1б
Дескриптор: 1. Ауа райының қандай уақыты бейнеленгенін айтады 1б
Дескриптор: 1. Оқиғаның басталуына не себеп болғанын анықтайды. 1б Дескриптор: 1. Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді. 1б Дескриптор: 1. Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін екенін айтады.1б 2.Ақпарат көздерін қолданады ,қорытынды жасайды 1б |
Анықтама
сурет
Оқулық Дәптер
Оқулық
дәптер
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
IV.Сабақты қорытындылау. 1. "Пақыр" сөзін қалай түсінесің? 2. Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін? 3. Оқиғаның басталуына не себеп болды? 4. Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты қандай еді? 5.Отамалы дегеніміз не? 6. Қалай ойлайсың, Отамалы күн райының бұзыларын қалай білді? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың? Үй тапсырма . Мәтінді түсініп оқу. 4-тапсырма, 87-бет Оқушылардың білімін бағалау Оқушыларға куәлік суретіндегі карточкаларды таратып береді.
|
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі.
Мұғалім берген карточкаларға бүгінгі сабақта өздерінің қаншалықты қатыса алғанын бағалайды. |
Кері байланыс: Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер Жарайсыңдар! Балдар жиынтығын қою.
|
карточка
|
||
шағым қалдыра аласыз
















