Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы: |
|
|||||||
|
Пән: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
61.«Қош келдің, Наурыз!» .Міржақып Дулатұлы. |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1. Шығарманың мазмұнын толық түсіну, кейбір тұстарын нақтылау, оқиғаның себеп-салдарын анықтау үшін сұрақтар қою және жауап беру 4.3.2.1 Таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу, жаңа сюжеттер енгізу, өлең (төртжолды) жазу |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Шығарманың мазмұнын толық түсініп, кейбір тұстарын нақтылайды, оқиғаның себеп-салдарын анықтау үшін сұрақтар қойып, жауап береді. Шығармашылық жұмыстар істейді. Оқушылардың басым бөлігі: Эссе жазады. Кейбір оқушылар:әр пікірге қатысты өз көзқарастарын білдіреді. |
|||||||
|
Бағалау критерийлері: (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже) |
Тұжырымның себеп-салдарлық байланысын сызба түрінде көрсетеді. Шығармашылық жұмыстар істейді. |
|||||||
|
Құндылық Апта дәйексөзі: Жасампаздық –бәрімізге өнеге |
Құзыреттілік:шығармашылық. Қоршаған әлемді зерттеу,сұрақтар қою, алынған мәліметтер негізінде қорытынды жасай алу; жаңа идеяларды қалыптастыру. |
|||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы/ 5 мин |
(Ұ) Ақ көңілді
жүрекпен Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке,жұпта,топта, ұжымда) 1. Бай деп қандай адамды айтамыз? 2. «Сәуір болмай, тәуір болмас» деп бұрынғылар текке айтпаған» деген сөйлемдегі бұрынғылар кімдер? 3. Отамалы күн райының бұзыларын қалай білді деп ойлайсың Міржақып Дулатұлы жайлы деректермен таныстырады. Сабақтың тақырыбымен және жаңа тақырыптың мақсатымен оқушыларды таныстырады. |
Псиологиялық ахуал қалыптастырады. Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді. Отамалы деген не мазмұнын айтады. Міржақып Дулатұлының өмірбаянымен танысады. |
Үй тапсырмасын мазмұндау -1Б Сабақтың мақсатымен танысу-1Б |
Оқулық 88-бет М.Дулатұлы суреті
|
||||
|
Жаңа сабақ/ 15 мин Сергіту сәті/ 2 мин Сабақтың ортасы/ 15 мин |
«Қойын дәптер» әдісі ( М. Дулатұлының өмірі мен шығармашылығы жайлы мағлұматтар жинақтау) Наурыз өлеңі Түсініп оқы а)іштей оқу ә) тізбектей мәнерлеп оқыту 1.Айналадағы табиғаттың оянуын жаңа жылмен байланыстырып әңгімеле 2. Өлеңдегі өсімдіктердің, жан-жануарлардың өміріндегі өзгерістер туралы не айтылған? 3. Осы маусымдағы қандай адам еңбегінің түрлері айтылған «Жаңа сөздер сандығы» айдары Қостанып – қос тігу (жұмыс басындағы баспана) Сергіту сәті.Қаражорға биін интерактивті тақтадан көрсетеді. Оқушылармен бірге қайталайды. 6- тапсырма Наурыз мерекесін біздің қазақ халқымыз ерекше тойлайтынын білеміз. Толығырақ білу үшін Міржақып Дулатұлының «Наурыз» туралы мәліметімен танысамыз. Оқып ,бір-біріңе түсіндіріңдер. 8-тапсырма. Оқушының жазғанына қарап, көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып оқы.
Аузы аққа тию – сүт, айран ішу. |
М.Дулатұлы жайлы мағлұматтарды дәптерге түсіреді. Наурыз өлеңін түсініп, тізбектей оқиды.Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді. Қостанып сөзінің мағынасын дәптерге жазады. Қара жорға биінің қимылдарын көрсетеді.
Наурыз туралы мәліметті оқып, парталастарымен сұхабаттасады.
Көп нүктенің орына тиісті сөзді қойып жазады.
Сөздің мағынасын дәптерге түсіреді. |
ҚБ: смаиликтер арқылы өзара бағалау -1Б Сұрақтарға жауап беріп,тиімді кері байланыс орнату. -2Б
Жаңа сөзді меңгеру -1Б Мәтін бойынша сұхбаттасу-1Б Дұрыс сөзді қойып жазу. -1Б
Жаңа сөзді меңгеру -1Б |
Оқулық 89-бет Интерактивті тақта/ видео Суреттер
Дәптермен жұмыс |
||||
|
Сабақтың соңы/ 3 мин |
Кері байланыс. Ауызша. Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сабақтағы қай тапсырма сен үшін қызықты болды?.. Үй тапсырмасы: М.Дулатұлы «Наурыз» өлеңін жаттау,7 -тапсырма,90 -бет. |
Бүгінгі сабақта түсінгенін айтады. Қай тапсырманың қызығушылық туғызғанын айтады. |
Кері байланыс жүргізу. -1Б ҚБ – 10Б |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу 4 сынып Қош келдің, Наурыз ҚМЖ
Әдебиеттік оқу 4 сынып Қош келдің, Наурыз ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы: |
|
|||||||
|
Пән: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
61.«Қош келдің, Наурыз!» .Міржақып Дулатұлы. |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1. Шығарманың мазмұнын толық түсіну, кейбір тұстарын нақтылау, оқиғаның себеп-салдарын анықтау үшін сұрақтар қою және жауап беру 4.3.2.1 Таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу, жаңа сюжеттер енгізу, өлең (төртжолды) жазу |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Шығарманың мазмұнын толық түсініп, кейбір тұстарын нақтылайды, оқиғаның себеп-салдарын анықтау үшін сұрақтар қойып, жауап береді. Шығармашылық жұмыстар істейді. Оқушылардың басым бөлігі: Эссе жазады. Кейбір оқушылар:әр пікірге қатысты өз көзқарастарын білдіреді. |
|||||||
|
Бағалау критерийлері: (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже) |
Тұжырымның себеп-салдарлық байланысын сызба түрінде көрсетеді. Шығармашылық жұмыстар істейді. |
|||||||
|
Құндылық Апта дәйексөзі: Жасампаздық –бәрімізге өнеге |
Құзыреттілік:шығармашылық. Қоршаған әлемді зерттеу,сұрақтар қою, алынған мәліметтер негізінде қорытынды жасай алу; жаңа идеяларды қалыптастыру. |
|||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы/ 5 мин |
(Ұ) Ақ көңілді
жүрекпен Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке,жұпта,топта, ұжымда) 1. Бай деп қандай адамды айтамыз? 2. «Сәуір болмай, тәуір болмас» деп бұрынғылар текке айтпаған» деген сөйлемдегі бұрынғылар кімдер? 3. Отамалы күн райының бұзыларын қалай білді деп ойлайсың Міржақып Дулатұлы жайлы деректермен таныстырады. Сабақтың тақырыбымен және жаңа тақырыптың мақсатымен оқушыларды таныстырады. |
Псиологиялық ахуал қалыптастырады. Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді. Отамалы деген не мазмұнын айтады. Міржақып Дулатұлының өмірбаянымен танысады. |
Үй тапсырмасын мазмұндау -1Б Сабақтың мақсатымен танысу-1Б |
Оқулық 88-бет М.Дулатұлы суреті
|
||||
|
Жаңа сабақ/ 15 мин Сергіту сәті/ 2 мин Сабақтың ортасы/ 15 мин |
«Қойын дәптер» әдісі ( М. Дулатұлының өмірі мен шығармашылығы жайлы мағлұматтар жинақтау) Наурыз өлеңі Түсініп оқы а)іштей оқу ә) тізбектей мәнерлеп оқыту 1.Айналадағы табиғаттың оянуын жаңа жылмен байланыстырып әңгімеле 2. Өлеңдегі өсімдіктердің, жан-жануарлардың өміріндегі өзгерістер туралы не айтылған? 3. Осы маусымдағы қандай адам еңбегінің түрлері айтылған «Жаңа сөздер сандығы» айдары Қостанып – қос тігу (жұмыс басындағы баспана) Сергіту сәті.Қаражорға биін интерактивті тақтадан көрсетеді. Оқушылармен бірге қайталайды. 6- тапсырма Наурыз мерекесін біздің қазақ халқымыз ерекше тойлайтынын білеміз. Толығырақ білу үшін Міржақып Дулатұлының «Наурыз» туралы мәліметімен танысамыз. Оқып ,бір-біріңе түсіндіріңдер. 8-тапсырма. Оқушының жазғанына қарап, көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып оқы.
Аузы аққа тию – сүт, айран ішу. |
М.Дулатұлы жайлы мағлұматтарды дәптерге түсіреді. Наурыз өлеңін түсініп, тізбектей оқиды.Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді. Қостанып сөзінің мағынасын дәптерге жазады. Қара жорға биінің қимылдарын көрсетеді.
Наурыз туралы мәліметті оқып, парталастарымен сұхабаттасады.
Көп нүктенің орына тиісті сөзді қойып жазады.
Сөздің мағынасын дәптерге түсіреді. |
ҚБ: смаиликтер арқылы өзара бағалау -1Б Сұрақтарға жауап беріп,тиімді кері байланыс орнату. -2Б
Жаңа сөзді меңгеру -1Б Мәтін бойынша сұхбаттасу-1Б Дұрыс сөзді қойып жазу. -1Б
Жаңа сөзді меңгеру -1Б |
Оқулық 89-бет Интерактивті тақта/ видео Суреттер
Дәптермен жұмыс |
||||
|
Сабақтың соңы/ 3 мин |
Кері байланыс. Ауызша. Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сабақтағы қай тапсырма сен үшін қызықты болды?.. Үй тапсырмасы: М.Дулатұлы «Наурыз» өлеңін жаттау,7 -тапсырма,90 -бет. |
Бүгінгі сабақта түсінгенін айтады. Қай тапсырманың қызығушылық туғызғанын айтады. |
Кері байланыс жүргізу. -1Б ҚБ – 10Б |
|
||||
шағым қалдыра аласыз
















