|
САБАҚ: Әдебиеттік оқу Тақырыбы:Өзен |
Мектеп:№ 228 Ш.Бәкіров атындағы орта мектебі |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі:Ожанова Ақшолпан |
|||||||
|
СЫНЫП: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары ) |
Пән бойынша лексика мен терминология. Табиғат, өсімдік, жануар, табиғат құбылыстары, адам. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||
|
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||
|
||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||
|
Өлеңді мәнерлеп оқи алады,сурет арқылы мазмұндай алады. |
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
|
|||||||
|
Жоспар |
|
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
|
Баста луы 15 мин |
3 мин 5 мин 2 мин 5 мин |
І.Топқа бөлу Оқушыларды 4 топқа сурет қиындылары арқылы топтастыру: І топ: табиғат суретін құрастырады ІІ топ: Өсімдік суретін құрастырады ІІІ топ: Жануар суретін құрастырады IV топ: Адам суретін құрастырады ІІ.Үй тапсырмасын сұрау. «Кір жаятын жіп» әдісі арқылы жүреді Суретте не көріп тұрсың? Табиғаттың тамаша көрінісі қандай көңіл күйді туғызады? Таза ауа,мөлдір судың адамға қандай пайдасы бар? Топтағы өзара бағалау мадақтау Жетістік критерийлері 1.Суретке қарап әңгіме құрастыра алады. 2.Іштей,тізбектей жалғастырып оқи алады. 3.Өлеңді мәнерлеп ерекшеліктерін салыстыра алады. Ой қозғау.(Бейнежазба көрсету) Проблемалық сұрақтар. Ақын өлеңді қалай суреттеген? Ақынның «сарқыраған,жарқыраған,арқыраған» деген сөздері неге қатысты? Өзеннің адам өміріндегі маңызы өандай ? Адамдар неге суды құрметтейді? |
Қиылған сурет бөліктері Сұрақ жазылған парақшалар Интербелсенді тақта, слайдтар |
|||||
|
Ортасы 18 мин |
13мин 3 мин 2 мин |
ІІ.Топтық жұмыс Постер қорғау І топ: Судың пайдасы ІІ топ: Судың зияны ІІІ топ: «Пікірлер ағашы » Автор туралы білетіндерін жазады IV.Қазақстандағы өзендер « Топтастыру» Бағалау : «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»
Кері байланыс: 1) Топта бірлесіп жұмыс жасаудан не үйрендіңіз ? 2) Топтық жұмыста кімнің құнды идеясы ұнады ? Неліктен? |
Оқулық ,плакат, стикер, маркерлер, . |
|||||
|
Аяқта луы 12 мин |
8 мин 3 мин 1 мин |
IV. Жеке жұмыс 1. «Табиғат менің өз үйім» тақырыбында әңгіме құрау 2. Тірек сөздер пайдаланып өлең құрастыру 3. Суды қорғау жөнінде эссе жазу 4. Суға байланысты тыйым сөздер жазу,мәнін түсіндіру Р V.Үйге тапсырма Өлеңді мәнерлеп оқыу. |
Үлестірме қағаздар Табыс ағашы мен стикерлер |
|||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ- мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||
«Кір жаятын жіп» әдісі
Постер қорғау
«табыс ағашы» әдісі |
|
|
||||||
|
Рефлексия Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу Өзен
Әдебиеттік оқу Өзен
|
САБАҚ: Әдебиеттік оқу Тақырыбы:Өзен |
Мектеп:№ 228 Ш.Бәкіров атындағы орта мектебі |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі:Ожанова Ақшолпан |
|||||||
|
СЫНЫП: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары ) |
Пән бойынша лексика мен терминология. Табиғат, өсімдік, жануар, табиғат құбылыстары, адам. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||
|
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||
|
||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||
|
Өлеңді мәнерлеп оқи алады,сурет арқылы мазмұндай алады. |
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
|
|||||||
|
Жоспар |
|
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
|
Баста луы 15 мин |
3 мин 5 мин 2 мин 5 мин |
І.Топқа бөлу Оқушыларды 4 топқа сурет қиындылары арқылы топтастыру: І топ: табиғат суретін құрастырады ІІ топ: Өсімдік суретін құрастырады ІІІ топ: Жануар суретін құрастырады IV топ: Адам суретін құрастырады ІІ.Үй тапсырмасын сұрау. «Кір жаятын жіп» әдісі арқылы жүреді Суретте не көріп тұрсың? Табиғаттың тамаша көрінісі қандай көңіл күйді туғызады? Таза ауа,мөлдір судың адамға қандай пайдасы бар? Топтағы өзара бағалау мадақтау Жетістік критерийлері 1.Суретке қарап әңгіме құрастыра алады. 2.Іштей,тізбектей жалғастырып оқи алады. 3.Өлеңді мәнерлеп ерекшеліктерін салыстыра алады. Ой қозғау.(Бейнежазба көрсету) Проблемалық сұрақтар. Ақын өлеңді қалай суреттеген? Ақынның «сарқыраған,жарқыраған,арқыраған» деген сөздері неге қатысты? Өзеннің адам өміріндегі маңызы өандай ? Адамдар неге суды құрметтейді? |
Қиылған сурет бөліктері Сұрақ жазылған парақшалар Интербелсенді тақта, слайдтар |
|||||
|
Ортасы 18 мин |
13мин 3 мин 2 мин |
ІІ.Топтық жұмыс Постер қорғау І топ: Судың пайдасы ІІ топ: Судың зияны ІІІ топ: «Пікірлер ағашы » Автор туралы білетіндерін жазады IV.Қазақстандағы өзендер « Топтастыру» Бағалау : «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»
Кері байланыс: 1) Топта бірлесіп жұмыс жасаудан не үйрендіңіз ? 2) Топтық жұмыста кімнің құнды идеясы ұнады ? Неліктен? |
Оқулық ,плакат, стикер, маркерлер, . |
|||||
|
Аяқта луы 12 мин |
8 мин 3 мин 1 мин |
IV. Жеке жұмыс 1. «Табиғат менің өз үйім» тақырыбында әңгіме құрау 2. Тірек сөздер пайдаланып өлең құрастыру 3. Суды қорғау жөнінде эссе жазу 4. Суға байланысты тыйым сөздер жазу,мәнін түсіндіру Р V.Үйге тапсырма Өлеңді мәнерлеп оқыу. |
Үлестірме қағаздар Табыс ағашы мен стикерлер |
|||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ- мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||
«Кір жаятын жіп» әдісі
Постер қорғау
«табыс ағашы» әдісі |
|
|
||||||
|
Рефлексия Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||
шағым қалдыра аласыз
ефлексия: Жазған
жауаптарын табыс ағашына
жапсырады.












