Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Әдебиеттік оқу Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Табиғаттағы байланыс |
|||||
|
Оқу мақсаттары |
3.2.1.1 мәтінді дауыстап түсініп/ рөлге бөліп/мәнерлеп/ теріп оқу 3.2.2.1 мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқиды; Көпшілік оқушылар: мәтін мазмұны бойыншақарапайым және нақтылау сұрақтарын қояды және жауабын мәтіннен таба алады Кейбір оқушылар: мәтіндегі оқиғаны өмірмен байланыстырады және өз ойын еркін білдіреді. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Тірек сөздер |
Терек,теректің қабығы,ауызбірлік,сыпырылып,қапа |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Құрмет», «ынтымақтастық»,«еңбек пен шығармашылық»сияқты құндылықтарын бойына сіңіруіне,Отанына риясыз қызмет ететін, білімді,білікті, рухани терең азамат болып қалыптасуына ықпал ету |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі,көркем еңбек |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|||||
|
Алдыңғы білімді игеру |
Мәтінді мәнерлеп, түсініп оқи алады. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 1-7 минут |
Ширату тапсырмасы: Сынып оқушылары ағаштардың суреттері бойынша топтарға бөлінеді 1-топ Емен 2-топ Қайың 3-топ Терек 4-топ Қарағай 5-топ Жөке Әрбір топ ағаштардың түрін айтып,қысқаша мәлімет береді Ағаштар туралы видеоролик қарау |
Қосымша 1
https://yandex.kz/images
https://www.youtube.com/watch?v=-iHBKxN9hDg |
||||
|
Сабақтың ортасы 8-9 минут
10-15 минут
16-21 минут
22-28минут
29-32минут
33-36 минут |
Автор өмірбаянымен танысу Бейсебай Кірісбайұлы(1955-2003)-Алматы облысында туған. Балаларға арнап өлеңдер, мысалдар жазған.Оның «Піл неге жылады?», «Аппақ бақбақ» т.б өлең жинақтары бар
1-тапсырма (ЖЖ,Т)«Үштік» әдіс(Ойлан, жұптас, бөліс) Топтағы оқушылар бірнеше жұптан бөлінеді:бірінші оқушы оқиды немесе айтады, екінші оқушы тындайды, үшінші оқушы түртіп алады, кейін өз пікірін айтады. Саралау: Оқушылардың есте сақтау қабілеті сақталады. Өз ойын ашық айта алады ҚБ «Бас бармақ» Оқушылар мәтінді оқып болған соң ,қаншалықты түсінгендерін бағалау
2-тапсырма (Т)«Сұраққа жетіп ал»әдісі Мәтіннің мазмұнына әр деңгейлі сұрақтар қою. 1-ші топ – сұрақ қояды, 2-ші топ сол сұраққа жауап береді 3-ші топ-сұрақ қояды,4-ші топ сол сұраққа жауап береді Үлгі:
Саралау: Өз бетінше ойлап, ақпаратты меңгере алады. Сыныптастарының жауаптарын ықылас қойып тыңдайды және сұрақтар қояды. ҚБ «Бір- бірін бағалау» Топтар бір -бірінің жұмысын бағалау арқылы әр топ жұмысынла нені жақсарту керектігін анықтайды
3-тапсырма (Т,Ұ)«Жалғасын тап»»әдісі Әр қатардағы сөздер арасында байланыс тізбегін құрып,әңгімелеу Саралау: Оқушының логикалық ойлауы дамиды, жылдам ой түйіндейді. ҚБ «Смайликтер»
Дидактикалық жаттығу: «Қай ағаштың жапырағы?» Шарты: Емен,қайың,терек,қарағай,жөке ағаштары ілініп тұрады.Балаларға жапырақтар таратылады. Жапырақтарды дұрыс орналастыруы керек
4-тапсырма (Ұ) «Оқиғалар желісі» әдісі Әр топқа оқиға желісі көрсетілген сурет қиындыларын беріп, суреттерді ретімен орналастыруды тапсырады. Оқушылар оқиға желісіне сүйеніп, сурет қиындыларын орналастырады
Саралау: Тапсырма барлық топқа ұсынылады,бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Көмек қажет ететін топқа уақыт беріледі ҚБ «Екі жұлдыз,бір тілек» Екі жұлдыз-Жұмыстарындағы ұнағаны Бір тілек-Жақсартуға болады |
Қосымша 2
Слайд №6
Слайд №7 Қосымша 3
Қосымша 4
Слайд №8
https://ru.depositphotos.com/stock-photos
Қосымша 5
|
||||
|
Сабақтың соңы 37-40 минут |
«Шеңбердегі доп» шеңберлене отырып, бір-біріне кішкене допты лақтырады. Доп қолына тиген оқушы сабақ туралы бір сөйлем айтады. |
доп |
||||
|
Саралау 1-тапсырмада Оқушылардың есте сақтау қабілеті сақталады. Өз ойын ашық айта алады 2-тапсырмада Өз бетінше ойлап, ақпаратты меңгере алады. Сыныптастарының жауаптарын ықылас қойып тыңдайды және сұрақтар қояды. 3-тапсырмада Оқушының логикалық ойлауы дамиды, жылдам ой түйіндейді. 4-тапсырмада Тапсырма барлық топқа ұсынылады,бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Көмек қажет ететін топқа уақыт беріледі |
Бағалау «Бас бармақ» әдісі «Бір- бірін бағалау» әдісі «Смайликтер» әдісі «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі Дескриптор
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Топқа бөліну кезінде қауіпсіздік ережелері ескеріледі |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсатына жеттім бе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы орнады ма? Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен? |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, к\ елесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу "Табиғаттағы байланыс" 3 сынып
Әдебиеттік оқу "Табиғаттағы байланыс" 3 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Әдебиеттік оқу Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Табиғаттағы байланыс |
|||||
|
Оқу мақсаттары |
3.2.1.1 мәтінді дауыстап түсініп/ рөлге бөліп/мәнерлеп/ теріп оқу 3.2.2.1 мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқиды; Көпшілік оқушылар: мәтін мазмұны бойыншақарапайым және нақтылау сұрақтарын қояды және жауабын мәтіннен таба алады Кейбір оқушылар: мәтіндегі оқиғаны өмірмен байланыстырады және өз ойын еркін білдіреді. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Тірек сөздер |
Терек,теректің қабығы,ауызбірлік,сыпырылып,қапа |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Құрмет», «ынтымақтастық»,«еңбек пен шығармашылық»сияқты құндылықтарын бойына сіңіруіне,Отанына риясыз қызмет ететін, білімді,білікті, рухани терең азамат болып қалыптасуына ықпал ету |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі,көркем еңбек |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|||||
|
Алдыңғы білімді игеру |
Мәтінді мәнерлеп, түсініп оқи алады. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 1-7 минут |
Ширату тапсырмасы: Сынып оқушылары ағаштардың суреттері бойынша топтарға бөлінеді 1-топ Емен 2-топ Қайың 3-топ Терек 4-топ Қарағай 5-топ Жөке Әрбір топ ағаштардың түрін айтып,қысқаша мәлімет береді Ағаштар туралы видеоролик қарау |
Қосымша 1
https://yandex.kz/images
https://www.youtube.com/watch?v=-iHBKxN9hDg |
||||
|
Сабақтың ортасы 8-9 минут
10-15 минут
16-21 минут
22-28минут
29-32минут
33-36 минут |
Автор өмірбаянымен танысу Бейсебай Кірісбайұлы(1955-2003)-Алматы облысында туған. Балаларға арнап өлеңдер, мысалдар жазған.Оның «Піл неге жылады?», «Аппақ бақбақ» т.б өлең жинақтары бар
1-тапсырма (ЖЖ,Т)«Үштік» әдіс(Ойлан, жұптас, бөліс) Топтағы оқушылар бірнеше жұптан бөлінеді:бірінші оқушы оқиды немесе айтады, екінші оқушы тындайды, үшінші оқушы түртіп алады, кейін өз пікірін айтады. Саралау: Оқушылардың есте сақтау қабілеті сақталады. Өз ойын ашық айта алады ҚБ «Бас бармақ» Оқушылар мәтінді оқып болған соң ,қаншалықты түсінгендерін бағалау
2-тапсырма (Т)«Сұраққа жетіп ал»әдісі Мәтіннің мазмұнына әр деңгейлі сұрақтар қою. 1-ші топ – сұрақ қояды, 2-ші топ сол сұраққа жауап береді 3-ші топ-сұрақ қояды,4-ші топ сол сұраққа жауап береді Үлгі:
Саралау: Өз бетінше ойлап, ақпаратты меңгере алады. Сыныптастарының жауаптарын ықылас қойып тыңдайды және сұрақтар қояды. ҚБ «Бір- бірін бағалау» Топтар бір -бірінің жұмысын бағалау арқылы әр топ жұмысынла нені жақсарту керектігін анықтайды
3-тапсырма (Т,Ұ)«Жалғасын тап»»әдісі Әр қатардағы сөздер арасында байланыс тізбегін құрып,әңгімелеу Саралау: Оқушының логикалық ойлауы дамиды, жылдам ой түйіндейді. ҚБ «Смайликтер»
Дидактикалық жаттығу: «Қай ағаштың жапырағы?» Шарты: Емен,қайың,терек,қарағай,жөке ағаштары ілініп тұрады.Балаларға жапырақтар таратылады. Жапырақтарды дұрыс орналастыруы керек
4-тапсырма (Ұ) «Оқиғалар желісі» әдісі Әр топқа оқиға желісі көрсетілген сурет қиындыларын беріп, суреттерді ретімен орналастыруды тапсырады. Оқушылар оқиға желісіне сүйеніп, сурет қиындыларын орналастырады
Саралау: Тапсырма барлық топқа ұсынылады,бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Көмек қажет ететін топқа уақыт беріледі ҚБ «Екі жұлдыз,бір тілек» Екі жұлдыз-Жұмыстарындағы ұнағаны Бір тілек-Жақсартуға болады |
Қосымша 2
Слайд №6
Слайд №7 Қосымша 3
Қосымша 4
Слайд №8
https://ru.depositphotos.com/stock-photos
Қосымша 5
|
||||
|
Сабақтың соңы 37-40 минут |
«Шеңбердегі доп» шеңберлене отырып, бір-біріне кішкене допты лақтырады. Доп қолына тиген оқушы сабақ туралы бір сөйлем айтады. |
доп |
||||
|
Саралау 1-тапсырмада Оқушылардың есте сақтау қабілеті сақталады. Өз ойын ашық айта алады 2-тапсырмада Өз бетінше ойлап, ақпаратты меңгере алады. Сыныптастарының жауаптарын ықылас қойып тыңдайды және сұрақтар қояды. 3-тапсырмада Оқушының логикалық ойлауы дамиды, жылдам ой түйіндейді. 4-тапсырмада Тапсырма барлық топқа ұсынылады,бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Көмек қажет ететін топқа уақыт беріледі |
Бағалау «Бас бармақ» әдісі «Бір- бірін бағалау» әдісі «Смайликтер» әдісі «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі Дескриптор
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Топқа бөліну кезінде қауіпсіздік ережелері ескеріледі |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсатына жеттім бе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы орнады ма? Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен? |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, к\ елесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
шағым қалдыра аласыз













