Материалдар / Ағзаның ішкі ортасы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ағзаның ішкі ортасы

Материал туралы қысқаша түсінік
Ағзаның ішкі ортасы тақырыбы бойынша жасалынған кмж ағылшын тілінде де көрсетілген.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
518
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән мұғалімі: Муталив Даулен

Пәні: Биология 29 сабақ


Сынып/ мерзімі

8 «А»

14.12.2016 жыл

пәні

Биология (ағылшынша)

Сабақтың

тақырыбы

Организмнің ішкі ортасы және оның маңызы

Сабақтың мақсаты

Организмнің ішкі ортасы және оның құрамы туралы ұғым қалыптастыру.

Адамның қан жасушаларының түрлерімен таныстыру.

Берілген тапсырманы өз деңгейінде орындауға дағдыландыру

Күтілетін нәтиже

Ағзаның ішкі ортасының маңызы зор екенін біледі.

Қан және оның жасушаларын ажырата алады.

Топтасып, жұптасып жұмыс істеу дағдысы қалыптасады.

Сабақтың әдісі

Топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке жұмыс, сұрақ-жауап, Диалогтық оқыту

Көрнекіліктер

Электронды оқулық, интерактивті тақта, адам қаңқасы макеті, ACTIVotе тестілеу құрылғысы

Пәнаралық байланыс

химия

Қолданылған әдебиеттер

8-сынып «биология» оқулығы «Мектеп», «Атамұра» баспасы

«Numаn biology» «замбак» баспасы


Уақыты

Сабақ кезең/рі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

1 мин










1 мин





4 мин


Кіріспе









Ұйымдастыру кезеңі





Үй тапсырмасын сұрау кезеңі

Салеметсіздерме балалар! Көңіл күйлеріңіз қалай? Қазір бәріміз бір-бірімізге жақсы тілектер айтудан бастайық.

«Шаттық шеңберін» ұйымдастырамын.


Оқушыларды қан жасушаларының аттары бойынша 3 топқа бөлемін.

.

ACTIVotе тестілеу құрылғысын пайдалану арқылы өткен тақырып бойынша мини тест алынады. (қаңқа және бұлшықеттер тақырыбы)

Шаттық шеңберінде оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.







Оқушылар 3-топқа бөлінеді:

«лейкоцит»

«тромбоцит»

«эритроцит»


Тест сұрақтарына жауап бере отырып, өткен тақырыпты естеріне алады және ACTIVotе тестілеу құрылғысымен жауап береді.









Топ аттары жазылған

қағаздар




ACTIVotе тестілеу құрылғысы

Интерактивті тақта


16 мин










Негізгі бөлім

Жаңа сабақты ұйымдастыру кезеңі



3 топқа үш тақырып жазылған плакат тарқатып беріп, постер жасатамын.













Әр топ өздеріне берілген тапсырманы топтасып жұмыс жасайды.

1 топ: Қан. Ұлпа сұйықтығы және лимфа-организм ішкі ортасының құрам бөліктері. Олардың айналымы және байланысы.

2 топ: Қанның құрамы: плазма және формалы элементтері-эритроциттер, тромбоциттер, лейкоциттер

3 топ: Адам қанының ағзадағы атқаратын қызметі

Постер жасап топ алдында қорғайды.

Алған білімдерін пайдаланып, сәйкестік тестті орындайды.

Плакат, маркер, оқулық.










Оқушы дәптері

3 мин

Қорытынды

Тақырып бойынша сұрақтар қоямын.



Жаңа тақырып бойынша өздерінің тың ақпараттарын қорытындылайды.



Постерлер оқулық

2 мин

Бағалау.

Сыныптасын және өзін-өзі критериалды бағалау жүргіземін.

Сыныптасын және өзін-өзі критериалды бағалап шығады.

Бағалау парақшасы.

2 мин

Рефлексия

Кері байланыс

Өткен тақырып бойынша өз пікірлерін жазды.


Стикер

1 мин

Үйге тапсырма беру

Организмнің ішкі ортасы және оның маңызы

Күнделікке жазады.

Күнделік



















Teacher: Mutaliv Daulen

Subject: Biology Lesson 29


Grade/ Date

8 «А»

14.12.2016

Subject

Biology (in English)

Theme of the lesson

The internal environment of the organism and its significance

Aims of the lesson

To give a notion about the internal environment of the organism and its formation.

To present types of blood cells.

To develop their skills to do the task at the level

The result of the studying

Students will be able to:

know the importance of body’s internal environment

distinguish the blood and blood cells

form the ability of working in groups and pairs .

Methods of the lesson

Group work, pair work, individual work, question-answer, dialogue

Visual aids

Electronic textbooks, interactive board, model of the human skeleton, ACTIVotе testing device

interdisciplinary communication

chemistry

References

8-grade «Biology» student’s book «Mektep», «Atamura»

«Numаn biology» «Zambak»


Time

Stages of the lesson

Activity of the teacher

Activity of the students

Recourses

1 min








1 min








4 min


Prompting








Organization moment







Checking up the homework

Good morning, students! How are you today?

Come here please!

Let’s make wishes.(уйшиз)

I organize «Шаттық шеңберін»

I wish you good mood


Let’s begin our lesson

Name of your group please!

Now I will give you evaluating list.

I will divide students into 3 groups according to the blood cell.

What is it? (бүл не актuвоутты корсетем)

Lets do test and use it

Next questions

Quickly! (жылдам)

Next questions

Will be taken a mini test of the previous topic using ACTIVotе testing device. (The theme of the skeleton and muscles)

Students say good wishes to each other.







Students will be divided into 3 groups:

«leukocyte»

«Thrombocytes»

«erythrocyte»



Students will remember the previous topic in answering test questions and answer the questions using ACTIVotе testing device.













1. Number 7 is pointing to the ...
А) ulna В) fibula С) tibia

2 . Number 13 is pointing to the ...
А) pubis В) clavicle С) patella

3 . Number 8 is pointing to the:
А) tibia В) sternum С)mandibleКонец формы

4. Number 4 is pointing to the ...
А) radius В) tibia С) ulna

5. Number 14 is pointing to the ...
А) radius В) femur С) tibia

6. Number 10 is pointing to the ...
А) sternum В) mandible С) ribs

7 . Number 9 is pointing to the ...
А) sternum В) mandible С) patella

8. Number 12 is pointing to the ...
А) pubis В) patella С) ulna

9.Number 6 is pointing to the ...
А) humerus В) radius С) femur

10. Number 1 is pointing to the ...
А) skull В) sternum С)mandible









Papers with names of the groups






ACTIVotе testing device

Interactive board

16 min









The main part of the lesson

Organization of the new lesson


The theme of our lesson is

«The internal environment of the organism and its significance»

Hand out written theme posters for each group and I will have a poster made.


(Қолданатын сөздер

Жағдайға карай айтылады)

Lets write жазайық

Lets listen тыңдайық

Lets speak сөйлейік

Lets read оқиық

Lets start

Lets finish

Look at the board

Come at the board

Please presentation

Don’t forget evaluation list

terms

Blood -

Erythrocytes -

Leukocytes -

Thrombocytes -

Hemoglobin -

Plasma –


Each group will work with given assignment.

1 group: Blood. Tissue fluid, and lymphatic components of the internal environment of the body. Circulation and communication.

2 group: Component of blood: plasma and formed elements- leukocyte, thrombocytes, erythrocyte

3 group: Function of the human blood in a body

Students will present their poster for the class.

Using their knowledge students will make a matching test.

leukocyte





Thrombocyte

Erythrocyte



Poster, markers, student’s book.










Student’s copybook

3 min

Conclusion

Will ask questions according to the topic.

Summarize the information on a new topic.

Posters and student’s book

2 min

Evaluation

Students will evaluate with peer assessment and self assessment.

Peer assessment and self assessment of the students

Evaluating list.

2 min

Reflection

Feedback

Write your wishes тілектерінізді жазыңыздар

Students write their points of view or feelings about the lesson.


Stickers

1 min

Homework

Good bay!

See you!

The internal environment of the organism and its significance

Write down on their diaries.

A diary








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!