Күні:
Сынып: 5 «А»
|
Мектеп:
Мұғалімнің аты −
жөні:
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Акробатикалық
жаттығулар орындау.
|
Оқу
мақсаттары
|
5.1.2.1 -
қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы
реттілігін білу және орындау
|
Сабақ
мақсаты
|
Барлығы: Өз
бетімен акробатикалық элементтерді орындау
Көпшілігі: Өз
бетімен барлық элементтерді рет- ретімен
орындау.
Кейбіреуі: Күрделі акробатикалық элементтерді рет - ретімен
орындау.
|
Ойлау дағдыларының
деңгейлері
|
Білу,
түсіну
|
Бағалау
критерийлері
|
1. ҚТ
сақтау.
2.Акробатикалық
элементтерді гимнастикалық талаптарға сәйкес
орындайды.
3.Акробатикалық
элементтерді реттілігін сақтай отыра, гимнастикалық талаптарға
сәйкес орындайды
|
Тілдік
мақсат
|
Оқушылар орындай
алады: Өз
ойларын еркін жеткізе біледі, дене жаттығуларының түрлерін орындай
алады
|
-
Пәнге қатысты сөздік
қор мен терминдер: тепе – теңдік, алға аударылып түсу, артқа аударылып түсу,
орын ауыстыру, үлкен адым, домалау.
|
Талқылауға
арналған сұрақтар: Акробатикалық жаттығулардың денеге әсері
қандай?
|
Қандай мәліметтер
... деп ойлайсыз?
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Жеңіл атлетика сабағы
барысында бір-біріне деген құрмет көрсетеді
және
ынтымақтастық
артады.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Сабақ барысында
қозғалыс кезінде кететін күш қуат физика пәнімен,
дұрыс
тыныс алу және қалыпқа
келу биология пәнімен байланысты.
|
АКТ қолдану
дағдылары, ресурстар
|
Ысқырық, жалауша, уақыт
өлшегіш
|
Бастапқы
білім
|
Білім алушылар
гимнастика туралы білімі мен түсінігін алдыңғы сыныптарда,
сондай−ақ үйде және білім беру бағдарламасынан тыс уақытта
меңгерген.
|
Сабақ
барысы:
|
Сабақ кезеңдері,
жоспарланған уақыт
|
Сабақта жоспарланған
іс − әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы 10
минут
|
Сапқа тұру.Сәлемдесу.
Кезекшінің мәліметін қабылдау,сабақтың тақырыбын,мақсатын айтып
өту.Саптық жаттығулар,оңға,солға,кері бұрылу.Жүру,жүгіру
жаттығуларын орындау,тыныс алу жаттығулары.Сегіту сәтін ұйымдастыру
арқылы топтарға бөлу,жалпы дамыту жаттығуларын жасап келесі бөлімге
дайындалу.
|
ысқырық, жалауша, уақыт
өлшегіш
|
Сабақтың ортасы/
сабақтың негізгі бөлімі 20 минут
|
Жаңа сабақтың мақсаты
мен бағалау критерийлерімен таныстырамын.
Тапсырма: Гимнастика жаттығуларындағы қимыл-қозғалыс комбинацияларын
ретімен орындаңыз.
1. Қолыңызды тіреп
отырыңыз, тізеңізді кеудеге жинақтаңыз. Жаттығуды 10-15 рет
орындаңыз.
2. Гимнастикалық
төсенішке жатып, аяғыңызды кеудеге жинап, жинақталыңыз. Жаттығуды
10-15 рет орындаңыз.
3. Алақаныңызды
бір-біріне қарама-қарсы бағытта ұстаңыз, осы күйде, тез отырып
топтасыңыз. Жаттығуды 10-15 рет орындаңыз.
4. Гимнастикалық
төсенішке жатыңыз, тез арада отырып топтасыңыз. Жаттығуды 10-15 рет
орындаңыз.
Дескриптор
- қолын тіреп отырып,
тізесін кеудеге жинақтайды;
- гимнастикалық
төсенішке жатып, аяғын кеудесіне
жинақтайды;
- алақанын бір-біріне
қарама-қарсы бағытта ұстап, тез отырып
топтастырады;
- гимнастикалық
төсенішке жатып, тез арада отырып
топтастырады;
- гимнастика
жаттығуларын ретімен орындайды.
|
ысқырық, жалауша, уақыт
өлшегіш
|
Сабақтың
соңы
10
минут
|
Тыныс алу жаттығуларын
орындап, сапқа тұрғызып, сабақты
қорытындылау.
Үйге тапсырма
беру.
|
ысқырық, жалауша, уақыт
өлшегіш
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау – оқушыларға
мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға
тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы
білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Уақытты үнемді
пайдалана отырып өз деңгейлеріне қарап тапсырма
беремін.
-
гимнастика нешеге
бөлінеді?
-
негізгі гимнастикаға
қандай жаттығулар жатады?
-
спорттық элементтері
бар гимнастикаға қандай жаттығулар жатады?
|
Байқау, тыңдау, сұрақ
қою, мақтау, әдісімен;
өзін−өзі бағалау
дағдыларын қалыптастырамын; жүйелі түрде кері байланыс
ұсынамын;
оқушыларды мақсатты
түрде оқуға уәждеймін;
|
Пайымдаулар
(Рефлексия)
Сабақ мақсаты мен оқу
міндеттері орындалды ма?
Бүгін оқушылар не
үйренді?
Сабақ қалай өтті, қай
деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау
жақсы іске асты ма?
(тапсырмалар сәйкес
болды ма?)
Сабақтың уақыттық
кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
Сабақ мақсаты мен
міндеттері орындалды
Сабақтың негізгі
мақсаты айқындалды
Сабақ өз деңгейінде
өтті
Уақытты жоспарға сай
пайдалана білдім
|
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы өткен екі
нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
1.
2.
Қандай екі нәрсе немесе
тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен
оқуға қатысты)?
1.
|