Сабақ тақырыбы: Акробатикалық жаттығуларда қолданатын ойындар | Мектеп: Боранқұл орта мектебі |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Турниязова Жумагул |
Сынып: | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: | 3.2.2.1 командалық жұмыстағы көшбасшылық дағдыларды қолдану3.2.5.1 қозғалыс белсенділігі үрдісінде сыни ойлау ерекшеліктерін қолдану |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады:Оқушылар акробатикалық жаттығуларды орындай алады. |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқушылар қауіпсіздік ережесін біледі, |
| Оқушылардың кейбірі орындай алады: Оқушыларды өз бетімен акробатикалық элементі бар ойынды ойнай алады. |
Тілдік мақсат: | Пәндік лексика және терминалогия:, Ысқырғыш-Свисток-Thinner, ойын – игра – game, аяқ – нога- foot, төсеніш-матрас -matpaco, көпір – мост – britge |
Диалог | Талқылауға арналған сұрақтар:Акробатикалық жаттығуды орындаған кезде қиындықтар болды ма?Неліктен екенін айта аласыңдар ма?Акробатикалық жаттығуды барлығымыз орындай аламыз ба? |
Блум таксономиясы: | Білу, Түсіну, Қолдану |
Ишара: | 1 |
Рухани құндылықтар. Дағдылар | «Мәнгілік Ел» стратегиясы. Оқушыларды бір біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу және топпен жұмыс істей білу қабілеті
|
АКТ қолдану. | Ноутбуктен слайд көрсету. |
Пәнаралық байланыс: | Ана тілі, математика |
Жоспар |
Сабақтың жоспарланған уақыт: | Жоспарланған іс-әрекет:
| Ресурстар: |
Белсенді оқыту:Сабақтың басы:
| Оқушылар жүректен жүрекке тренингі арқылы бір-біріне жүректен шыққан жылы лебіздерін айтады.Жүру үстінде орындалатын жаттығулар, секіру үстіндегі,жүгіру үстіндегі жаттығулар, бір орында тұрып жасалатын жаттығулар орындатылады. | Спорт зал
|
Сабақтың ортасы:
|
І топ Әртүрлі биіктіктегі арыста1.Тартыла секіріп, аяқты ашып міну.2.Шалқаю3.Қолын арыстан ұстап жабдықтың үстінде отыру.
4.Қарлығаш жасау.5.Бұрыш жасап6.90о-қа айналып секіріп түсу, жаттығуларын жетілдіру.
Жаттығуларды қауіпсіздік ережесін сақтап, сыныптасының, мұғалімнің көмегімен жасауын қадағалау.
ІІ топ Акробатикалық жаттығулар1.Алға домалау2.Көпір жасау.3.Артқа домалау4.Жауырынға тұру.5.Аяқты басынан асыра жерге тигізіп, алқанын жерге қою.6.Жарты шпагатқа келіп отыру жаттығуларын жетілдіру.Жаттығулардың дұрыс орындалуын қадағалау. Сыныптасының көмегімен жасау.ІІІ топ Тепе-теңдік жаттығуларын1.Қарлығаш жасау.2. Қолды жайып, аяқтың ұшымен жүру.3.Жартылай отырып, өкшені көтеріп бұрылу.4.Тізені жоғары көтере жүру, жаттығуларын дамыта үйрету. Топтарды жаттығуларын бірнеше рет жасағаннан кейін орындарын алмастыру.
Сыныптасының көмегімен жасау. | Мұғалімге арналған ысқырық, бөрене, гимнастикалық матрас
https://www.youtube.com/watch?v=S0792zB7f8E;
|
Дескриптор | Түрлі қимыл – қозғалыс негіздерімен шарттастырылған рөлдерді қолдана алады. |
|
Саралау: | Берілген тапсырмаларды, жүйелі жаттығулар жинағының реттілігін көрсете алады. Жаттығуларды барынша біркелкі орындай аладыҚабілеті жоғары оқушылар акробатикалық жаттығуларды толықтай орындай алады. | Смайликпен бағалау |
Сабақтың соңы:
| Оқушыларды сапқа тұру. Ықшамдалған ереже бойынша демалту ойыны: Қолды жоғары көтеріп төмен түсіру. Секіру жаттығулары. |
|
Қалыптастырушы бағалау: | | «Басбармақ» әдісі бойынша бағалау |
Тексерілді: |
|
|