Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдар / Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы
2023-2024 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған
Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы
Материал туралы қысқаша түсінік
10.4.1.1. Әлемнің ең ірі мұражайларын зерттеп,ерекшеліктерін анықтау. Сабақтың мақсаты Бүгінгі сабақ барысында сендер, Әлемдегі ең ірі мұражайларды зерттеп, ерекшеліктерін анықтайсыңдар. Тақырыпқа қатысты сөздік және терминология: Мемлекеттік Эрмитаж, Лувр мұражайы, Токио ұлттық мұражайы, Египет Ұлттық мұражайы,Уффици галереясы, Метрополитен, Қазақстан Республикасының Ұлттық мұражайы
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
4-тоқсан
Сабақтың тақырыбы:
Оқу мақсаты
Сабақтың мақсаты
Тақырыпқа қатысты
сөздік және
терминология:
Сабақтың барысы:
Қысқаша конспект.
4-ші сабақ
Пәннің атауы:
10 сынып
Дүниежүзі тарихы
Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің
қазынасы.
10.4.1.1. Әлемнің ең ірі мұражайларын зерттеп,ерекшеліктерін
анықтау.
Бүгінгі сабақ барысында сендер, Әлемдегі ең ірі мұражайларды
зерттеп, ерекшеліктерін анықтайсыңдар.
Мемлекеттік Эрмитаж, Лувр мұражайы, Токио ұлттық мұражайы,
Египет Ұлттық мұражайы,Уффици галереясы, Метрополитен,
Қазақстан Республикасының Ұлттық мұражайы.
Балалар! Мұражай алғашында бағалы бұйымдар мен заттар, мәдени
жәдігерлерді сақтайтын қазыналық қор ретінде қалыптасқан.
Мұражайдың қалыптасуына көне замандардағы коллекциялар негіз
болды. Ежелгі Рим шешені Марк Туллий Цицерон: “коллекция –
шашыранды заттарды бір топқа біріктіру” деп түсіндірді.
Коллекциялау ісімен Аристотель, Рим патшасы Юлий Цезар, т.б.
айналысты. Еуропада мұражайлар 16 – 18 ғасырларда пайда
болған.Мұражайдың қалыптасуы ұлттық сана-сезімді оятуға, мәденисаяси идеяларды (ой-сезімді) насихаттауға көмектесті.
Бүгінгі сабақта дүниежүзінің ең ірі мұражайларымен танысамыз.
Сабақ барысында
орындалатын
тапсырмалар:
Кестені толтыру
1. Тапсырма. Кестені толтырыңдар.
1
Мұражай аты
1
Мемлекеттік
Эрмитаж
Лувр
мұражайы
Британдық
мұражай
Метрополитен
Токио Ұлттық
мұражайы
Египет
Ұлттық
мұражайы
Уффици
галереясы
ҚР Ұлттық
мұражайы
2
3
4
5
6
7
8
Ашылған
жылы,
орналасқан
қала
Қай
мемлекет
аумағында
орналасқан
Ерекшелігі
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз