Материалдар / Алгоритм анықтамасын тұжырымдау.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Алгоритм анықтамасын тұжырымдау.

Материал туралы қысқаша түсінік
Алгоритм және оның орындаушылары туралы түсінік қалыптастыру Білім алушы • Алгоритм терминін түсіндіреді. • Оның орындаушыларын біледі Алгоритмнің анықтамасын біледі Алгоритм-алгоритм- algorithm Орындаушы-исполнитель-executive Сөз-слова-word Қадам-Команда-team
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
638
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Біздің өміріміздегі алгоритмдер

Мектеп: №2

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Муринова Айсулу

Сынып: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Команда бойынша

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Білу және түсіну

Сабақтың мақсаты

5.3.2.1 Алгоритм анықтамасын тұжырымдау.

Алгоритм және оның орындаушылары туралы түсінік қалыптастыру

Бағалау критерийі

Білім алушы

Алгоритм терминін түсіндіреді.

  • Оның орындаушыларын біледі


Алгоритмнің анықтамасын біледі

Алгоритм-алгоритм- algorithm

Орындаушы-исполнитель-executive

Сөз-слова-word

Қадам-Команда-team

Пәнаралық байланыс

Бейнелеу,ағылшын

Құндылықтарға баулу

- шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;

- жауапкершілік;

Алдыңғы білім


Оқушылар нені біледі?

Оқушылардың өмірлік тәжірибесінен алгоритм жөнінде түсінігі бар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин



15 мин

Ұйымдастыру кезеңі

«Жылы сезімдер» ынтымақтастық ахуал құру

Үй тапсырмасы. Ойын элементін қолданып «Компьютер» дүкенін аралату. Интерактивті тақтада дүкенде сатылатын заттарды көрсету. Дискеттер, принтер, копьютер, ноутбук, смартфон, флешка, сканер, құлаққап, колонка, пернетақта, тінтуір, модем, т.б суреттері. Онда үй тапсырмасына байланысты деңгейлік сұрақтар жасырылған.


Ребус шешуі: Алгоритм

1топқа 4сұрағын , 2топқа 4 сұрағын беремін.

4. Сабақтың тақырыбын, мақсатын ашу үшін «Ағашты отырғызу», «Өсімдік өсіру» алгоритмін ауызша сұраймын. Содан кейін слайдтан дұрыс алгоритмді көрсетіп, осы іс әрекеттерді дұрыс орындасақ қандай мақсатқа немесе қандай іс тындырамыз деп сұрай отырып, алгоритм анықтамасын өздеріне қорытындылауға ықпал жасау.

1

«Ағашты отырғызу» алгоритмі


2

Өсімдік өсіру алгоритмі





Стикер





Слайд









Слайд

Сабақтың ортасы





20 мин


































Сергіту сәті

1-тапсырма. Жеке жұмыс (дәптермен). Шайды демдеу алгоритмін дәптерге жазу.

Басы

  1. Ыстық сумен шәйнекті шаю

  2. Шәйнекке шай салу

  3. Қайнаған су құю

4. 2-3 минут күту

5. Шайды шыныаяққа құю.

Соңы

Дескриптор: Білім алушы

Шайды демдеу алгоритм ретін сөздік формада жазады.

2-тапсырма. Әр қадамның ретін нөмірлеп шығу.

Винни қонжығы бал жегісі келді.


- табаныңды жуу.

- шүмекті аш.

- үстел басына отыр.

- шүмекті жап.

- табаныңды орамалмен сүрт.

- балды же.

- қасықты ал.


Дескриптор: Білім алушы

Сөздік түрде берілген қадамын ретімен қойады.

3-тапсырма. Шығармашылық тапсырама: «Өткел» тапсырмасының алгоритмін сөз түрінде дәптерге жазу.


Қасқыр,ешкі, капуста

Өзеннің жағасында қасқыр, ешкі, капуста және қайықпен тасушы бар екен. Тасушы қасқыр, ешкі, капуста үшеуін, қасқырды ешкімен, ешкіні капустамен жеке қалдырмай отырып өзеннің келесі жағасына көшіруі керек. Мұны қалай жасауға болады.”

Дескриптор: Білім алушы

Өзеннің жағасынан келесі жағасына көшіруді біледі,сөз түрінде өте жақсы жазады.

«Сиқырлы сөздер ойыны»

Мұғалім кез-келген өтінішті айтады, ал оқушы оны әдепті түрде айтуы керек. Мысалы: Айнаш, дәптерді бер. «Айнаш, өтінемін дәптерді берші»


дәптер








Сабақтың соңы


10 мин

Екі топқа «Мини тест» ттапсырмасы, сабақты бекіту


Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы:

     БҮҮ  кестесін  толтыру.

 

білетінім

үйренгенім

үйренгім  келетіні






Қалыптастырушы бағалау

(смайликтер арқылы)

смайликтер



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!