|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.3 А Біздің өмірімізде Мектеп:№ 197 қазақ орта мектебі Күні: 09.09.2018ж Сыныбы 5 Мұғалімнің аты-жөні: Смайыл Айдана |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Команда бойынша |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.3.2.1. Алгоритм анықтамасын тұжырымдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Алгоритм анықтамасын тұжырымдай алады. Оқушылардың басым бөлігі: Алгоритм ұғымын және қасиеттерін біледі Кейбір оқушылар:. Қарапайым алгоритм құра біледі,нәтижесін талдай алады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Білім алушы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Алгоритм, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Алгоритм жайлы жалпы түсінігін біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут
Үй тапсырмасы 7 мин
Сабақтың ортасы 3 мин
Жаңа сабақ
15 мин
Сергіту сәті 3 мин
Тапсырма 9 мин
Сабақтың соңы 3 мин
Үй тапсырмасы 2 мин |
Психологиялық ахуал. Оқушылармен амандасу: -Сәлеметсіңдер ме, балалар! -Көңіл күйлерің қалай? Стикер арқылы екі топқа бөлінеді Жасыл түсті таңдағандар- Тапқырлар Қызыл түсті таңдағандар- Алғырлар Топтар: 1-топ тапқырлар
2-топ алғырлар
"Сұрақ менен, жауап сенен" әдісін қолдана отырып, өткен тақырып бойынша үй тапсырмасын сұраймын. Мұғалім қолында доп болады.Допты оқушыға ұсына отырып сұрақ қояды.Оқушы сұраққа жауап береді.Бірнеше оқушыдан сұралады.Осылайша өткенге шолу жасалады. Смайликтер арқылы бағалаймын.
Н
Ф Жалпылық Жаңа сабақтың тақырыбын ассоциация арқылы ашамын, сабақтың мақсатын айқындаймын. Жаңа сабақ бойынша тапсырмалар 1-тапсырма «Есікті ашу»
2-тапсырма «Аяқ-киім тазалау»
(Ж) Берілген тапсырмалар бойынша əрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұп болып пікірлерімен бөліседі, бүкіл топ болып талқылайды. Постерге түсіреді. Әр топтан оқушы шығып,өз жұмыстарын қорғайды.
Топтар бір-бірін "Бағдаршам" әдісі арқылы бағалайды.
«Бинго»ойыны. Лотоға түскен сандарға байланысты сұрақтар беру. Мысалы: 16 - сұрақ.Семинарға не үшін келдіңіз?Алдымен мұғалімдерге жауап бергізіп, соңынан дайын жауапты ашу, салыстыру.«Әдіс алмасу үшін.» Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма Алгоритмдер.Айналамыздың барлығы алгоритмдер,яғни іс-әрекеттің көбісін белгілі бір алгоритммен орындаймыз,оны өзімізде кейде байқамай қаламыз.Мысалы:
1-деңгей Ағаш отырғызу алгоритміне мысал келтіріңіз 1.Жерге шұңқыр қызу 2.Шұңқырға көшет отырғызу 3.Шұңқырды көміп тастау 4.Көшетті суару
2-деңгей «Дастархан дайындау» алгоритміне мысал келтіріңіз
Рефлексия. 5 саусақ Оқушы алдында тұрған параққа өздерінің 5 саусағының суретін салып саусақ бетіне бүгінгі сабақта не түсінгенін жазады «Алгоритм анықтамасын тұжырымдау» тақырыбына қысқаша эссе жазып келу. |
Интерактивті тақта, стикерСмайликтер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушыларды аралас топқа бөле отырып,оқушының қажеттілігіне қарай тапсырмаларды деңгейлеп беруді және тапсырмалар орындау кезінде кейбір оқушыларға диалог арқылы қолдау көрсетемін. Тапсырманы жылдам орындайтын қарқыны жоғары оқушыларға қосымша қабілетіне қарай тапсырма жоспарлаймын. |
Топтық жұмыс деңгейлік тапсырмаларды орындату
арқылы фигуралармен, бағдаршам әдісімен, фишкалармен
бағалай отырып,қалаптастырушы бағалау тапсырмасы
арқылы оқушылардың бүгінгі сабақты қаншалықты
деңгейде меңгергенін анықтаймын.
|
АКТ қолданған кезде оқушылардың қауіпсіздік ережелері сақтау ескертіледі. Оқушылар топтық жұмыс жасау арқылы ұжымдық қарым-қатынас мәдениеті нығая түседі. Біріне-бірі көмектесіп, қиындықты ұжымдаса жеңіп,жеке тұлғалық құндылықтары дамиды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгоритм анықтамасын тұжырымдау
Алгоритм анықтамасын тұжырымдау
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.3 А Біздің өмірімізде Мектеп:№ 197 қазақ орта мектебі Күні: 09.09.2018ж Сыныбы 5 Мұғалімнің аты-жөні: Смайыл Айдана |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Команда бойынша |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.3.2.1. Алгоритм анықтамасын тұжырымдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Алгоритм анықтамасын тұжырымдай алады. Оқушылардың басым бөлігі: Алгоритм ұғымын және қасиеттерін біледі Кейбір оқушылар:. Қарапайым алгоритм құра біледі,нәтижесін талдай алады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Білім алушы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Алгоритм, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Алгоритм жайлы жалпы түсінігін біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут
Үй тапсырмасы 7 мин
Сабақтың ортасы 3 мин
Жаңа сабақ
15 мин
Сергіту сәті 3 мин
Тапсырма 9 мин
Сабақтың соңы 3 мин
Үй тапсырмасы 2 мин |
Психологиялық ахуал. Оқушылармен амандасу: -Сәлеметсіңдер ме, балалар! -Көңіл күйлерің қалай? Стикер арқылы екі топқа бөлінеді Жасыл түсті таңдағандар- Тапқырлар Қызыл түсті таңдағандар- Алғырлар Топтар: 1-топ тапқырлар
2-топ алғырлар
"Сұрақ менен, жауап сенен" әдісін қолдана отырып, өткен тақырып бойынша үй тапсырмасын сұраймын. Мұғалім қолында доп болады.Допты оқушыға ұсына отырып сұрақ қояды.Оқушы сұраққа жауап береді.Бірнеше оқушыдан сұралады.Осылайша өткенге шолу жасалады. Смайликтер арқылы бағалаймын.
Н
Ф Жалпылық Жаңа сабақтың тақырыбын ассоциация арқылы ашамын, сабақтың мақсатын айқындаймын. Жаңа сабақ бойынша тапсырмалар 1-тапсырма «Есікті ашу»
2-тапсырма «Аяқ-киім тазалау»
(Ж) Берілген тапсырмалар бойынша əрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұп болып пікірлерімен бөліседі, бүкіл топ болып талқылайды. Постерге түсіреді. Әр топтан оқушы шығып,өз жұмыстарын қорғайды.
Топтар бір-бірін "Бағдаршам" әдісі арқылы бағалайды.
«Бинго»ойыны. Лотоға түскен сандарға байланысты сұрақтар беру. Мысалы: 16 - сұрақ.Семинарға не үшін келдіңіз?Алдымен мұғалімдерге жауап бергізіп, соңынан дайын жауапты ашу, салыстыру.«Әдіс алмасу үшін.» Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма Алгоритмдер.Айналамыздың барлығы алгоритмдер,яғни іс-әрекеттің көбісін белгілі бір алгоритммен орындаймыз,оны өзімізде кейде байқамай қаламыз.Мысалы:
1-деңгей Ағаш отырғызу алгоритміне мысал келтіріңіз 1.Жерге шұңқыр қызу 2.Шұңқырға көшет отырғызу 3.Шұңқырды көміп тастау 4.Көшетті суару
2-деңгей «Дастархан дайындау» алгоритміне мысал келтіріңіз
Рефлексия. 5 саусақ Оқушы алдында тұрған параққа өздерінің 5 саусағының суретін салып саусақ бетіне бүгінгі сабақта не түсінгенін жазады «Алгоритм анықтамасын тұжырымдау» тақырыбына қысқаша эссе жазып келу. |
Интерактивті тақта, стикерСмайликтер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушыларды аралас топқа бөле отырып,оқушының қажеттілігіне қарай тапсырмаларды деңгейлеп беруді және тапсырмалар орындау кезінде кейбір оқушыларға диалог арқылы қолдау көрсетемін. Тапсырманы жылдам орындайтын қарқыны жоғары оқушыларға қосымша қабілетіне қарай тапсырма жоспарлаймын. |
Топтық жұмыс деңгейлік тапсырмаларды орындату
арқылы фигуралармен, бағдаршам әдісімен, фишкалармен
бағалай отырып,қалаптастырушы бағалау тапсырмасы
арқылы оқушылардың бүгінгі сабақты қаншалықты
деңгейде меңгергенін анықтаймын.
|
АКТ қолданған кезде оқушылардың қауіпсіздік ережелері сақтау ескертіледі. Оқушылар топтық жұмыс жасау арқылы ұжымдық қарым-қатынас мәдениеті нығая түседі. Біріне-бірі көмектесіп, қиындықты ұжымдаса жеңіп,жеке тұлғалық құндылықтары дамиды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















