Сабақтың тақырыбы: Алтын Орда
Сабақтың мақсаты:
а)Оқушыларға Алтын
Орданың құрылуы, қоғамдық құрылысы, басқыншылық саясаты туралы
түсінік беру.
ә) Оқушылардың белсенді
ойлау қабілеттерін арттыру, сөйлеу мәдениетін дамыту.
б)Оқушылардың өз еліне ,
жеріне деген сүйіспеншілік, адамгершілікке, азаматтыққа
тәрбиелеу.
Сабақ түрі: жұптық сабақ
Сабақтың типі: Аралас сабақ
Пәнаралық байланыс: әдебиет, география
Сабақтың жабдығы: интерактивті тақта, карта, слаид, тірек –
сызбалар.
Сабақтың өтілу әдісі: түсіндірмелі әдіс, сұрақ – жауап.
Сабақтың жүрісі:
І.
Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасын
сұрау.
Кім
жылдам?
Монгол империясы қай жылы құрылды?
Мемлекеттің басты заңы?
Монгол империясының қоғамдық құрылысы?
Монгол шапқыншылығының зардаптары?
Империя неше әкімшілік аймаққа бөлінді?
Монголдар Жетісу жеріне неліктен шабуыл жасады?
Монголдар көрші елдерді қай кезден жаулап ала бастады?
Этникалық құрамы мүлде бұзылды дегенді қалай түсінесің?
Шыңғыс хан жаулап алған жерлер қандай бөліктерге бөлінді?
І тапсырма «Жылдар
сөйлейді» ізденушілік тапсырмасы.
1207
-1208жж---------------------------------------------------------------------------------------
1207
-1209жж----------------------------------------------------------------------------------------
1211-1215жж---------------------------------------------------------------------------------------
1217ж--------------------------------------------------------------------------------------------------------
1218ж--------------------------------------------------------------------------------------------------------
1219ж-------------------------------------------------------------------------------------------------------
1219-1220ж---------------------------------------------------------------------------------------------
ІІІ. Жаңа сабақты
меңгерту. (Жаңа сабақтың жоспары слайдтың көмегімен интерактивті
тақтадан көрсетіледі.
Жоспар:
1.Алтын Орданың құрылуы.
2.Алтын Орданың гүлденуі мен
құлдырауы
3.Алтын Орданың қоғамдық құрылысы.
Үйге тапсырма. Тақырыпқа дайындалу. Өтілген тақырып мазмұнына сүйене
отырып тесттік тапсырма құрастыру
Бағалау.