Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пән:Қазақ әдебиеті Сыныбы:6 «б» Мерзімі:30.09..2017ж
Сабақтың тақырыбы: Алтын сақа ертегі
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды ауыз әдебиетін оқуға ынталандыру,білім деңгейін арттыру.
Сабақтың міндеттері : 1.Ертегі желісіне сүйене отырып Кендебай бейнесін ашу.
2.Ой-өрісін кеңейту,сөйлеу тілін байыту,өз ойларын еркін,нақты жеткізе білуге баулу
3.Адамгершілікке, жинақылыққа,ұқыптылыққа ,өз еңбегін бағалай алуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабағы
|
№ |
Сабақтың бөлімдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|
1 |
Ұйымдастыру |
|
|
|
2 |
Білу Үй тапсырмасын сұрау |
1.Бай мен жалмауыз кемпір қандай жағдай кездеседі 2.Жалмауыз байға қандай шарт қояды? 3.Бай жалмауыз кемпірдің шартын қалай орындайды? 4.Бала қандай тайды таңдайды? 5.Бала мен жалмауыз кемпір қалай орындайды ? |
Мәтін желісі бойынша берілген сұрақтарға жауап береді. |
|
3 |
Түсіну Жаңа сабақтың тақырыбын ашу |
ОҚЫЛЫМ: -Бай не үшін көлге келді? - Бай неге қорқып кетті? - Неліктен кемпір байды қоя берді - Ертегі неге «Алтын сақа» деп аталады. |
Ертегінің «Алтын сақаның» аталуын табады |
|
4 |
Талдау Сөздікпен жұмыс Мәтінмен жұмыс |
ТІЛДЕСІМ. «Алтын сақа» деген башқұрт халық ертегісі де бар.Ертегі мазмұнымен танысып салыстыру. Төлтума өнер – оригинальное искуство Ептілік - ловкость Ұқыптылық – аккуратность Нысана – объект Мергендік – меткость Сергектік - бодрость |
Ертегіні салыстырады Сөздік дәптерге жазып бірнеше рет қайталап айтады. |
|
5 |
Жинақтау |
СӨЙЛЕСІМ: Ертегінің басты идеясы |
Оқушылар ертегі желісімен басты идеяны Баяндап айтады. |
|
6 |
Қолдану |
ЖАЗЫЛЫМ. Кестені толтырып ертегі кейіпкерлері туралы пікірлерін білдіріп жазады |
Оқулықтағы кестені жазып толтырады. |
|
7 |
Бағалау |
Сендер баланың орнында болсаңдар, не істер едіңдер? Баланың іс-әрекетін,әкесінің шешімін бағалау. |
Оқушылар өздері шешіммен бағалайды. |
|
8 |
Үй жұмысын беру |
Ертегіні оқып,сөздікті жаттаңдар. |
|
|
9 |
Рефлексия |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алтын сақа ертегісі
Алтын сақа ертегісі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пән:Қазақ әдебиеті Сыныбы:6 «б» Мерзімі:30.09..2017ж
Сабақтың тақырыбы: Алтын сақа ертегі
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды ауыз әдебиетін оқуға ынталандыру,білім деңгейін арттыру.
Сабақтың міндеттері : 1.Ертегі желісіне сүйене отырып Кендебай бейнесін ашу.
2.Ой-өрісін кеңейту,сөйлеу тілін байыту,өз ойларын еркін,нақты жеткізе білуге баулу
3.Адамгершілікке, жинақылыққа,ұқыптылыққа ,өз еңбегін бағалай алуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабағы
|
№ |
Сабақтың бөлімдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|
1 |
Ұйымдастыру |
|
|
|
2 |
Білу Үй тапсырмасын сұрау |
1.Бай мен жалмауыз кемпір қандай жағдай кездеседі 2.Жалмауыз байға қандай шарт қояды? 3.Бай жалмауыз кемпірдің шартын қалай орындайды? 4.Бала қандай тайды таңдайды? 5.Бала мен жалмауыз кемпір қалай орындайды ? |
Мәтін желісі бойынша берілген сұрақтарға жауап береді. |
|
3 |
Түсіну Жаңа сабақтың тақырыбын ашу |
ОҚЫЛЫМ: -Бай не үшін көлге келді? - Бай неге қорқып кетті? - Неліктен кемпір байды қоя берді - Ертегі неге «Алтын сақа» деп аталады. |
Ертегінің «Алтын сақаның» аталуын табады |
|
4 |
Талдау Сөздікпен жұмыс Мәтінмен жұмыс |
ТІЛДЕСІМ. «Алтын сақа» деген башқұрт халық ертегісі де бар.Ертегі мазмұнымен танысып салыстыру. Төлтума өнер – оригинальное искуство Ептілік - ловкость Ұқыптылық – аккуратность Нысана – объект Мергендік – меткость Сергектік - бодрость |
Ертегіні салыстырады Сөздік дәптерге жазып бірнеше рет қайталап айтады. |
|
5 |
Жинақтау |
СӨЙЛЕСІМ: Ертегінің басты идеясы |
Оқушылар ертегі желісімен басты идеяны Баяндап айтады. |
|
6 |
Қолдану |
ЖАЗЫЛЫМ. Кестені толтырып ертегі кейіпкерлері туралы пікірлерін білдіріп жазады |
Оқулықтағы кестені жазып толтырады. |
|
7 |
Бағалау |
Сендер баланың орнында болсаңдар, не істер едіңдер? Баланың іс-әрекетін,әкесінің шешімін бағалау. |
Оқушылар өздері шешіммен бағалайды. |
|
8 |
Үй жұмысын беру |
Ертегіні оқып,сөздікті жаттаңдар. |
|
|
9 |
Рефлексия |
|
|
шағым қалдыра аласыз













