|
Күні: 08.11.17ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Шпекова З.А. |
||||
|
Сынып: 7 «А» |
Қатысқан оқушылар саны: 25 |
Қатыспағандар:2 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Амал достық пен адал достық |
||||
|
Жүзеге асатын оқу мақсаттары |
7.О7. Ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау. |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: мәліметтерді жинақтайды, оқиғаларды сипаттайды, ойларын жеткізе алады. Көптеген оқушылар: Оқушылардың көбі мәліметтерді қолдана алады, өз ойларын әсерлі жеткізеді, бағалайды Кейбір оқушылар: Қабілеті жоғары оқушылар ұтымды ойлар айтады, мәселені жан-жақты талдай алады және бағалауда нақтылық көрсету |
||||
|
Бағалау критерийлері |
- мәліметтерді орынды қолдана алады - тапсырманы мазмұнына сай орындайды |
||||
|
Дескрипторлар |
- кемінде үш оқиғаны толық сипаттайды - сілтемелердегі мәліметті орынды қолданады - топ мүшелері толық қатысады |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексикалық минимум: нағыз достық, адалдық, сырласу, «Жаңа достың қадірі ескі досқа жетпейді», досын құтқару, адал достық, амал достық. |
||||
|
Осыған дейінгі меңгерілген білім |
Дос, достық тақырыбында проблемалық сұрақтар құрып талқылады. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс - әрекеттер |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ой қозғау. - Нағыз дос деген қандай болу керек? - Сіз кімді нағыз дос деп айта аласыз? - Оның себебін қалай түсіндіресіз? |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы 2 минут
8 минут
15 минут
5 минут
5 минут |
Оқу мақсатымен танысу, бағалау критерийлерін талқылау.
Оқылымалды тапсырмасы. Жеке-жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. Оқушыларға тірек сөздер мен сөз тіркестері беріледі. Сол бойынша тақырыптың не туралы екенін болжайды, жеке орындап, жұпта талқылайды. Тірек сөздер: нағыз дос, сырласу, серік, сенімді, қорғау, өзің, сатқындық, жақсылық, дос табу. Дескрипторлар: - тірек сөздермен мәтін құрастырады - тақырыптың не туралы екенін болжайды - жұпта өз болжамдарын салыстырып талқылайды Оқылым тапсырмасы. Оқушыларға Массагет, Білім ал (Bilim-all.kz), tak-to-ent сайттарына сілтемелер ұсынылады. Берілген сілтемелер бойынша оқушылар мәліметтерді жинақтап, топтық жұмыс жасайды.
Топтық тапсырма. «Хикая картасы» оқылым стратегиясы. Дескрипторлар: - кемінде үш оқиғаны толық сипаттайды - сілтемелердегі мәліметті орынды қолданады - топ мүшелері толық қатысады Оқылымнан кейінгі тапсырма. «Елші» стратегиясы негізінде топ спикері өзге топтарға барып, өз жұмыстарын таныстырады. Өзара бағалау: «Стикердегі жазу». Дескрипторлар негізінде топтар бір-бірінің жұмысын бағалап, стикерге жазады. Мұғалімнің бағалауы. Атқарылған жұмыстарға ауызша комментарий жасайды. |
Мәтін «Нағыз дос деген қандай болу керек?»
http://massaget.kz/jigitterge/syin_sagatta/juz_jagday/43848/
http://bilim-all.kz/article/1910-Qumyrsqa Құмырсқа
http://tak-to-ent.net/load/281-1-0-5353 Екі дос
http://lib.nkzu.kz/Library/Librarykz/pechat/p429.htm Достық, жолдастық ұғымдарының сипаты |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: «3-2-1» стратегиясы Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат. Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті. Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. |
Кері байланыс парағы |
|||
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|
|
|
|
|
Рефлексия Сабақ / оқумақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Амал достық пен адал достық
Амал достық пен адал достық
|
Күні: 08.11.17ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Шпекова З.А. |
||||
|
Сынып: 7 «А» |
Қатысқан оқушылар саны: 25 |
Қатыспағандар:2 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Амал достық пен адал достық |
||||
|
Жүзеге асатын оқу мақсаттары |
7.О7. Ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау. |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: мәліметтерді жинақтайды, оқиғаларды сипаттайды, ойларын жеткізе алады. Көптеген оқушылар: Оқушылардың көбі мәліметтерді қолдана алады, өз ойларын әсерлі жеткізеді, бағалайды Кейбір оқушылар: Қабілеті жоғары оқушылар ұтымды ойлар айтады, мәселені жан-жақты талдай алады және бағалауда нақтылық көрсету |
||||
|
Бағалау критерийлері |
- мәліметтерді орынды қолдана алады - тапсырманы мазмұнына сай орындайды |
||||
|
Дескрипторлар |
- кемінде үш оқиғаны толық сипаттайды - сілтемелердегі мәліметті орынды қолданады - топ мүшелері толық қатысады |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексикалық минимум: нағыз достық, адалдық, сырласу, «Жаңа достың қадірі ескі досқа жетпейді», досын құтқару, адал достық, амал достық. |
||||
|
Осыған дейінгі меңгерілген білім |
Дос, достық тақырыбында проблемалық сұрақтар құрып талқылады. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс - әрекеттер |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ой қозғау. - Нағыз дос деген қандай болу керек? - Сіз кімді нағыз дос деп айта аласыз? - Оның себебін қалай түсіндіресіз? |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы 2 минут
8 минут
15 минут
5 минут
5 минут |
Оқу мақсатымен танысу, бағалау критерийлерін талқылау.
Оқылымалды тапсырмасы. Жеке-жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. Оқушыларға тірек сөздер мен сөз тіркестері беріледі. Сол бойынша тақырыптың не туралы екенін болжайды, жеке орындап, жұпта талқылайды. Тірек сөздер: нағыз дос, сырласу, серік, сенімді, қорғау, өзің, сатқындық, жақсылық, дос табу. Дескрипторлар: - тірек сөздермен мәтін құрастырады - тақырыптың не туралы екенін болжайды - жұпта өз болжамдарын салыстырып талқылайды Оқылым тапсырмасы. Оқушыларға Массагет, Білім ал (Bilim-all.kz), tak-to-ent сайттарына сілтемелер ұсынылады. Берілген сілтемелер бойынша оқушылар мәліметтерді жинақтап, топтық жұмыс жасайды.
Топтық тапсырма. «Хикая картасы» оқылым стратегиясы. Дескрипторлар: - кемінде үш оқиғаны толық сипаттайды - сілтемелердегі мәліметті орынды қолданады - топ мүшелері толық қатысады Оқылымнан кейінгі тапсырма. «Елші» стратегиясы негізінде топ спикері өзге топтарға барып, өз жұмыстарын таныстырады. Өзара бағалау: «Стикердегі жазу». Дескрипторлар негізінде топтар бір-бірінің жұмысын бағалап, стикерге жазады. Мұғалімнің бағалауы. Атқарылған жұмыстарға ауызша комментарий жасайды. |
Мәтін «Нағыз дос деген қандай болу керек?»
http://massaget.kz/jigitterge/syin_sagatta/juz_jagday/43848/
http://bilim-all.kz/article/1910-Qumyrsqa Құмырсқа
http://tak-to-ent.net/load/281-1-0-5353 Екі дос
http://lib.nkzu.kz/Library/Librarykz/pechat/p429.htm Достық, жолдастық ұғымдарының сипаты |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: «3-2-1» стратегиясы Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат. Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті. Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. |
Кері байланыс парағы |
|||
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|
|
|
|
|
Рефлексия Сабақ / оқумақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
шағым қалдыра аласыз













