Материалдар / Ақпаратты электронды кестеде өңдеу
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ақпаратты электронды кестеде өңдеу

Материал туралы қысқаша түсінік
Excell - мен ақпаратты өңдеуді үйренетін тапсырмалар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Ақпан 2023
206
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Ақпаратты электронды кестеде өдеу

Педагогтың аты-жөні

Тұрсынбай Әлихан Сансызбайұлы

Күні


Сынып 8

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Кірістірілген функциялар


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


8.2.2.3 – электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кірістірілген функцияларды қолдану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Excel бағдарламасында есептерді шешуде кірістірілген функцияларды қолдану

Көптеген оқушылар:

функция түрлерін cалыстыру

Кейбір оқушылар:

функция түрлерін есептерді шешуде қолдану.

ЕБҚ бар балалар үшін

- Сөйлеу тілінің бұзылыстары бар балаларға мұғалім педагогикалық –психологиялық көмек көрсету арқылы сөйлеуге мүмкіндік беру.

- Оқушының ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру.

(немесе жазбаша , практика түрінде жауап беруге жағдай жасау)


  • Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы)

  • Көзі нашар көретін оқушыны алдыңғы орынға отырғызып, аудио тыңдату арқылы жұмыс жасау.


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгелдеу, жағымды ахуал туғызу.

«Ыстық алақан» әдісі (бір-бірінің қолдарын ұстап оң алақандарын бір-бірінің үстіне қойып лебіздерін білдіру) ұйымдастыру





Үй тапсырмасын пысықтау

Оқушылардың өткен тақырып бойынша алған білімдерін «Ашық микрафон» әдісі арқылы пысықтау

Оқушылар қолдарына микрафон

ұстап,өткен сабаққа байланысты байланысты сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді.

Бағалау

Жарайсың. Тамаша. Керемет

  1. Топқа бөлу: Стикерлерге салынған әр түрлі суреттерді ұсыну.

  2. Суретті не үшін таңдағанын білу.

Сурет қиындыларын құрастыру арқылы топтастыру.

1 – топ «EXCEL»

2 – топ «ФУНКЦИЯ»


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

Сабақтың мақсаттарымен танысады.

3.Оқушылар шеңбер құрады.

4.Өзара талқылап, ойларымен бөлісіп, стикерге ортақ ойларын жазады, пікірлерін қорғайды.








фишка

1 балл









Стикер

Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыпты ашу

«Миға шабуыл»

Қалай ойлайсыңдар, кірістірілген функция деген не?

Оқушылардың жауабы әртүрлі болуы мүмкін. Сыни тұрғыдан ойлау арқылы осы жерде дарынды балалар өздерінің ойларын айтып, диалогқа түседі.

Бүгін сендер сабақта электронды кестеде есептерді шешу үшін функцияларды қалай қолдануға болатынын үйренесіңдер.


Топтық жұмыс


Әр топ өз топтарының атымен аталатын сөздерді талдайды, шығармашылық жолмен игеруге мүмкіндік алады.



Дескриптор

  • Электронды кестенің мүмкіндіктерін жазады

  • Функцияның атқаратын қызметтерін жазу


Бағалау.

Мұғалім.«Жарайсың!, «Жақсы!», «Өте жақсы!» ынталы сөздер айту арқылы сабаққа қызығушылығын арттырады.



1-тапсырма. Топтық жұмыс.

«Мозайка» әдісі

Сыныптағы оқушылардың әр пән бойынша орташа бағасын енгізу. Бұл үшін қажетті ақпаратты енгізіп, С11 ұяшығына меңзерді орналастырып, Формулы Выставыть функцию ()командаларын орындаңдар.











Дескриптор

  • Сұхбат терезесінде СРЗНАЧ ()

функциясын орындайды.

  • Аргументы функции сұхбат

терезесінде сәйкес аргументтерді пайдаланады.

Бағалау. Оқушылар өздерін «Бас бармақ» арқылы бағалайды.

Мұғалім. Сәйкесінше өзім кері байланыс беріп, оқушыларға қолдау көрсетіп, мадақтап отырады.



2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Ойлан, жұбтас, бөліс» әдісі

Ақиқат және Жалған функциясын кіріктіру арқылы Если(И(А1><20000;А1<40000);15;18)-Егер А1 мәні 20000 мен 40000аралығында сандарды қабылдау арқылы мәнін табу.



Дескриптор

1) Егер функциясының көмегімен күрделі есептеулерді шешеді.

2) Салыстыру операцияларын қолданады.

3) Ақиқат және жалған функцияларының мәнін анықтайды.

Бағалау. Оқушылар бір-бірін «Смайлик» арқылы бағалайды.

Мұғалім. «Жарайсың!», «Өте жақсы!», ынталандырушы сөздер арқылы бағалаймын.



Сергіту сәті.

Оқушылармен мірлескен түрде көз жаттығуларын жасаймыз

3-тапсырма

Жеке жұмыс. "Жаса, көрсет, әңгімеле"әдісі бойынша

Практикалық тапсырма

  1. Үш литрлік және бес литрлік суды қалай өлшеуге болады?

  2. Сандардың ең үлкенін және ең кішісін табыңыз. 14,26,31,54,98,57.

  3. Квадрат теңдеудің шешімін табатын есепті қарастырайық:

2хˆ2+5х-12=0 теңдеуінің түбірін табыңыз.


Дескриптор

1)логикалық және статистикалық функцияларды пайдаланады.

2) математикалық функцияларды кіріктіру жолын қолданады.



Тәжірибелік жұмысты аяқтау. Нәтижесін тексерту.кажеттілігіне қарай бағыт –бағдар беру.

Бағалау. Оқушылар өздерін «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды

Мұғалім. Сәйкесінше өзім кері байланыс беріп, оқушыларға қолдау көрсетіп, мадақтап отырамын




















































Оқулықпен жұмыс

















Постаер қорғау

















Информатика

8 сынып

С.Г.Салғараева. А.А.Бекежанова

Ж.Б.Базаева

«Арман ПВ»











































Информатика

8 сынып

Р.А.Қадырқұлова

Г.К.Нұрмұханбетова

Алматыкітап



https://www.tarbie.kz/12317













Сабақтың соңы

Қорытындылау

Сабақтың соңында «Серпілген

сауал»әдісі арқылы сұрақты талдап ойларымен бөлісіу.

  1. Excel бағдарламасында қанша кірістірілген функция бар?

  2. Excel бағдарламасында кірістірілген функциялардың қандай категориялар бар?

  3. Статистикалық функциялар қандай қызмет атқарады?

  4. батырма қандай қызмет атқарады?

Бағалау:

Мұғалім. Ауызша бағалау. Жарайсың, Керемет.


1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс:

-Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын





Үй тапсырмасы

Кірістірілген функциялар






























Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Ақпаратты электронды кестелерде өңдеу

Педагогтың аты-жөні

Тұрсынбай Әлихан Сансызбайұлы

Күні


Сынып 8

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Статистикалық мәліметтер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


8.2.2.1 Электронды кестеде есептерді шешу үшін мәліметтердің әр түрлі типі мен форматын қолдану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Электронды кестеде есептерді шешу үшін мәліметтердің әр түрлі типі мен форматын қолдану.

Көптеген оқушылар:

Есеп формулаларын құру және есептеу жүргізе алу;

Кейбір оқушылар:

Абсолютті және салыстырмалы сілтемелердің форматын қолданып есеп шығару.

ЕБҚ бар балалар үшін

- Сөйлеу тілінің бұзылыстары бар балаларға мұғалім педагогикалық –психологиялық көмек көрсету арқылы сөйлеуге мүмкіндік беру.

- Оқушының ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру.

(немесе жазбаша , практика түрінде жауап беруг

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!