|
Пәні:қазақ әдебиеті |
Мектеп: Ю.Гагарин атыдағы №53 ЖОМ КММ |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Талипова Кадиша Охаповна |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Ақтамберді жырау «Күлдір,күлдір,кісінетіп» толғауы |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Ақтамберді жырау «Күлдір,күлдір,кісінетіп», «Жауға шаптым ту байлап» толғаулары туралы білу |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Ақтамберді жырау «Күлдір,күлдір,кісінетіп», «Жауға шаптым ту байлап» толғаулары туралы біледі |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: толғауларын мәнерлеп оқиды Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:толғау, Диалог құруға /шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Ақтамберді жырау толғауларындағы елдік рух пен ерлік дәстүрлері Талқылауға арналған сұрақтар Ақтамберді жырларындағы арғымақ аттың сыны мен сипаты қалай берілген? Жырау толғауларындағы жақсы мен жаманның орны. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Ақтамберді жырау өмірі мен толғаулары туралы айтады |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі,тарих |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
, А4,маркер |
|||||
|
Бастапқы білім |
Ақтамберді толғауларын біледі |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурс-тар |
||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу,оқу құралдарын дайындау. Сыныпта психологиялық атмосфераны қалыптастыру. Сандар арқылы топқа бөлу «Зигзаг» әдісімен үй тапсырмасын сұрау, пысықтау «Ойлан,бірік,бөліс» әдісімен Ақтамберді жыраудың өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік қалыптастыру Дескриптор: Ақтамберді жыраудың өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік айтады. Қ/Б Смайликтер арқылы 1-тапсырма Толғауларын мәнерлеп оқыңдар, талдау жасаңдар Жырау шығармашылығына тән ерекшеліктерді атаңдар Дескриптор Толғауларын мәнерлеп оқып,талдау жасайды Толғауға өз көзқарасын білдіреді Қ/Б Бас бармақ «Сұрақ-жауап» әдісімен сабақты қорытындылау Үйге тапсырма: Ақтамберді толғауларын оқу Кері байланыс: «Білім ағашы» |
Тірек сызба, үлгілер |
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Бас бармақ |
Денсау лық және қауіпсіз-дік техника-сының сақталуы |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақтамберді жырау «Күлдір,күлдір,кісінетіп» толғауы
Ақтамберді жырау «Күлдір,күлдір,кісінетіп» толғауы
|
Пәні:қазақ әдебиеті |
Мектеп: Ю.Гагарин атыдағы №53 ЖОМ КММ |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Талипова Кадиша Охаповна |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Ақтамберді жырау «Күлдір,күлдір,кісінетіп» толғауы |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Ақтамберді жырау «Күлдір,күлдір,кісінетіп», «Жауға шаптым ту байлап» толғаулары туралы білу |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Ақтамберді жырау «Күлдір,күлдір,кісінетіп», «Жауға шаптым ту байлап» толғаулары туралы біледі |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: толғауларын мәнерлеп оқиды Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:толғау, Диалог құруға /шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Ақтамберді жырау толғауларындағы елдік рух пен ерлік дәстүрлері Талқылауға арналған сұрақтар Ақтамберді жырларындағы арғымақ аттың сыны мен сипаты қалай берілген? Жырау толғауларындағы жақсы мен жаманның орны. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Ақтамберді жырау өмірі мен толғаулары туралы айтады |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі,тарих |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
, А4,маркер |
|||||
|
Бастапқы білім |
Ақтамберді толғауларын біледі |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурс-тар |
||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу,оқу құралдарын дайындау. Сыныпта психологиялық атмосфераны қалыптастыру. Сандар арқылы топқа бөлу «Зигзаг» әдісімен үй тапсырмасын сұрау, пысықтау «Ойлан,бірік,бөліс» әдісімен Ақтамберді жыраудың өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік қалыптастыру Дескриптор: Ақтамберді жыраудың өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік айтады. Қ/Б Смайликтер арқылы 1-тапсырма Толғауларын мәнерлеп оқыңдар, талдау жасаңдар Жырау шығармашылығына тән ерекшеліктерді атаңдар Дескриптор Толғауларын мәнерлеп оқып,талдау жасайды Толғауға өз көзқарасын білдіреді Қ/Б Бас бармақ «Сұрақ-жауап» әдісімен сабақты қорытындылау Үйге тапсырма: Ақтамберді толғауларын оқу Кері байланыс: «Білім ағашы» |
Тірек сызба, үлгілер |
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Бас бармақ |
Денсау лық және қауіпсіз-дік техника-сының сақталуы |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
шағым қалдыра аласыз













