|
Бөлім: Өлең-сөздің патшасы |
Мектеп: Ә.Молдағұлова Ж.О.М. |
|||||
|
Мерзімі: |
Мұғалімнің аты-жөні: Күзербаева А |
|||||
|
Сынып: 10 |
Пәні: қазақ әдебиеті |
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Бөлімі: |
Өлең-сөздің патшасы |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
А.Құнанбаев «Болыс болдым, мінеки» өлеңі |
1са бақ |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
10.1.3.1. Көркем шығармадағы кейіпкелер жүйесін жинақтау мен даралау |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылары орындай алады: А. Құнанбаевтың «Болыс болдым мінеки» өлеңін оқиды мазмұнын түсінеді сұрақтарға жауап береді
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Шығармадағы кейіпкелерге талдау жасайды.
Кейбір оқушылар орындай алады. Көркем шығармадағы кейіпкелер жүйесін жинақтап даралайды, көзқарастарын білдіреді
|
|||||
|
Бағалау критерийі: |
көркем шығармадағы кейіпкелерді анықтайды көркем шығармадағы кейіпкелер жүйесін жинақтап, даралап көзқарастарын айтады |
|||||
|
Тілдік мақсаттар:
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: сияз,ояз болыс,қом, тығындап, мығымдап,
Диалог құру үшін қолданылатын тіркестер: Дәуір үнін, заман лебін ой таразысынан өткізе білу
Талқылауға арналған сұрақтар: Болыс болған адам өзін қалай сезінеді? Абай өзі болыстық қызмет атқарды ма? Қазіргі заманда болыстық қызмет барма?
Ишара: қол қимыл мен бет әлпетінің қозғалысы |
|||||
|
Құндылықтар |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы. Құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, қазақстандық патриотизм, азаматтық жауапкершілік |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін –өзі тану, тарих, Бейнелеу өнері |
|||||
|
Алдыңғы білім
|
«Қалың елім, қазағым, қайран жұртым» өлеңін талдау, өзіндік пікір жазу |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Жоспарлан ған сабақ кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
2мин
3 мин
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру "Мен өмірді сүйемін,себебі ..."әдісі арқылы жақсы көңіл-күй қалыптастыру
Алдыңғы сабақты пысықтау. «Еркін микрафон» әдісі арқылы үй жұмысын сұраймын. «Кафел» әдісі арқылы топқа біріктіремін. 1-топ «Болыс» 2-топ «Ел» 3-топ «Ояз»
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы
10 мин
8 мин
10
|
ІІ Жаңа сабақ А. Құнанбаев «Болыс болдым мінеки» өлеңі «Өлең сөздің патшасы» бөлімі Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады.
Ойлау дағдысының деңгейі: білу
1тапсырма Топтарға Абай Құнабаевтың «Болыс болдым мінеки» өлеңінен үзінділер бөлініп беріледі.
«Ойлан, бөліс, талқыла» әдісі арқылы оқушылар оқыған үзінділері туралы ойланады, топта үзінді мазмұны бойынша ойларымен бөлісе отырып, талқылау жүргізеді. Бас бармақ арқылы бағалау
Дескриптор
Өлең жолдарын терең түсініп оқиды Кейіпкерлерді анықтайды Шығармадағы ащы шындықты ажыратады
Ойлау дағдысының деңгейі: түсіну
2-тапсырма. Топтық жұмыс. «Әдебиет лотосы» әдісі арқылы Өлең сөздің патшасы бөлімінің кейіпкерлеріне талдау жасай отырып,жинақтаңдар.
Дескриптор: Оқиға желісін біледі. Кейіпкерлерді анықтайды, талдайды. Кестедегі cұрақтарға жауап бере отырып, кейіпкерлерді жинақтайды. ҚБ: «Бағдаршам» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргіземін.
|
Презентация, оқулық
|
||||
|
Сабақтың соңы 7 мин |
«Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы кері байланыс жүргіземін.
Үйге тапсырма: Шығарма желісі бойынша жоспар құру Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды білім алушылар өздері қалыптастырушы бағалау жүргізеді.
|
|
||||
|
Ү А.Құнанбаев «Болыс болдым, мінеки» өлеңін мазмұндау Көркемдегіш құралдар бойынша әдеби-теориялық ұғымдарды еске түсіріп,түсіндірме сөздіктерді дәптерге жазу |
|
|||||
|
Дифференциацияны, берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушылардың алдына қандай міндеттемелер қоясыз?
|
Бағалау – оқушыбілімін тексерудіқалайжоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс: денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс, құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі |
||||
|
Мейлінше қолдауды қажет ететін оқушылар шығарма желісін түсінеді, сұрақтарға жауап береді. Қабілетті оқушылар кейіпкерлер жүйесін жинақтай отырып талдайды, даралайды. Өзіндік көзқарасын білдіреді |
Мадақтау, марапаттау сөздер, «Жетістік баспалдағы», «Бас бармақ» «Бағдаршам» әдістері арқылы қалыптастырушы бағалауларды қолданып, балаларды ынталандырып отырамын. |
Тарих, өзін-өзі тану, бейнелеу АКТ қолдану барысында өмір және техника қауіпсіздігін сақтау. проектор, слайд, ноутбук.
|
||||
|
Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды ? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма ? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
А.Құнанбаевтың "Болыс болдым , мінеки" өлеңі
А.Құнанбаевтың "Болыс болдым , мінеки" өлеңі
|
Бөлім: Өлең-сөздің патшасы |
Мектеп: Ә.Молдағұлова Ж.О.М. |
|||||
|
Мерзімі: |
Мұғалімнің аты-жөні: Күзербаева А |
|||||
|
Сынып: 10 |
Пәні: қазақ әдебиеті |
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Бөлімі: |
Өлең-сөздің патшасы |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
А.Құнанбаев «Болыс болдым, мінеки» өлеңі |
1са бақ |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
10.1.3.1. Көркем шығармадағы кейіпкелер жүйесін жинақтау мен даралау |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылары орындай алады: А. Құнанбаевтың «Болыс болдым мінеки» өлеңін оқиды мазмұнын түсінеді сұрақтарға жауап береді
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Шығармадағы кейіпкелерге талдау жасайды.
Кейбір оқушылар орындай алады. Көркем шығармадағы кейіпкелер жүйесін жинақтап даралайды, көзқарастарын білдіреді
|
|||||
|
Бағалау критерийі: |
көркем шығармадағы кейіпкелерді анықтайды көркем шығармадағы кейіпкелер жүйесін жинақтап, даралап көзқарастарын айтады |
|||||
|
Тілдік мақсаттар:
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: сияз,ояз болыс,қом, тығындап, мығымдап,
Диалог құру үшін қолданылатын тіркестер: Дәуір үнін, заман лебін ой таразысынан өткізе білу
Талқылауға арналған сұрақтар: Болыс болған адам өзін қалай сезінеді? Абай өзі болыстық қызмет атқарды ма? Қазіргі заманда болыстық қызмет барма?
Ишара: қол қимыл мен бет әлпетінің қозғалысы |
|||||
|
Құндылықтар |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы. Құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, қазақстандық патриотизм, азаматтық жауапкершілік |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін –өзі тану, тарих, Бейнелеу өнері |
|||||
|
Алдыңғы білім
|
«Қалың елім, қазағым, қайран жұртым» өлеңін талдау, өзіндік пікір жазу |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Жоспарлан ған сабақ кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
2мин
3 мин
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру "Мен өмірді сүйемін,себебі ..."әдісі арқылы жақсы көңіл-күй қалыптастыру
Алдыңғы сабақты пысықтау. «Еркін микрафон» әдісі арқылы үй жұмысын сұраймын. «Кафел» әдісі арқылы топқа біріктіремін. 1-топ «Болыс» 2-топ «Ел» 3-топ «Ояз»
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы
10 мин
8 мин
10
|
ІІ Жаңа сабақ А. Құнанбаев «Болыс болдым мінеки» өлеңі «Өлең сөздің патшасы» бөлімі Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады.
Ойлау дағдысының деңгейі: білу
1тапсырма Топтарға Абай Құнабаевтың «Болыс болдым мінеки» өлеңінен үзінділер бөлініп беріледі.
«Ойлан, бөліс, талқыла» әдісі арқылы оқушылар оқыған үзінділері туралы ойланады, топта үзінді мазмұны бойынша ойларымен бөлісе отырып, талқылау жүргізеді. Бас бармақ арқылы бағалау
Дескриптор
Өлең жолдарын терең түсініп оқиды Кейіпкерлерді анықтайды Шығармадағы ащы шындықты ажыратады
Ойлау дағдысының деңгейі: түсіну
2-тапсырма. Топтық жұмыс. «Әдебиет лотосы» әдісі арқылы Өлең сөздің патшасы бөлімінің кейіпкерлеріне талдау жасай отырып,жинақтаңдар.
Дескриптор: Оқиға желісін біледі. Кейіпкерлерді анықтайды, талдайды. Кестедегі cұрақтарға жауап бере отырып, кейіпкерлерді жинақтайды. ҚБ: «Бағдаршам» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргіземін.
|
Презентация, оқулық
|
||||
|
Сабақтың соңы 7 мин |
«Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы кері байланыс жүргіземін.
Үйге тапсырма: Шығарма желісі бойынша жоспар құру Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды білім алушылар өздері қалыптастырушы бағалау жүргізеді.
|
|
||||
|
Ү А.Құнанбаев «Болыс болдым, мінеки» өлеңін мазмұндау Көркемдегіш құралдар бойынша әдеби-теориялық ұғымдарды еске түсіріп,түсіндірме сөздіктерді дәптерге жазу |
|
|||||
|
Дифференциацияны, берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушылардың алдына қандай міндеттемелер қоясыз?
|
Бағалау – оқушыбілімін тексерудіқалайжоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс: денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс, құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі |
||||
|
Мейлінше қолдауды қажет ететін оқушылар шығарма желісін түсінеді, сұрақтарға жауап береді. Қабілетті оқушылар кейіпкерлер жүйесін жинақтай отырып талдайды, даралайды. Өзіндік көзқарасын білдіреді |
Мадақтау, марапаттау сөздер, «Жетістік баспалдағы», «Бас бармақ» «Бағдаршам» әдістері арқылы қалыптастырушы бағалауларды қолданып, балаларды ынталандырып отырамын. |
Тарих, өзін-өзі тану, бейнелеу АКТ қолдану барысында өмір және техника қауіпсіздігін сақтау. проектор, слайд, ноутбук.
|
||||
|
Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды ? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма ? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз




й тапсырмасы












