Материалдар / Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту. Жаңа сабақ. ҚМЖ 5 сынып матем 2 тоқсан

Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту. Жаңа сабақ. ҚМЖ 5 сынып матем 2 тоқсан

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ 5 сынып матем 2 тоқсан. Оқу мақсаттары: 5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды орындау; Сабақ мақсаты: • бөлімдері әртүрлі аралас санды қосу.
ЖИ арқылы жасау
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Таныстым:

Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі

Момынай жалпы орта білім беретін мектебі

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Пәні: Математика

Тақырыбы: Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту

Бөлім:

5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Педагогтің Т.А.Ә.

Алиева Гүлжан Аманкулкызы

Күні:

23.11.2023ж

Сынып: 5 «Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды орындау;

Сабақтың мақсаты

  • бөлімдері әртүрлі аралас санды қосу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  • оқушылардың назарын жинақтау;

  • оқушылармен бірлесіп оқу мақсатын, сабақ мақсаттарын анықтау.

  • оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау

Үй тапсырмасын тексеру.

Жинақтала

ды, сабаққа ынталанады



Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»

6 сынып оқулығы. 2-бөлім

Сабақтың ортасы

Өткен сабақты пысықтау.

1. Мысал.

немесе:

Бөлімдері әр түрлі аралас сандарды қосу үшін:

1) аралас сандардың бөлшек бөлімдерін ең кіші ортақ бөлімге келтіру керек;

2) бөлімдері бірдей аралас сандарды қосу керек.


Тапсырмалар орындау.

  1. Есептеңіз:

1.

  1. Амалдарды орындаңыз

1.

3. Егер тік төртбұрыштың ені см, ал ұзындығы енінен см үлкен болса, тік 6төртбұрыштың периметрін табыңыз.

4. Азайтуды орында:

6 - 3 ;

Қосымша тапсырмалар:

1. Екі қаладан бір уақытта бір-біріне қарама-қарсы автобус және жеңіл машина шықты. Автобус км, жеңіл машина км жүргенде, олар бір-бірімен кездесіп, сонан-соң бір-бірінен км-ге алыстады. Екі қаланың ара-қашықтығын табыңыз.

2. Теңдеуді шешіңіз:

3. Амалдарды орындаңыз:


Алдыңғы сабақта алған білімдерін жетілдіреді.

Мысалдарды жазады.







Оқушылар өз беттерінше отырып берілген тапсырмаларды орындайды.


Нәтижесін тақтаға жазады.





Тез орындап болған оқушыларға қосымша тапсырмалар беріледі.

Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»








1-10 баллдық жүйеде бағаланады.













Дұрыс жауапқа 2 балл беріледі.

















































Сабақтың соңы

Үй жұмысы:

есеп

Рефлексия

1. Мен сабақта ... жұмыс жасадым / Белсенді; енжарлықпен

2. Мен сабақтағы жұмысыма ... / Ризамын; риза емеспін

3. Сабақ маған ... болған сияқты / Қысқа; ұзақ

Үй жұмысын алады.

Рефлексияны ауызша орындайды.


Формативті бағаланады.






























Таныстым:

Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі

Момынай жалпы орта білім беретін мектебі

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Пәні: Математика

Тақырыбы: Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту

Бөлім:

5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Педагогтің Т.А.Ә.

Алиева Гүлжан Аманкулкызы

Күні:

23.11.2023ж

Сынып: 5 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды орындау;

Сабақтың мақсаты

  • бөлімдері әртүрлі аралас санды қосу.

  • аралас сандарды қосуды орындау (ЕБҚ)

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  • оқушылардың назарын жинақтау;

  • оқушылармен бірлесіп оқу мақсатын, сабақ мақсаттарын анықтау.

  • оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау

Үй тапсырмасын тексеру.

Жинақтала

ды, сабаққа ынталанады



Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»

6 сынып оқулығы. 2-бөлім

Сабақтың ортасы

Өткен сабақты пысықтау.

1. Мысал.

немесе:

Бөлімдері әр түрлі аралас сандарды қосу үшін:

1) аралас сандардың бөлшек бөлімдерін ең кіші ортақ бөлімге келтіру керек;

2) бөлімдері бірдей аралас сандарды қосу керек.


Тапсырмалар орындау.

  1. Есептеңіз:

1.

  1. Амалдарды орындаңыз

1.

3. Егер тік төртбұрыштың ені см, ал ұзындығы енінен см үлкен болса, тік 6төртбұрыштың периметрін табыңыз.

4. Азайтуды орында:

6 - 3 ;

Қосымша тапсырмалар:

1. Екі қаладан бір уақытта бір-біріне қарама-қарсы автобус және жеңіл машина шықты. Автобус км, жеңіл машина км жүргенде, олар бір-бірімен кездесіп, сонан-соң бір-бірінен км-ге алыстады. Екі қаланың ара-қашықтығын табыңыз.

2. Теңдеуді шешіңіз:

3. Амалдарды орындаңыз:

ЕБҚ оқушыға тапсырма:

Фигура бөліктерінен аралас сандарды құрап жазып, мәнін табу.



Алдыңғы сабақта алған білімдерін жетілдіреді.

Мысалдарды жазады.







Оқушылар өз беттерінше отырып берілген тапсырмаларды орындайды.


Нәтижесін тақтаға жазады.





Тез орындап болған оқушыларға қосымша тапсырмалар беріледі.

Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»








1-10 баллдық жүйеде бағаланады.






ЖИ арқылы жасау
23 Қараша 2023
229
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі