Әртіспен кездесу ұйымдастырамыз

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Әртіспен кездесу ұйымдастырамыз

Материал туралы қысқаша түсінік
6-сынып қазақ тілі пәнінен "Әртіспен кездесу ұйымдастырамыз" тақырыбындағы ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: Болашақтың мамандықтары (А.Машановтың «Жер астына саяхат» шығармасы бойынша

Күні:

Педагогтің аты-жөні: Бахытбек Ансагуль

Сынып: 6

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Әртіспен кездесу ұйымдастырамыз 1-сабақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

6.1.3.1 тұрмыстық - әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің;
мағынасын түсіну

6.2.3.1 ауызша мәтіндер құрауда сұраулы, хабарлы, лепті және бұйрықты сөйлемдердің интонациялық ерекшелігін ескеріп айту;

6.4.4.1 мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады

- Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді,мәтіннің негізгі ойын анықтайды.

- Көпшілігі орындай алады:

Мәтіннен есімдіктерді тауып, олардың мағынасын түсіндіре алады

-Кейбір оқушылар орындай алады:

Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын анықтап, тақырып қоя алады.

Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: ғой, ірікте, тәжірибе. Талқылауға арналған сұрақтар

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уа-қыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

8 мин


Ұйымдастыру кезеңі:

Амандасу

«Сәлеметсіңдер ме!»


Оқушылар жұппен тұрып, бір-біріне жақсы тілек тілейді. Оқушылар саусақтарын бір-бірден тигізіп, бір сөзден айтады:

1) Бас бармақтарын тигізеді - Саған,

2) Екінші саусақтарын тигізеді - Әрқашан,

3) Ортанғы саусақтарын тигізеді - Үлкен,

4) Аты жоқ саусақтарын тигізеді - Табыс,

5) Кішкентай саусақтарын тигізеді - Тілеймін,

6)Алақандарын тигізіп, амандасады - Сәлем!


Үй тапсырмасы тексеріледі

Ж арайсыңдар!





Сабақтың ортасы

30 мин


























Сөздікпен жұмыс.

Ірікте – отбирай, отбор

Тәжірибе – опыт

Әртіс – артист

хабарландыру- обьявления

ғой - ведь

Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.

Айтылым

1,2 - тапсырма

Суреттегі қай маманмен кездесу өткізгің келеді? Себебін айт

















Мәтінмен жұмыс

Тыңдалым. Оқылым

3-тапсырма. Мәтінді тыңда. Оқы


Мәтінді оқығаннан кейін видео көреді


«Ашық микрофон» әдісі арқылы мәтін бойынша сұрақтар қойылады

Досқан Жолжақсыновпен кездесуге сен де қатысып отырсың.

Қандай сұрақ қояр едің?

Қандай фильмдерде ойнадыңыз?

Бала күнгі арманыңыз қандай?

Ең қиын рөліңіз қайсы?







4-тапсырма. Жазылым

Мәтіннен есімдіктерді теріп жаз. Олардың қандай мағына беріп тұрғанын түсіндір

Біз,өзі,ол,біздің,әне.



5-тапсырма. Айтылым. Жазылым

«Қоржын» ойыны. 3 топқа бөлініңдер. Жеребеге тастап, кездесуге шақыратын мамандарды таңдаңдар. Бірінші топ педагогика саласының маманымен, екінші топ өнер адамымен, үшінші топ медицина саласындағы, адаммен өтетін кездесудің жоспарын жасасын. Сұрақтарға жауап беріңдер.

Кездесуді қалай ұйымдастырасыңдар?

Кездесу ерекше болуы үшін не істейсіңдер?

Қонаққа қандай сыйлық ұсынасыңдар?



Білімді бекіту:

Берілген есімдіктерді мағыналық Түрлеріне қарай топта

Берілген сөздерді қайталап айтады, дәптерлеріне жазады, естерінде сақтайды






Оқушылар суреттегі мамандықтар туралы айтады



















Оқушылар микрофонды кезек-кезек алып сұрақ қояды
























Мәтіннен есімдіктерді табады







Бөлінген сала бойынша мамандармен кездесу жоспарын кестеге толтырады

















Есімдіктерді мағыналық түрлеріне қарай топтайды.

















Дискриптор:

  • мамандықтардың атауын қазақша айтады;

  • қай маманмен кездесетінін анықтайды;

  • бір мамандықтың ерекшелігін айтады.

«Бас бармақ» әдісі

Рисунок 1 Рисунок 4

Дискриптор:

-мәтінді түсініп оқиды;

-тақырыпқа сай кейіпкерге сұрақ қояды;

-сұрақтың құрылымын сақтайды.





Смайликтер арқылы бағалау





Дискриптор:

  • Есімдіктердің түрлерін табады, жазады;

  • Мағыналық түрлерін ажыратады;

  • Мағынасын түсіндіреді.

«Дұрыс-бұрыс» екенін айту









Дискриптор:

  • Өздеріне бөлінген сала бойынша белгілі тұлғаны таңдап алады

  • Кездесу жоспарын құрады

  • Кездесу сценарийін дайындайды

ҚБ «Шапалақ» әдісі


Оқулық, 18-бет, қазақша-орысша сөздік







(18-беттегі сурет)



















Оқулық, 19-бет


https://www.youtube.com/watch?v=UTTIhRRr6IQ
















Оқулық, 19-бет







Оқулық, 19-бет

Сабақтың соңы

5 мин


Үй тапсырмасы Ғаламтордан Досқан Жолжақсыновтың өмірі мен шығармашылығына қатысты ақпарат тауып, қысқаша өмірбаянын жаз.

ғаламтор

Рефлексия

«Бағдаршам» әдісі

«Қызыл түс» сабақты түсінбедім, сабаққа қатыса алмадым

«Сары түс» сабаққа белсенді түрде қатыстым, аз да болса, топқа пайдам тиді

«Жасыл түс» сабақ маған ұнады. Сабақта берілген оқу материалын жете түсіндім. Өзіме қажеттісін алдым







Бағалау

2 мин

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
07.02.2023
653
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі