Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Тарау/ бөлім |
Қоректену |
|
|
Пән |
Биология |
|
|
Пән мұғалімі |
|
|
|
Мерзімі |
|
|
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Адамның асқорыту жолдарының құрылысы, асқорыту бездері. Асқорыту мүшелерінің қызметі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Ұйымдacтыpу: Амандасу, түгелдеу,топқа бөлу.
«Castlots» платформасында оқушыларды 3 топқа бөлу
алдыңғы білімді еске түсіру. «Ой салу» әдісі арқылы оқушылардың назарына ас қорыту жүйесі туралы сурет ұсынамын. Суретке байланысты сұрақтар қойып, оқушылардың жауаптары арқылы жаңа сабақтың тақырыбына шығамын. -Оқушылар, суреттен нені көріп тұрмыз? -Бүгінгі тақырыбымыз қандай болуы мүмкін? Oқушылaрғa сaбaқтың тaқыpыбы мeн мaқсaты тaныcтырылaды. Жаңа сабақ Тақырыбы: Адамның асқорыту жолдарының құрылысы, асқорыту бездері. Асқорыту мүшелерінің қызметі. Оқушыларға оқу мақсаты мен сабақтың мақсаты таныстырылады. |
Мұғаліммен амандасады.
Сыныптағы оқушылар платформа арқылы 3 топқа бірігеді.
Оқушылар Алдыңғы білімді еске түсіре отырып, жаңа сабақты меңгереді Оқушылар сурет бойынша өз жауаптарын ортаға салады. Сыныптық талқылау арқылы жаңа тақырыпты анықтайды. |
Мұғaлім кeрі бaйлaныс бeріп отырaды .
Өзін-өзі бағалау. ҚБ Мұғaлім кeрі бaйлaныс бeріп отырaды
|
https://www.gimkit.com/create/652e7795600ccf002d73de8f/editor
Презентация слайдтары
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 22 мин |
Жаңа сабақ. Жалпы сыныпта «Стоп кадр» әдісі арқылы тақырыпты ашу мақсатында бейнеролик ұсыну. «ROQED» платформасында Адамның ас қорыту жүйесі туралы ведио түсіндірілімді ұсыну. 1-тапсырма Жалпы сынып Ведио роликті көре отырып, оқышылар адамның ас қорыту жүйесіндегі мүшелерді қима суреттеріне жазып алады. 2-тапсырма Топтық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс. «Jamboard» онлайн тақтасында постер дайындау. 1-топ Ас қорыту жүйесінің құрылысы 2-топ Асқорыту бездері Ас қорыту жүйесінің моделін құрастыру. 3 тапсырма Жеке жұмыс «Тeachermade» платформасында орындайды.
|
Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамытады. Oқушылaр өз oйлaрын oртaғa сaлaды.
Оқушылар ас қорыту жүйесінің құрылысын дәптерлеріне жазып алады.
Дескриптор: - Ас қорыту мүшелерін атайды - Ас қорыту жүйесінің мүшелері мен қызметін сипаттайды - Ас қорыту жүйесінің мүшелерімен қызметін сәйкестендіреді.
|
Түрлі стикерлермен бағалау.
Ынталандыру Тамаша!
Оқушылар мәтінді оқып танысады. ҚБ: «Үш шапалақ» әдісі
Қалыптастырушы бағалау 1-10 балл |
Слайдтар
Биология 8- сынып оқулық
https://app.teachermade.com/s/Pf4cPbGURb6WbPNLk51oeA/
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 8 мин |
«Мен білемін» әдісі арқылы «Umaigra» платформасында сабақты бекіту сұрақтары 1.Ас қорыту дегеніміз не? 2.Ас қорытуда асқазанның рөлі қандай? 3.Ас қорытуда ағзадағы ең үлкен без? Бауыр 4. Адамда тәулігіне қанша л сілекей бөлінеді. 1,5-2 л 5. Ұйқы безінің асқорыту сөлін не деп атайды?Панкреатин
Кeрі бaйлaныc. Аnswergarden платформасы
|
Оқушылар «Мен білемін» әдісі арқылы бекіту сұрақтарына толық, нақты жауап береді.
Оқушылар «Аnswergarden» платформасы арқылы тақырыпты қаншалықты меңгергенін көрсетіп, кері байланыс береді. |
Өзін – өзі бағалау
|
Сұрақтар
https://www.umaigra.com/editor/game/72171
https://answergarden.ch/3827373
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ас қорыту
Ас қорыту
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Тарау/ бөлім |
Қоректену |
|
|
Пән |
Биология |
|
|
Пән мұғалімі |
|
|
|
Мерзімі |
|
|
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Адамның асқорыту жолдарының құрылысы, асқорыту бездері. Асқорыту мүшелерінің қызметі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Ұйымдacтыpу: Амандасу, түгелдеу,топқа бөлу.
«Castlots» платформасында оқушыларды 3 топқа бөлу
алдыңғы білімді еске түсіру. «Ой салу» әдісі арқылы оқушылардың назарына ас қорыту жүйесі туралы сурет ұсынамын. Суретке байланысты сұрақтар қойып, оқушылардың жауаптары арқылы жаңа сабақтың тақырыбына шығамын. -Оқушылар, суреттен нені көріп тұрмыз? -Бүгінгі тақырыбымыз қандай болуы мүмкін? Oқушылaрғa сaбaқтың тaқыpыбы мeн мaқсaты тaныcтырылaды. Жаңа сабақ Тақырыбы: Адамның асқорыту жолдарының құрылысы, асқорыту бездері. Асқорыту мүшелерінің қызметі. Оқушыларға оқу мақсаты мен сабақтың мақсаты таныстырылады. |
Мұғаліммен амандасады.
Сыныптағы оқушылар платформа арқылы 3 топқа бірігеді.
Оқушылар Алдыңғы білімді еске түсіре отырып, жаңа сабақты меңгереді Оқушылар сурет бойынша өз жауаптарын ортаға салады. Сыныптық талқылау арқылы жаңа тақырыпты анықтайды. |
Мұғaлім кeрі бaйлaныс бeріп отырaды .
Өзін-өзі бағалау. ҚБ Мұғaлім кeрі бaйлaныс бeріп отырaды
|
https://www.gimkit.com/create/652e7795600ccf002d73de8f/editor
Презентация слайдтары
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 22 мин |
Жаңа сабақ. Жалпы сыныпта «Стоп кадр» әдісі арқылы тақырыпты ашу мақсатында бейнеролик ұсыну. «ROQED» платформасында Адамның ас қорыту жүйесі туралы ведио түсіндірілімді ұсыну. 1-тапсырма Жалпы сынып Ведио роликті көре отырып, оқышылар адамның ас қорыту жүйесіндегі мүшелерді қима суреттеріне жазып алады. 2-тапсырма Топтық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс. «Jamboard» онлайн тақтасында постер дайындау. 1-топ Ас қорыту жүйесінің құрылысы 2-топ Асқорыту бездері Ас қорыту жүйесінің моделін құрастыру. 3 тапсырма Жеке жұмыс «Тeachermade» платформасында орындайды.
|
Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамытады. Oқушылaр өз oйлaрын oртaғa сaлaды.
Оқушылар ас қорыту жүйесінің құрылысын дәптерлеріне жазып алады.
Дескриптор: - Ас қорыту мүшелерін атайды - Ас қорыту жүйесінің мүшелері мен қызметін сипаттайды - Ас қорыту жүйесінің мүшелерімен қызметін сәйкестендіреді.
|
Түрлі стикерлермен бағалау.
Ынталандыру Тамаша!
Оқушылар мәтінді оқып танысады. ҚБ: «Үш шапалақ» әдісі
Қалыптастырушы бағалау 1-10 балл |
Слайдтар
Биология 8- сынып оқулық
https://app.teachermade.com/s/Pf4cPbGURb6WbPNLk51oeA/
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 8 мин |
«Мен білемін» әдісі арқылы «Umaigra» платформасында сабақты бекіту сұрақтары 1.Ас қорыту дегеніміз не? 2.Ас қорытуда асқазанның рөлі қандай? 3.Ас қорытуда ағзадағы ең үлкен без? Бауыр 4. Адамда тәулігіне қанша л сілекей бөлінеді. 1,5-2 л 5. Ұйқы безінің асқорыту сөлін не деп атайды?Панкреатин
Кeрі бaйлaныc. Аnswergarden платформасы
|
Оқушылар «Мен білемін» әдісі арқылы бекіту сұрақтарына толық, нақты жауап береді.
Оқушылар «Аnswergarden» платформасы арқылы тақырыпты қаншалықты меңгергенін көрсетіп, кері байланыс береді. |
Өзін – өзі бағалау
|
Сұрақтар
https://www.umaigra.com/editor/game/72171
https://answergarden.ch/3827373
|
шағым қалдыра аласыз
























