Материалдар / Ас қорыту жүйесі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ас қорыту жүйесі

Материал туралы қысқаша түсінік
Ас қорыту бездерінің асқа әсері және астың ас қорыту мүшелерінде қорытылуы туралы түсінік беру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Қараша 2018
409
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сыныбы:8 «А»

Күні: 5.03.2015ж. Пәні: Биология Пән мұғалімі: Бейсенова Гүлбану

Сабақтың тақырыбы

Ішек сөлінің асқа әсері. Астың қорытылуы және сіңірілуі

Мақсаты:

Ас қорыту бездерінің асқа әсері және астың ас қорыту мүшелерінде қорытылуы туралы түсінік беру

  • Оқушыларды сенімділікке,ұқыптылыққа,шапшаңдыққа ұйымшылдыққа тәрбиелеу

  • Оқушының ой-өрісін,өзіндік іс-әрекетіне жауап беру дағдысын және пәнге деген қызығушылығын арттыру,шығармашалақ қабілеттерін дамыту



Күтілетін нәтиже

  • Ас қорыту мүшелерінде астың қорытылу жолдарын біледі

  • Ас қорыту бездерінің асқа әсерін талдап,үйренеді

  • Тағамның адам өміріндегі маңыздылығын түсінеді.

  • Оқушылар өздігінен ізденіп, бірлесіп жұмыс жасай біледі


Сабақтың типі

Жаңа білім беру

Сабақтың түрі

Аралас сабақ


Дереккөздер

Электронды оқулық,сызба-нұсқа, интернет материалдары,нақыл сөздер, «Тілек» ағашы, стикерлер,қосымша оқулықтар,т.б.

Әдіс-тәсілдер

Топтық жұмыс, ойындар, Блум жүйесі, жигсо, ойлаудың алты қалпағы, сын тұрғысынан ойлау т.б.

Сабақтың барысы

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

І.Ұйымдастыру

2мин

Оқушылармен сәлемдесу

Оқушыларды түгелдеу

Шаттық шеңбері

Оқушыларды топқа бөлу

Өзін-өзі бағалау парағы, стикерлер таратылады

Мұғаліммен сәлемдесу

Жоқ оқушылар туралы мәлімет береді

Шеңбер болып тұру, бір-біріне тілек айту

Мадақтау

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру

Ойын әдісі, дарынды оқушымен , топпен жұмыс


Қорытындылау

8 мин




1 мин

Шығармашылық тақырып бойынша дайындалып келген оқушыларды анықтау

«Мозаика ойыны» Ас қорыту мүшелерінің құрылысы, деңгейлік тапсырмалар

«Домино ойыны »Ас қорыту мүшелері, ас қорыту бездері

Сызба нұсқасы бойынша


Ерекше дайындалып келген оқушыларды тыңдау.

Әр мүшені тауып,ретімен орналастырады.

Әр мүшені тауып қызметін баяндайды. (Интерактивті тақтаға жазады)

Деңгейлік тапсырмаларды орындайды.

Мадақтау

Өзара бағалау



Ой қозғау (Миға шабуыл) СТО стратегиясы

1 мин

Оқушылардың көңілін жаңа сабаққа аудару мақсатында

«Ас – адамның арқауы» деген сөз «ребус» арқылы беріледі.

Әр топ өз ойын қысқаша айтады

Асқорыту мүшелеріне байланысты мақал, нақыл сөздер айтады

Мадақтау

Жаңа сабақ

«Білу» теориясы

Тірек сызба, түртіп алу

(Дәптермен жұмыс)

7мин

Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбын айтады

Тағамның ас қорыту мүшелерінде өңделуі туралы мәлімет береді (электронды оқулықтан көрсетіп,оқушыларға тапсырма береді)

Оқушылар бүгінгі күнді және тақырыпты дәптерге жазады.

Бейне көріністен астың жүріп өтетін жолдарын және әр мүшеде қандай өзгерістерге ұшырайтынын сызба нұсқамен жазады.


Мадақтау,

Өзін-өзі бағалау

Сергіту сәті

1 мин

«Көңілді күй» әнімен дене жаттығуын жасау

Оқушылар билейді


«Түсіну» теориясы

Постермен жұмыс

Топтық, үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс

10 мин.

Ас қорыту мүшелерінде , ас қорыту бездерінің асқа әсерін анықтау:

3 топқа

-Ауыз қуысында

-Қарында

-Ішекте


Оқушылар берілген тапсырмалар бойынша топта «жигсо» әдісі бойынша жұмыс жасайды.

Түсінгендерін қорытындылап,постерге түсіріп,баяндайды,қорғайды

Топты мадақтау.

Өзара бағалау.


«Қолдану» практикасы

Сыр сандық

5 мин.

Биологиялық есептер:


Әр топ берілген есептерді шешеді.

Топты мадақтау.


«Талдау» теориясы

Ойлаудың 6 қалпағы әдісі


7 мин.

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинақтап,ой елегінен өткізу.

6 қалпақ таратылады

«Бір ауыз сөз» Оқушылар өз ойын айтады. Топтағы барлық оқушы қамтылады.

Топты,топ мүшелерін бағалау

«Жинақтау» теориясы

Критерийлер бойынша

формативті бағалау

3мин.

Әр тапсырма бойынша баллдарын жинақтап,топты бағалау

Кері байланыс

«Тілек» ағашына стикерлерге жазып іледі.

Оқушылар өз баллдарын

жинақтап,өзін – өзі бағалайды

Екі жұлдыз,бір тілек

Үйге тапсырма


Ішек сөлінің асқа әсері.Астың қорытылуы тақырыбын оқу.


Ас қорыту бездерінен бөлінетін сөлдерді талдап, кестемен жазу

























Өзін-өзі бағалау парағы





Аты-жөні:__________________________________________________


Сабақтың тақырыбы:____________________________________________


Мен нені білемін?

Нені білдім?

Нені білгім келеді?












Жұмыс түрі

Балл

1

Үй тапсырмасы

1 2 3 4 5

2

Жаңа сабақ(дәптермен жұмыс)

1 2 3 4 5

3

Постермен жұмыс

1 2 3 4 5

4

Биологиялық есеп

1 2 3 4 5

5

Ойлаудың 6 қалпағы

1 2 3 4 5

1- қатыспадым

2- төменгі деңгей

3- орташа

4- қалыпты


Аты-жөні:__________________________________________________


Сабақтың тақырыбы:____________________________________________


Мен нені білемін?

Нені білдім?

Нені білгім келеді?













Өзін-өзі бағалау парағы



Жұмыс түрі

Балл

1

Үй тапсырмасы

1 2 3 4 5

2

Жаңа сабақ(дәптермен жұмыс)

1 2 3 4 5

3

Постермен жұмыс

1 2 3 4 5

4

Биологиялық есеп

1 2 3 4 5

5

Ойлаудың 6 қалпағы

1 2 3 4 5

1- қатыспадым

2- төменгі деңгей

3- орташа

4- қалыпты


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!