|
Пәні: Қазақ тілі мен әдебиеті |
Мектеп: |
|||||
|
Сабақ: 1 |
|
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 5 Т2 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім |
Аспан әлемінің құпиялары |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Аспан әлемі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сілтеме |
Т1. Болжау Ж2. Эссе жазу
|
|||||
|
Оқу мақсаттары |
Т1. Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау. Ж2. Эссе құрылымын сақтай отырып, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар «Ғарыш жайлы деректер» мәтінін
түсініп, негізгі ақпараттарды анықтайды. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата біледі. |
|||||
|
Дескрипторлар |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Құрметтеу: оқушылардың топтық және өз бетімен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіре отырып, бір-біріне құрметпен қарауға шақыру; Тәрбие: ата-ана қадірін, отбасы қадірін түсіну. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
География |
|||||
|
АКТ-ны қолдану |
Интербелсенді тақта |
|||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
|
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 5 минут 20 минут |
Сәлемдесу Қызығушылықты ояту. "Аспан әлемі" презентациясын тамашалайды. Оқушылар аспан әлемі туралы өз ойларын білдіреді.
Сабақ тақырыбын суреттерге қарай отырып, оқушылар өздері болжайды.
Сабақ тақырыбымен таныстыру. Сабақ мақсаттарын оқушылардың өзіне айтқызу арқылы айқындау. Дескрипторлармен таныстыру. Оқушылар «меркурий», «марс», «юпитер» сөздерін таңдау арқылы топтарға бөлінеді.
1-тапсырма. Оқылым. Оқылымалды тапсырма: «Өрлеген сұрақтар» ойыны. Төмендегі тірек сөздерді қолданып, сұрақтар әзірлеу. Дайын сұрақтарды топтар бір-біріне қойып, жауап алады. Тірек сөздер: ғарыш, ай, астрономия, зымыран, аспан, әлем, жұлдыз, ерекшелік, зерттеу, ашылмаған сырлар, ғаламшар, тіршілік, ғарыш кемесі, ғарыш айлағы, саяхат, ғалым, сапар. Оқушылардың ойын білу: - «Ғарыш жайлы деректер» туралы мәтін не жайлы деп ойласыздар? Оқылым
тапсырмасы: «Ғарыш жайлы деректер» туралы
мәтін беріледі. Оқушылар оқып отырып, мәтіндегі негізгі
ақпараттарды анықтайды. Дескрипторлар:
2-тапсырма. Жазылым. Эссе
жазу. "Аспан әлемінің құпиялары"
тақырыбында 60-80 сөз көлемінде эссе
жазады. Дескрипторлар:
|
https://www.youtube.com/watch?v=DJiK8ScXE-g |
||||
|
Рефлексия 3 мин |
Қызықты болды, Белсене қатыстым, Жаңа нәрсе білдім, Түсінікті болды, Сәл ойымды жеткізе алмай қалдым, Әлі де мағлұматтар алғым келді, не үйрендім, не қиын болды, ұнады, ұнамады, үлес қостым, қызықты тұстары, сұрақ қойдым, жауап бердім т.б. Оқушылар стикерге жазып, тақтада ілініп тұрған суретке барып жапсырады. |
|
||||
|
Бағалау 2 минут |
Топтық бағалау жүргізіледі. |
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
||||
|
|
|
|
||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аспан әлемінің құпиялары
Аспан әлемінің құпиялары
|
Пәні: Қазақ тілі мен әдебиеті |
Мектеп: |
|||||
|
Сабақ: 1 |
|
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 5 Т2 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім |
Аспан әлемінің құпиялары |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Аспан әлемі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сілтеме |
Т1. Болжау Ж2. Эссе жазу
|
|||||
|
Оқу мақсаттары |
Т1. Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау. Ж2. Эссе құрылымын сақтай отырып, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар «Ғарыш жайлы деректер» мәтінін
түсініп, негізгі ақпараттарды анықтайды. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата біледі. |
|||||
|
Дескрипторлар |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Құрметтеу: оқушылардың топтық және өз бетімен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіре отырып, бір-біріне құрметпен қарауға шақыру; Тәрбие: ата-ана қадірін, отбасы қадірін түсіну. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
География |
|||||
|
АКТ-ны қолдану |
Интербелсенді тақта |
|||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
|
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 5 минут 20 минут |
Сәлемдесу Қызығушылықты ояту. "Аспан әлемі" презентациясын тамашалайды. Оқушылар аспан әлемі туралы өз ойларын білдіреді.
Сабақ тақырыбын суреттерге қарай отырып, оқушылар өздері болжайды.
Сабақ тақырыбымен таныстыру. Сабақ мақсаттарын оқушылардың өзіне айтқызу арқылы айқындау. Дескрипторлармен таныстыру. Оқушылар «меркурий», «марс», «юпитер» сөздерін таңдау арқылы топтарға бөлінеді.
1-тапсырма. Оқылым. Оқылымалды тапсырма: «Өрлеген сұрақтар» ойыны. Төмендегі тірек сөздерді қолданып, сұрақтар әзірлеу. Дайын сұрақтарды топтар бір-біріне қойып, жауап алады. Тірек сөздер: ғарыш, ай, астрономия, зымыран, аспан, әлем, жұлдыз, ерекшелік, зерттеу, ашылмаған сырлар, ғаламшар, тіршілік, ғарыш кемесі, ғарыш айлағы, саяхат, ғалым, сапар. Оқушылардың ойын білу: - «Ғарыш жайлы деректер» туралы мәтін не жайлы деп ойласыздар? Оқылым
тапсырмасы: «Ғарыш жайлы деректер» туралы
мәтін беріледі. Оқушылар оқып отырып, мәтіндегі негізгі
ақпараттарды анықтайды. Дескрипторлар:
2-тапсырма. Жазылым. Эссе
жазу. "Аспан әлемінің құпиялары"
тақырыбында 60-80 сөз көлемінде эссе
жазады. Дескрипторлар:
|
https://www.youtube.com/watch?v=DJiK8ScXE-g |
||||
|
Рефлексия 3 мин |
Қызықты болды, Белсене қатыстым, Жаңа нәрсе білдім, Түсінікті болды, Сәл ойымды жеткізе алмай қалдым, Әлі де мағлұматтар алғым келді, не үйрендім, не қиын болды, ұнады, ұнамады, үлес қостым, қызықты тұстары, сұрақ қойдым, жауап бердім т.б. Оқушылар стикерге жазып, тақтада ілініп тұрған суретке барып жапсырады. |
|
||||
|
Бағалау 2 минут |
Топтық бағалау жүргізіледі. |
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
||||
|
|
|
|
||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||||||
шағым қалдыра аласыз















