Мектеп: | №75 мектеп- гимназия |
Мұғалімнің аты-жөні: | Кенжебекова Ж.Қ |
Күні: | 23.11.2018 |
Пән/Сынып: | 6 |
Қатысқаны/қатыспағаны: |
|
Тарау немесе бөлім атауы: | 5.Менің туған өлкем өлеңдер мен прозада
|
Сабақтың тақырыбы: | Астана -елімнің мақтанышы |
Оқу мақсаты: | 6.2.6.1 - тірек сөздерге сүйеніп, сурет бойынша әңгіме құрастыру;6.4.5.1 - жазба жұмыстарында сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану; |
Сабақ мақсаты: | «Астана -елімнің мақтанышы» тақырыбы бойынша тірек сөздерге сүйеніп, сурет бойынша әңгіме құрастыру; |
Тілдік мақсаты: | Мәдени, отандық, шетелдік, шаһар, ұйымдастыру, әкімшілік, саяси, жарыс, алақан, сәулетші, көрермен |
Құндылықтарға баулу: | Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке баулу. |
Тақырып бойынша алдыңғы білім: | Нәтиже сабақ.Мен не үйрендім?6.2.2.1 - тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын білу;6.5.1.4 - өздік, болымсыздық, белгісіздік, жалпылау есімдіктерін жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану.
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
Барлық оқушылар: | Көпшілік оқушылар: | Жекелеген оқушылар: |
|
|
|
|
|
Тірек сөздерге сүйеніп, сурет бойынша әңгіме құрастыра алады | Жазба жұмыстарында сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдана алады. | Мәтін бойынша эссе жаза алады |
|
|
|
|
|
| а). Сурет бойынша әңгіме құрастыру;ә)Тілдік ерекшеліктерді пайдалана отырып, өз ойын айтқызу. | а) Жазба жұмыстарында сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану;ә)Отан, туған жер туралы мақал-мәтелдерді білу; |
|
|
|
|
|
Уақыты | Кезеңдері | Тапсырма | Мақсаты | Мұғалім нені бақылайды | Оқушылардан не күтіледі | Бағалау | Ресурстар |
2 минут
| 1. Ұйымдастыру кезеңі. | 1)Психологиялық ахуал. Тренинг Халықаралық тілдерде амандасу2) топтастыру «Галереяны шарлау» әдісі | Тренинг арқылы оқушылардың көңіл- күйін көтеру.
Оқушыларды топтастыру. | Оқушылардың дұрыс топтасуын және психологиялық ахуалын бақылайды. | Дұрыс топтасулары және психологиялық ахуалын бақылау күтіледі.
| «Қолдау,қолпаштау» | Астана қаласының ғимараттарының суреттері |
5 минут
| 2.Үй жұмысын сұрауБарлық оқушы | Өткен сабақта берілген «Білгенге маржан» айдары бойынша өлең жолдарын жаттау. | Айтылым.Өткен сабақты жаңа тақырыппен байланыстыру. | Өткен тақырыпты түсінгенін бақылау. | «Білгенге маржан» мәнерлеп жатқа айту. | «Бірін- бірі бағалау» әдісі. | Оқулық, 98-бет,5-тапсырма |
2минут
| Ой қозғау «Бейнелі»әдісі | «Астана» тақырыбындағы бейнеролик көру. | Тыңдалым.Тақырып бойынша жаңа сөздерді түртіп отыру, сабақ тақырыбын болжау. | Бейнеролик мазмұнын қалай түсінгенін жазу | Оқушылардың ой жинақтау дағдыларының дамуы күтіледі
| Қ\Б«Қолдау,қолпаштау» | Интербелсенді тақта, «Астана» тақырыбындағы бейнеролик |
6минут
8 минут | Жаңа сабақ«Мағынаны тану» кезеңі | Топтық жұмыс.Сөздікпен жұмысМәтінмен жұмыс
Суретпен жұмыс. | Оқылым.Тірек сөздерді анықтай отырып, сұраққа жауап беру. Айтылым.Сурет бойынша әңгіме құрастыру. | Оқушылардың бірлесіп жұмыс істеуін қадағалау және сұраққа дұрыс жауап беруін, әңгіме құрастыруын бақылау. | Сурет бойынша әңгіме құрастыруы, тірек сөздерді әңгіме барысында қолдануы күтіледі. | Қ\Б Дескриптор«Ынталандыру» әдісі«Жарайсың», «Мен сабақтағы сіздің жұмысыңызға ризамын», «Сіз жақсырақ жұмыс істей алар едіңіз» | Оқулық , 100- бет, 3- тапсырма |
6 минут
|
| Жеке жұмыс. «Желаяқ» ойыны.
| Жазылым.Жазба жұмыстарында сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану;Отан, туған жер туралы мақал-мәтелдерді білу. | Оқушылардың есте сақтау қабілетін бақылайды, сауатты жазуын қадағалайды. | Жазба жұмыстарында сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдануы, мақал-мәтелдерді есте сақтауы күтіледі. | Қ/Б
«Бағдаршам» әдісі | А4 парағы. |
7 минут
| «Ойтолғау» кезеңі | Топтық жұмыс. Диаграмма толтырып, әңгімелеу. | Тілдік ерекшеліктерді пайдалана отырып, өз ойын айтқызу. | Өз ойларын жүйелі, тақырыпқа сай жеткізе алатын оқушыларды бақылайды. | Диаграмманы дұрыс толтырып, әңгімелеуі күтіледі. | Дескриптор | А3 парағы, маркерлер |
2минут | Үй тапсырмасы | 10-тапсырма,102-бет | Астана туралы 6 сұрақ дайындау | Өз ойларын жинақтап, қысқа, нұсқа сұрақ құрастыруын бақылау. | Сұхбатты дұрыс құрастыруы күтіледі. |
|
|
2минут | Рефлексия | Кері байланыс беру | Сабақты қорытындылау | Процесті бақылап, оқушыларға кері байланысты орнату | Кері байланысты дұрыс беру күтіледі
| «Күннің көзі» | «Күннің көзі»сурет |