Тақырыбы
14-15
|
Векторлардың скалярлық
көбейтіндісі.
|
Мақсаты
|
Оқушылар тақырып жайлы түсінік алады, тақырыптың
мазмұнын игеру арқылы топпен талқылайды, қатесіз тапсырмалар
орындауға дағдыланады
|
Жалпы
мақсат
|
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу.
Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын
арттыру
|
Күтілетін
нәтиже
|
Тапсырмалар бойынша вектордың атқарушы ұғымын
меңгерте отыры машықтандыру және тақырып ұғымын, түрлерін ажыратуға
дағдыландыру
|
7 модульдің
қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту
үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,
“Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
Кім
жылдам, Кім алғыр, Жигсо, «Әлемді шарлау”
әдістері
|
Қолданылатын
ресурстар
|
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта,
стикерлер, ноутбук
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
|
Шаттық шеңберін жасай отырып, оқушыларды санау
арқылы топқа бөлу
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы
өз жұптарын тауып, бір топ болып
құралу
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушылардың
іс-әрекеті
|
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
|
«Кім
жылдам» арқылы үй тапсырмасын
қайталаға сыныптқа сұрақтар
беру
|
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап
арқылы диалогқа түсіру
Слайда үй тасырмасын
қайталау ға сұрақтар жасалып, интерактивті тақтада
көрсетіледі.
|
Мұғалім берген тапсырманы орындау Слайдта
жазылған барлық қайталау сұрақтары мен тапсырмалар интерактиті
тақтамен беріліп, әр топ өз білгендерін, білетіндерін сыни тұрғыдан
ойлау арқылы нақты дәлелдермен жауап
береді
|
Түсіну
|
«Кім алғыр»
әдісі
Оқушыларға жарыс ретінді топпен
сайыстыру мақсатында тапсырмалар
беру
|
Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында
оқушыларға сұрақ арқылы өткен тақырыпты еске түсіруге байланысты
бірненше сұрақтар дайындау
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген
сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса
білу
Топпен жұмыс
жасау
|
Қолдану
|
«Векторлардың скалярлық
көбейтіндісі» (10
мин) «ЖИГСО әдісі» пайдаланамыз
|
Осы
көрстелген жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында
осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты
ресурстар беру, өз бетерінше дайындық
жасату
|
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау,
өз ойлары мен пікірлерін айту
Әдіс бойынша жаңа
тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады., бір-біріне
түсіндіреді
|
Сергіту сәті
|
«Балапандар биі» атты жаттығу
жасау
|
Оқушылармен бірге сергіту сәтін
жасау
|
Интербелсеңді
тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар
жасайды.
|
Талдау
|
Жұпта талқылау үшін “Әлемді шарлау” әдістерін
пайдалану
|
Осы әдісте оқушы өз білетінін еске
түсіреді, қағазға жазады, көршісімен бөліседі, тобында талқылайды.
Яғни айту, бөлісу, ортаға салу арқылы оның ойы
ашылады
|
Берілген тапсырманы уақытылы орындау,
топпен тапсырмаларды талқылау, әр топтан оқушыортаға шығып өз ойын
және пікірін бүгінгі тақырып бойынша жеткізу, талдау және бағалау,
тапсырмаларды орынату
Берілген сұрақтар арқылы топтар бір-біріне сұрақ
қою арқылы диалогке түседі.
|
Жинақтау
|
«Жаңа тақырыпты біз былай
түсінеміз» (кітап,суретпен жұмыс, жинақтау,
бағалау) (5
мин
|
Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тапсырма
қағаздарын таратады
|
Оқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын
қағазға жазып береді
|
Бағалау
|
Өзін-өзі бағалау (2
мин)
Бағдарша, бағалау
парақшалары
|
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын
тарату
|
Өзін өзі топпн
бағалайды
|
Рефлексия
|
Стикерлерді
толтыру
|
Оқушыларға стикер толтыруды
ұсыну
|
Ұсынылған стикерді
толтыру
|