|
Бөлім |
ДЕНІ САУДЫҢ – ЖАНЫ САУ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Даулетова М.О. |
|||||
|
Күні 27.01.2023ж. |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
6-сабақ. Дәруменнің пайдасы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану; 2.3.2.1 шағын мәтіндегі жиі қолданылатын сөздерден құрастырылған қарапайым фразалардың/сөйлемдердің мағынасын түсіну. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: сұхбаттасына сұрақ қояды, сөйлемдердің мағынасын ашады. Оқушылардың көбі жасай алады: сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолданады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: сөйлемдердің мағынасын ашып, мәтін құрастырады. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Сыныптың оқу әрекетіне мотивін тудыру. |
Жалқаулықты тастаймыз, Жаттығуды бастаймыз. Қиынсынып қашпаймыз, Шынығамыз жастай біз... |
ҚБ: |
тақпақ |
||
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: пайдалы, ағза, дәрумен, табиғи.
Ал сәбіз, картоп, қызанақ, қызылша көгөністерге жатады. Дәптердегі №2 тапсырма.
Сұрақтар:
|
«Бинго» ойыны. Жаңа сөздерді торкөздердегі орысша баламасымен сәйкестендіреді. Тапсырманы бірінші болып аяқтаған оқушы «Бинго!» деп дауыстап, ойынды тоқтатады, жұмыс жауаптары тексеріледі. Жеміс-жидектер мен көгөністерді атайды. Дәптермен жұмыс. Жұптық жұмыс. Мәтінмен жұмыс. |
ҚБ: Керемет!
ҚБ: бірін-бірі бағалау |
карточка, сөздік тақырыпқа сәйкес суреттер
интербелсенді тақта |
||
![]()
|
|
3. Қымызда қандай дәрумен бар? 3-тапсырма. Айтайық. «Қарлы кесек» ойыны. Оқушылар екі топқа бөлініп, ұсынылған «Дәрумендер» бойынша әңгіме өрбітеді. Бірінші топтың оқушысы әңгіменің басын бастап, допты екінші топқа лақтырады, олардың міндеті – басталған әңгімені жалғастырып, өз ойымен толықтыру.
шашқа пайдалы көзге пайдалы тіске пайдалы – Қандай жемістерде саған қажет дәрумендер бар деп ойлайсың? 4-тапсырма. Жазайық. Дәптердегі №1 тапсырма.
А дәрумені С дәрумені , |
Дескриптор:
Сергіту сәті. Мен бойымды тік ұстап, Таянамын бүйірді. 1, 2, 3, 4–1, 2, 3, 4 Аяқты алға қоямын, Жұдырықты түйемін. 5, 6, 7–5, 6, 7 Екі қолды көтеріп, Мен шапалақ ұрамын. 8, 9, 10–8, 9, 10 Ал партаға қон. Топтық жұмыс. Суретке қарап, өз ойын айтады. Саған қажет дәрумендер қандай жемістерде болады? Әңгімелеп береді. Дәптермен жұмыс. Толықтырып жазады. Дескриптор:
|
ҚБ: «Бағдаршам» әдісі ҚБ: өзін-өзі бағалау |
дәрумендер суреті, доп кесте |
|
Сабақтың соңы (5 мин.) |
Кері байланыс. «Менің түйгенім ...» айдарымен оқушылар өз қорытындыларын жасайды. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 2 сынып Дәруменнің пайдасы
Ашық сабақ 2 сынып Дәруменнің пайдасы
|
Бөлім |
ДЕНІ САУДЫҢ – ЖАНЫ САУ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Даулетова М.О. |
|||||
|
Күні 27.01.2023ж. |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
6-сабақ. Дәруменнің пайдасы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану; 2.3.2.1 шағын мәтіндегі жиі қолданылатын сөздерден құрастырылған қарапайым фразалардың/сөйлемдердің мағынасын түсіну. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: сұхбаттасына сұрақ қояды, сөйлемдердің мағынасын ашады. Оқушылардың көбі жасай алады: сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолданады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: сөйлемдердің мағынасын ашып, мәтін құрастырады. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Сыныптың оқу әрекетіне мотивін тудыру. |
Жалқаулықты тастаймыз, Жаттығуды бастаймыз. Қиынсынып қашпаймыз, Шынығамыз жастай біз... |
ҚБ: |
тақпақ |
||
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: пайдалы, ағза, дәрумен, табиғи.
Ал сәбіз, картоп, қызанақ, қызылша көгөністерге жатады. Дәптердегі №2 тапсырма.
Сұрақтар:
|
«Бинго» ойыны. Жаңа сөздерді торкөздердегі орысша баламасымен сәйкестендіреді. Тапсырманы бірінші болып аяқтаған оқушы «Бинго!» деп дауыстап, ойынды тоқтатады, жұмыс жауаптары тексеріледі. Жеміс-жидектер мен көгөністерді атайды. Дәптермен жұмыс. Жұптық жұмыс. Мәтінмен жұмыс. |
ҚБ: Керемет!
ҚБ: бірін-бірі бағалау |
карточка, сөздік тақырыпқа сәйкес суреттер
интербелсенді тақта |
||
![]()
|
|
3. Қымызда қандай дәрумен бар? 3-тапсырма. Айтайық. «Қарлы кесек» ойыны. Оқушылар екі топқа бөлініп, ұсынылған «Дәрумендер» бойынша әңгіме өрбітеді. Бірінші топтың оқушысы әңгіменің басын бастап, допты екінші топқа лақтырады, олардың міндеті – басталған әңгімені жалғастырып, өз ойымен толықтыру.
шашқа пайдалы көзге пайдалы тіске пайдалы – Қандай жемістерде саған қажет дәрумендер бар деп ойлайсың? 4-тапсырма. Жазайық. Дәптердегі №1 тапсырма.
А дәрумені С дәрумені , |
Дескриптор:
Сергіту сәті. Мен бойымды тік ұстап, Таянамын бүйірді. 1, 2, 3, 4–1, 2, 3, 4 Аяқты алға қоямын, Жұдырықты түйемін. 5, 6, 7–5, 6, 7 Екі қолды көтеріп, Мен шапалақ ұрамын. 8, 9, 10–8, 9, 10 Ал партаға қон. Топтық жұмыс. Суретке қарап, өз ойын айтады. Саған қажет дәрумендер қандай жемістерде болады? Әңгімелеп береді. Дәптермен жұмыс. Толықтырып жазады. Дескриптор:
|
ҚБ: «Бағдаршам» әдісі ҚБ: өзін-өзі бағалау |
дәрумендер суреті, доп кесте |
|
Сабақтың соңы (5 мин.) |
Кері байланыс. «Менің түйгенім ...» айдарымен оқушылар өз қорытындыларын жасайды. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













