|
Тарау немесе бөлім атауы: |
7-бөлім: Денсаулық-зор байлық |
|||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Нұрадинова Нұргүл Сағынбайқызы |
|||||
|
Күні: |
24.01.2023 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фастфудтың зияны. |
|||||
|
Оқу мақсаттары: |
5.1.6.1-тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру 5.4.3.1.жазба жұмыстарын сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу 5.5.1.6 Мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану . |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беріп, жазба жұмыстарын сипаттайды, бейнелеу құралдарын қолданып жазады. |
|||||
|
Уақыты Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру
Жаңа сабақ І. Кіріспе
|
Сәлеметсіңдер ме?Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Ақ тілек» әдісі. Бүгінгі сабақта: Сенің білетінің: • Фастфудтың зияны туралы Сенің меңгеретінің:
|
Оқушылар бір-бірінің қолдарын ұстап,қарап сәттілік тілейді.
|
Презентация |
|||
|
Үй тапсырмасын пысықтауға арналған сұрақтарға жауап береді, Wordwall платформасының көмегімен. Жаңа сөздер: Тез бұзылады – жылдам бүлінеді Ескерту- есіне салу (напомнить) Жиі- үзбей (часто) Сапа - качество Қазы-қарта- мясной деликатес из конины Артық салмақ- лишний вес Мәтіналды жұмыс: Экраннан бейнеролик тамашалау. Бейнероликті тамашалағасын сабақтың тақырыбын ашамыз,мақсатымен танысамыз. Ой қозғау әдісі: Қайсысы пайдалы?
Дескриптор: -Бейнероликті тамашалайды,сабақтың тақырыбын ашады. -Ой қозғау сұрағына жауап береді. -Суретте берілген тағамдардың атауларын атайды; Айтылым.
2-тапсырма. Тағамдар алғаш қай жерде
шығарылған? Сұрақтың жауабын белгілеу.Learning apps
платформасы. |
Платформадағы сұрақтар барабаның айналдырып, сұрақтарға қол көтеру арқылы жауап береді. Жаңа сөздерді дауыстап, дұрыс айтады.
Бейнероликті көреді,бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.Ой қозғау сұрағына жауап береді.
Суретте берілген тағамдардың атауларын атайды;
Learning apps платформасы арқылы тақтаға шығып суреттер мен ел атауларын сәйкестендіреді. |
ҚБ: Балдық жүйе
ҚБ:
ҚБ:
|
Wordwall
Презентация
Фастфудтардың суреті
Learning apps |
|||
|
ІІ. Негізгі бөлім А) Мәтінмен жұмыс.
Тапсырмалар:
|
Дескриптор: -Суретті ел атауларымен сәйкестендіреді. Тыңдалым. Оқылым. 3-тапсырма. Мәтінді тыңда. Оқы. Бүгін мектепте «Фастфудтар» деген тақырыпта сынып сағаты өтті. Сынып сағатына оқушылар, гастроэнтеролог –дәрігерлер қатысты. Дәрігерлер мектеп оқушыларына тез дайындалатын тағам туралы айтты. Гамбугер, хот-дог, чипсы, газдалған сусындардың зиян екенін ескертті. Олар: «Дайындаушылар фасфуд тағамдарының сапасына қарамайды. Сондықтан фастфуд тағамдар тез бұзылып, көп ауруға себеп болады. Балалар фастфуд тағамдарын жақсы көреді. Ол денсаулыққа зиян. Сендер дұрыс тамақтана біліңдер», - деді. Қазір 6 жастан 14 жасқа дейінгі балаларда қаназдық ауруы көп кездеседі. Ал асқазан ауруы бірінші орында тұр. Фастфуд тағамдары артық салмақ қосады. Дескриптор:
Айтылым. 4-тапсырма. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер. Мектепте не өтті? Сынып сағаты қандай тақырыпта өтті? Оған кімдер қатысты? Дәрігерлер оқушыларға не туралы айтты? Фастфуд тағамдары неге тез бұзылады? Фастфуд тағамдарының қандай зияны бар? Дескриптор: Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға дұрыс жауап берді. «Пікірлер сызығы» әдіс арқылы өз ойыңды білдір. Фастфуд маған ұнайды, себебі, ___________________________________________________ Фастфуд маған ұнамайды, себебі, Дескриптор: Тақырып бойынша өз ойын білдіреді.
5-тапсырма.Жазылым. «Фри
картобы» әдісі. |
Мәтінді оқып шығады
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға дұрыс жауап берді.
Тақырып бойынша өз ойын білдіреді.
Фри картобында берілген үстеу сөздермен сөйлем құрайды.Дәптерге жазады. |
ҚБ: Балдық жүйе
ҚБ: Балдық жүйе
|
Презентация
Оқулық 20 бет Мәтін
Презентация
«Фри картобы» әдісі |
||
|
ІІІ. Қорытынды бөлім |
Рефлексия. «Сиқырлы қалпақ» әдісі: Кері байланыс Оқушыларға әуен жіберіп,қалпақты бір-бірінің басына кигізеді.Мұғалім әуенді тоқтатқанда қалпақ кімнің басында қалады,сол оқушы бүгінгі сабақтан алған әсерін айтады.4-5 рет қайталанады.
Үй тапсырмасы: Пайдалы тағамдары туралы мәлімет дайында.Оқушыларды формативті бағалау. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін «Сиқырлы қалпақ» арқылы көрсетеді.
Үй тапсырмасын күнделікке жазады.
|
|
«Сиқырлы қалпақ» әдісі
Күнделік |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 5 сынып қазақ тілі мен әдебиеті.Фасфудтың зияны
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
7-бөлім: Денсаулық-зор байлық |
|||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Нұрадинова Нұргүл Сағынбайқызы |
|||||
|
Күні: |
24.01.2023 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фастфудтың зияны. |
|||||
|
Оқу мақсаттары: |
5.1.6.1-тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру 5.4.3.1.жазба жұмыстарын сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу 5.5.1.6 Мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану . |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беріп, жазба жұмыстарын сипаттайды, бейнелеу құралдарын қолданып жазады. |
|||||
|
Уақыты Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру
Жаңа сабақ І. Кіріспе
|
Сәлеметсіңдер ме?Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Ақ тілек» әдісі. Бүгінгі сабақта: Сенің білетінің: • Фастфудтың зияны туралы Сенің меңгеретінің:
|
Оқушылар бір-бірінің қолдарын ұстап,қарап сәттілік тілейді.
|
Презентация |
|||
|
Үй тапсырмасын пысықтауға арналған сұрақтарға жауап береді, Wordwall платформасының көмегімен. Жаңа сөздер: Тез бұзылады – жылдам бүлінеді Ескерту- есіне салу (напомнить) Жиі- үзбей (часто) Сапа - качество Қазы-қарта- мясной деликатес из конины Артық салмақ- лишний вес Мәтіналды жұмыс: Экраннан бейнеролик тамашалау. Бейнероликті тамашалағасын сабақтың тақырыбын ашамыз,мақсатымен танысамыз. Ой қозғау әдісі: Қайсысы пайдалы?
Дескриптор: -Бейнероликті тамашалайды,сабақтың тақырыбын ашады. -Ой қозғау сұрағына жауап береді. -Суретте берілген тағамдардың атауларын атайды; Айтылым.
2-тапсырма. Тағамдар алғаш қай жерде
шығарылған? Сұрақтың жауабын белгілеу.Learning apps
платформасы. |
Платформадағы сұрақтар барабаның айналдырып, сұрақтарға қол көтеру арқылы жауап береді. Жаңа сөздерді дауыстап, дұрыс айтады.
Бейнероликті көреді,бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.Ой қозғау сұрағына жауап береді.
Суретте берілген тағамдардың атауларын атайды;
Learning apps платформасы арқылы тақтаға шығып суреттер мен ел атауларын сәйкестендіреді. |
ҚБ: Балдық жүйе
ҚБ:
ҚБ:
|
Wordwall
Презентация
Фастфудтардың суреті
Learning apps |
|||
|
ІІ. Негізгі бөлім А) Мәтінмен жұмыс.
Тапсырмалар:
|
Дескриптор: -Суретті ел атауларымен сәйкестендіреді. Тыңдалым. Оқылым. 3-тапсырма. Мәтінді тыңда. Оқы. Бүгін мектепте «Фастфудтар» деген тақырыпта сынып сағаты өтті. Сынып сағатына оқушылар, гастроэнтеролог –дәрігерлер қатысты. Дәрігерлер мектеп оқушыларына тез дайындалатын тағам туралы айтты. Гамбугер, хот-дог, чипсы, газдалған сусындардың зиян екенін ескертті. Олар: «Дайындаушылар фасфуд тағамдарының сапасына қарамайды. Сондықтан фастфуд тағамдар тез бұзылып, көп ауруға себеп болады. Балалар фастфуд тағамдарын жақсы көреді. Ол денсаулыққа зиян. Сендер дұрыс тамақтана біліңдер», - деді. Қазір 6 жастан 14 жасқа дейінгі балаларда қаназдық ауруы көп кездеседі. Ал асқазан ауруы бірінші орында тұр. Фастфуд тағамдары артық салмақ қосады. Дескриптор:
Айтылым. 4-тапсырма. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер. Мектепте не өтті? Сынып сағаты қандай тақырыпта өтті? Оған кімдер қатысты? Дәрігерлер оқушыларға не туралы айтты? Фастфуд тағамдары неге тез бұзылады? Фастфуд тағамдарының қандай зияны бар? Дескриптор: Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға дұрыс жауап берді. «Пікірлер сызығы» әдіс арқылы өз ойыңды білдір. Фастфуд маған ұнайды, себебі, ___________________________________________________ Фастфуд маған ұнамайды, себебі, Дескриптор: Тақырып бойынша өз ойын білдіреді.
5-тапсырма.Жазылым. «Фри
картобы» әдісі. |
Мәтінді оқып шығады
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға дұрыс жауап берді.
Тақырып бойынша өз ойын білдіреді.
Фри картобында берілген үстеу сөздермен сөйлем құрайды.Дәптерге жазады. |
ҚБ: Балдық жүйе
ҚБ: Балдық жүйе
|
Презентация
Оқулық 20 бет Мәтін
Презентация
«Фри картобы» әдісі |
||
|
ІІІ. Қорытынды бөлім |
Рефлексия. «Сиқырлы қалпақ» әдісі: Кері байланыс Оқушыларға әуен жіберіп,қалпақты бір-бірінің басына кигізеді.Мұғалім әуенді тоқтатқанда қалпақ кімнің басында қалады,сол оқушы бүгінгі сабақтан алған әсерін айтады.4-5 рет қайталанады.
Үй тапсырмасы: Пайдалы тағамдары туралы мәлімет дайында.Оқушыларды формативті бағалау. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін «Сиқырлы қалпақ» арқылы көрсетеді.
Үй тапсырмасын күнделікке жазады.
|
|
«Сиқырлы қалпақ» әдісі
Күнделік |
||
шағым қалдыра аласыз




















