Байысов атындағы орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Электрондық кестелердің элементтерін форматтау
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
3-бөлім. Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Мажикова Анар Кудайбергеновна |
|
|
Күні: |
24.11.22ж |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электрондық кестелердің элементтерін форматтау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.2 электрондық кестенің элементтерін пішімдеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
электронды кесте элементтерін пішімдейді; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
Үй тапсырмасын тексеру
Білу Өткен сабақтағы білімдерін қайта жаңғырту. 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: -Оқушылармен
сәлемдесу,түгендеу. Мақсаты: оқушыны стресстік жағдайдан арылтып, сенімділікке үйрету. Шарты: оқушыларға бос парақ таратылады. Сол парақты қаламсаппен теңдей екіге бөлу ұсынылады. Ол бөліктерді 1, 2 деп белгілеп, бірінші бөлікке жағымды қасиеттерін, ал екінші бөлікке жағымсыз қасиеттерін жазады, ортасы екіге жыртылып алынады. Оқушыларға бағалау парақтары таратылады Үй тапсырмасын тексеру: «LearningApps.org» - интерактивті және мультимедиялық технологиясын пайдаланып үй тапсырмасын тексеру
Жаңа білімді меңгеру. Жаңа сабақтың тақырыбын және мақсатын оқушыларға айтады,тақырыпқа байланысты бейнеролик көрсетеді. «Бірлескен жұмыс дағдысын қалыптастыру» әдісі бойынша сұрақтар қойылады. 1.Электронды кесте дегеніміз не?- Автоматты түрде мәліметтерді кестеде есептеу, мәліметтерді диаграмма түрінде көрсету. 2. Кесте нелерден тұрады? - Жол мен бағаннан. 3. Жол мен бағанның қилысқан ортасын не деп атаймыз? –Ұяшық. 4. Эл.кестеге не енгізе аламыз? - Мәтін,сан,формула. 5.Форматтау кезеңі қандай командалар арқылы жүзеге асады? - Туралау (теңестіру)- выравнивание- alignment -Қаріп- шрифт- typeface -Шегара, жиек- граница- line -Құйып бояу- заливка- filling -Мәліметтер титері(сан,уакыт,кун,ақша,т.б) Қиып алу- вырезать- cut Ctrl+X Көшіру- копировать- copy Ctrl+C Қою- вставить- insert Ctrl+V Тапсырма №1. «Сәйкестендіру әдісі» арқылы «Wordwall» интерактивті платформасын пайдаланып тапсырма беру.
ЕБҚО тапсырмасы: «Wordwall» интерактивті платформасын пайдаланып тапсырма беру. Дұрыс тұжырымын табыңыз
Тапсырма №2 Дұрыс тұжырымын көрсетіңіз. «LearningApps.org» - интерактивті және мультимедиялық технологиясын пайдаланып тапсырма беру
Тапсырма №3: learningapps.org сайты арқылы «Бәйге» әдісі арқылы тест жұмысын беру
Сергіту сәті: қолдың ұсақ моторикасын дамытуға арналған жаттығулар. Тапсырма №4. Автотолтыруды пайдаланып ай аттарын жазады Дискриптор: -автотолтыруды пайданаланды; -ай аттарын жазады; «Барлық оқушылармен жұмыс» әдісі Практикалық жұмыс(Компьютермен жұмыс)
а) A3=150; B3=250 өрнегін формула арқылы шығарып көріңдер. Б) A4=100; B4=100 өрнегін формула арқылы шығарып көріңдер. |
Көңіл күйлерін айтады.
Жағымды қасиеттерін өзіне қалдырып, жағымсыздарын қатты мыжып, қоқыс жәшігіне салады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Оқушылар сұрақтардың дұрыс жауабымен сәйкестендіреді. Дұрыс жауабы мұғалім кабинетінде көрсетіліп тұрады
Оқушы сұрақтарды дұрыс жауаппен сәйкестендіреді. Дұрыс жауабы мұғалім кабинетінде көрсетіліп тұрады.
Ссылкамен кіріп тапсырманы орындайды.
Тест жұмысын орындайды
Суреттегі қимылдарды орындайды
Автотолтыруды пайдаланып кестені толтырады.
Формуланы қолданып есептерді шығарады |
ҚБ: «Өзін-өзі бағалау» Бағалау парақтарын толтырып отырады. Мұғалім: Керемет! Қолыңнан келді! Бағалау парақтарын толтырып отырады.
«Бас бармақ» әдісі
Өзін-өзі рейтинг бойынша бағалайды Бағалау парақтарын толтырып отырады.
Өзін-өзі рейтинг бойынша бағалайды Бағалау парақтарын толтырып отырады.
Бір-бірін бағалайды. «Шкала » әдісі бойынша 4 сұрақ дұрыс болса 4 балл Бағалау парақтарын толтырып отырады.
Өзін өзі бағалау, дұрыс жауабы бірден шығып отырады. Бағалау парақтарын толтырып отырады.
Бас бармақ әдісі арқылы бағалау |
https://learningapps.org/watch?v=pokd3mht522
https://youtu.be/qIueDVECbMY Видео ссылкасы
https://wordwall.net/ru/resource/38410361
https://wordwall.net/ru/resource/38404119
https://learningapps.org/watch?v=pedhq8yf522
https://learningapps.org/3196636
суреттер
Таратпа тапсырмалар |
|
|
Кері байланыс: Үй тапсырмасына нұсқау беру. 3.2 тақырыпты оқу, қосымша 3.15- сурет бойынша зерттеу жүргізу. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 7 сынып
Ашық сабақ 7 сынып
Байысов атындағы орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Электрондық кестелердің элементтерін форматтау
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
3-бөлім. Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Мажикова Анар Кудайбергеновна |
|
|
Күні: |
24.11.22ж |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электрондық кестелердің элементтерін форматтау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.2 электрондық кестенің элементтерін пішімдеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
электронды кесте элементтерін пішімдейді; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
Үй тапсырмасын тексеру
Білу Өткен сабақтағы білімдерін қайта жаңғырту. 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: -Оқушылармен
сәлемдесу,түгендеу. Мақсаты: оқушыны стресстік жағдайдан арылтып, сенімділікке үйрету. Шарты: оқушыларға бос парақ таратылады. Сол парақты қаламсаппен теңдей екіге бөлу ұсынылады. Ол бөліктерді 1, 2 деп белгілеп, бірінші бөлікке жағымды қасиеттерін, ал екінші бөлікке жағымсыз қасиеттерін жазады, ортасы екіге жыртылып алынады. Оқушыларға бағалау парақтары таратылады Үй тапсырмасын тексеру: «LearningApps.org» - интерактивті және мультимедиялық технологиясын пайдаланып үй тапсырмасын тексеру
Жаңа білімді меңгеру. Жаңа сабақтың тақырыбын және мақсатын оқушыларға айтады,тақырыпқа байланысты бейнеролик көрсетеді. «Бірлескен жұмыс дағдысын қалыптастыру» әдісі бойынша сұрақтар қойылады. 1.Электронды кесте дегеніміз не?- Автоматты түрде мәліметтерді кестеде есептеу, мәліметтерді диаграмма түрінде көрсету. 2. Кесте нелерден тұрады? - Жол мен бағаннан. 3. Жол мен бағанның қилысқан ортасын не деп атаймыз? –Ұяшық. 4. Эл.кестеге не енгізе аламыз? - Мәтін,сан,формула. 5.Форматтау кезеңі қандай командалар арқылы жүзеге асады? - Туралау (теңестіру)- выравнивание- alignment -Қаріп- шрифт- typeface -Шегара, жиек- граница- line -Құйып бояу- заливка- filling -Мәліметтер титері(сан,уакыт,кун,ақша,т.б) Қиып алу- вырезать- cut Ctrl+X Көшіру- копировать- copy Ctrl+C Қою- вставить- insert Ctrl+V Тапсырма №1. «Сәйкестендіру әдісі» арқылы «Wordwall» интерактивті платформасын пайдаланып тапсырма беру.
ЕБҚО тапсырмасы: «Wordwall» интерактивті платформасын пайдаланып тапсырма беру. Дұрыс тұжырымын табыңыз
Тапсырма №2 Дұрыс тұжырымын көрсетіңіз. «LearningApps.org» - интерактивті және мультимедиялық технологиясын пайдаланып тапсырма беру
Тапсырма №3: learningapps.org сайты арқылы «Бәйге» әдісі арқылы тест жұмысын беру
Сергіту сәті: қолдың ұсақ моторикасын дамытуға арналған жаттығулар. Тапсырма №4. Автотолтыруды пайдаланып ай аттарын жазады Дискриптор: -автотолтыруды пайданаланды; -ай аттарын жазады; «Барлық оқушылармен жұмыс» әдісі Практикалық жұмыс(Компьютермен жұмыс)
а) A3=150; B3=250 өрнегін формула арқылы шығарып көріңдер. Б) A4=100; B4=100 өрнегін формула арқылы шығарып көріңдер. |
Көңіл күйлерін айтады.
Жағымды қасиеттерін өзіне қалдырып, жағымсыздарын қатты мыжып, қоқыс жәшігіне салады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Оқушылар сұрақтардың дұрыс жауабымен сәйкестендіреді. Дұрыс жауабы мұғалім кабинетінде көрсетіліп тұрады
Оқушы сұрақтарды дұрыс жауаппен сәйкестендіреді. Дұрыс жауабы мұғалім кабинетінде көрсетіліп тұрады.
Ссылкамен кіріп тапсырманы орындайды.
Тест жұмысын орындайды
Суреттегі қимылдарды орындайды
Автотолтыруды пайдаланып кестені толтырады.
Формуланы қолданып есептерді шығарады |
ҚБ: «Өзін-өзі бағалау» Бағалау парақтарын толтырып отырады. Мұғалім: Керемет! Қолыңнан келді! Бағалау парақтарын толтырып отырады.
«Бас бармақ» әдісі
Өзін-өзі рейтинг бойынша бағалайды Бағалау парақтарын толтырып отырады.
Өзін-өзі рейтинг бойынша бағалайды Бағалау парақтарын толтырып отырады.
Бір-бірін бағалайды. «Шкала » әдісі бойынша 4 сұрақ дұрыс болса 4 балл Бағалау парақтарын толтырып отырады.
Өзін өзі бағалау, дұрыс жауабы бірден шығып отырады. Бағалау парақтарын толтырып отырады.
Бас бармақ әдісі арқылы бағалау |
https://learningapps.org/watch?v=pokd3mht522
https://youtu.be/qIueDVECbMY Видео ссылкасы
https://wordwall.net/ru/resource/38410361
https://wordwall.net/ru/resource/38404119
https://learningapps.org/watch?v=pedhq8yf522
https://learningapps.org/3196636
суреттер
Таратпа тапсырмалар |
|
|
Кері байланыс: Үй тапсырмасына нұсқау беру. 3.2 тақырыпты оқу, қосымша 3.15- сурет бойынша зерттеу жүргізу. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















