|
Бөлім:Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты - жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қазақстанның қызыл кітабына енген құстар. |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.5.1 - перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдау; 8.4.4.2 - тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Мәтіннен ақпаратты табу дағдысын дамыту, тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің жасалу ерекшелігін түсіну; Көпшілігі: перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану; Кейбір оқушылар: перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдау, тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану. |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар биоалуантүрлілікті сақтау туралы, қалай қорғауға болатындығына қатысты сөздер, сөз тіркестері, сөйлемдер айтады. Қызығушылықты ояту. «Стоп кадр» әдісі 1.Бұл суреттердің тақырыбымызға қандай байланысы бар деп ойлайсыңдар? 2.Сонымен бүгінгі өтетін тақырыбымыз не жайлы болмақ? (оқушылар жауабы тыңдалады). Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен ,сабақта қолданылатын оқу мақсаты таныстырылады.
«Мәселелер матрицасы» кестесін толықтырыңдар. Шахматтағы аттың жүрісі арқылы үш жолды да қатыстырып, мәселеге қатысты сөйлейтін тақырыптарыңды таңдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ
Тапсырма. Мәтін бойынша 5 сұрақ құрастырыңыз. Сұрақ құрастыру барысында перифразаның түрлі тәсілдерін қолдануды ескеріңіз.
Дескриптор:
ҚБ ӘТН. 3-тапсырма. Жоғарыдағы мәтін мазмұны бойыншаҚыран құс пен балапанын сипаттап, дара, күрделі, үйірлі анықтауышқа мысал келтіріңдер. Қай сөз табынан жасалғанын анықтаңдар. Дескриптор:
ҚБ
ПОПС формуласыбойыншамынасұраққажауапбереді. Жербетіндеқұстаржойылыпкетсе, не боладыдепойлайсың? Ресурс бойыншасаралау Дескриптор:
ҚБ «Микрофон» деген айдармен өз жазғандарын оқиды. |
Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар биоалуантүрлілікті сақтау туралы, қалай қорғауға болатындығына қатысты сөздер, сөз тіркестері, сөйлемдер айтады.
Тақырыпқа байланысты ой түйеді.
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
Оқушылар мәтін бойынша 5 сұрақ құрастырады. Сұрақ құрастыру барысында перифразаның түрлі тәсілдерін қолданады.
Оқушылар грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тақырып бойынша тапсырмалар орындайды.
ПОПС формуласы бойынша ой қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
|
https://www.google.com/search?q=%D2%9B%D1%8B%
«Егемен Қазақстан» газетінен
Думан Анаш
|
|||||||||
|
Кері байланыс
Үй тапсырмасы: 6-тапсырма |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. № 5 Қазақстанның қызыл кітабына енген құстар
Ашық сабақ. № 5 Қазақстанның қызыл кітабына енген құстар
|
Бөлім:Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты - жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қазақстанның қызыл кітабына енген құстар. |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.5.1 - перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдау; 8.4.4.2 - тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Мәтіннен ақпаратты табу дағдысын дамыту, тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің жасалу ерекшелігін түсіну; Көпшілігі: перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану; Кейбір оқушылар: перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдау, тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану. |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар биоалуантүрлілікті сақтау туралы, қалай қорғауға болатындығына қатысты сөздер, сөз тіркестері, сөйлемдер айтады. Қызығушылықты ояту. «Стоп кадр» әдісі 1.Бұл суреттердің тақырыбымызға қандай байланысы бар деп ойлайсыңдар? 2.Сонымен бүгінгі өтетін тақырыбымыз не жайлы болмақ? (оқушылар жауабы тыңдалады). Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен ,сабақта қолданылатын оқу мақсаты таныстырылады.
«Мәселелер матрицасы» кестесін толықтырыңдар. Шахматтағы аттың жүрісі арқылы үш жолды да қатыстырып, мәселеге қатысты сөйлейтін тақырыптарыңды таңдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ
Тапсырма. Мәтін бойынша 5 сұрақ құрастырыңыз. Сұрақ құрастыру барысында перифразаның түрлі тәсілдерін қолдануды ескеріңіз.
Дескриптор:
ҚБ ӘТН. 3-тапсырма. Жоғарыдағы мәтін мазмұны бойыншаҚыран құс пен балапанын сипаттап, дара, күрделі, үйірлі анықтауышқа мысал келтіріңдер. Қай сөз табынан жасалғанын анықтаңдар. Дескриптор:
ҚБ
ПОПС формуласыбойыншамынасұраққажауапбереді. Жербетіндеқұстаржойылыпкетсе, не боладыдепойлайсың? Ресурс бойыншасаралау Дескриптор:
ҚБ «Микрофон» деген айдармен өз жазғандарын оқиды. |
Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар биоалуантүрлілікті сақтау туралы, қалай қорғауға болатындығына қатысты сөздер, сөз тіркестері, сөйлемдер айтады.
Тақырыпқа байланысты ой түйеді.
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
Оқушылар мәтін бойынша 5 сұрақ құрастырады. Сұрақ құрастыру барысында перифразаның түрлі тәсілдерін қолданады.
Оқушылар грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тақырып бойынша тапсырмалар орындайды.
ПОПС формуласы бойынша ой қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
|
https://www.google.com/search?q=%D2%9B%D1%8B%
«Егемен Қазақстан» газетінен
Думан Анаш
|
|||||||||
|
Кері байланыс
Үй тапсырмасы: 6-тапсырма |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















