Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:2 Тірі табиғат. Адам.Пәні Жаратылыстану
| Мектеп: Сырдария ЖОМ КММ |
Күні: 29.03.2018. | Мұғалімнің аты-жөні:Жорабекова Гульмира Байболатовна |
Сынып 1 | Қатысқандар саны:27 | Қатыспағандар саны:0 |
Сабақ тақырыбы: | Адам қалай есейеді? |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 1.2.3.2 Адам өмірінің кезеңдерін сипаттау. |
Сабақ мақсаттары | Барлықоқушылар: адам өмірінің кезеңдерін түсінеді.Көптегеноқушылар: адамның дамуы үшін қажеттіліктерді әңгімелейді.Кейбіроқушылар: өзінің отбасы мүшелерін өмір кезеңіне сәйкес орналастырып , жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады. |
Тілдік мақсат | Сәби ,жасөспірімдік кезең, кемелдену кезеңі, балалық шақ, жастық шақ, қарттық шақ. |
|
Бағалау критерийлері | Адам өмірінің жас кезеңдерін атайды және сипаттайды. |
Құндылықтар-ды дарыту | Үлкенге құрмет,кішіге ізет. Өмір бойы білім алу, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық дағдысын қалыптастыру. |
Пәнаралық байланыстар | Математика, көркем еңбек |
АКТ қолдану дағдылары | Слайд.проектр. ноутбук. |
Бастапқы білім | Дене мүшелерінің атауын біледі. |
Сабақ барысы |
| Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурс-тар |
Сабақтың басы 2 мин
5 мин | Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.Әрбір адам Туысым,досым,жұрағат,Әрбір сабақ Үйрену,ұғыну,ұлағат,Әрбір ісің Тірлік,тірек,адалдық,Әрбір сөзің Шындық, бірлік, адамдық.Суреттер арқылы топқа бөлінеді.
Өткен сабаққа шолу жасау (белсенді жұмыс)1 Адамның қандай дене мүшелері бар?------------2 Қол қандай бөліктерден тұрады?-------------3 Аяқ қандай бөліктерден тұрады?-------------4 Денеміздің қандай мүшесі маңызды деп ойлайсың?-------5 Орнында тұрып секір.Тоқта.Қарындашты ал.Осы әрекетті орындауда қандай мүшесі көмектесті?------Смайликтер арқылы бағалауАдамның дене мүшелері туралы жұмбақ шешуарқылы жаңа тақырыпты анықтаймыз. | Шаттық шеңберге тұрады
Суреттер.
Қарындаш.
Смайликтер. |
Сабақтың ортасы 25 мин
| Жеке жұмыс.Ой шақыру.Пирамида әдісі арқылы орындалады.Отбасы мүшелерін пирамиданың бағанына жасына қарай орналастыр. «Басбармақ» әдісі арқылы кері байланыс беріледі
Кім жылдам? ойыны. «Сатылау» әдісі.Адам өмірінің кезеңдерін суреттер ақылы ретін белгіле. Адам өмірінің кезеңдерінің ерекшеліктері туралы әңгімеле.
Қалыптастырушы бағалау Смайликтер арқылы
2.Тапсырма (Жұптық жұмыс). «Дұрыс-дұрыс емес» ойыныБерілген заттар бойынша әңгімеле. Кімге не қажет? Сәйкестендір.
Қалыптастырушы бағалау Смайликтер арқылы | пирамиданың суреті
Адам өмірінің кезеңдерінің суреттеріСатының суреті
Адам өмірінің кезеңдері салынған суреттер.
Оқулықпен жұмыс
Сылдырмақ,бөтелке,ойыншық,сурет кішкене кезінен бастап.
Суреттер |
Сабақтың соңы
| «Көңіл қоржыны» әдісі арқылы бүгінгі сабақта алған білімін қорытындылайды
| ЧемоданЕттартқыш суреттері |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
| Денсау-лық және қауіпсіз-дік техника-сының сақталуы |
Адам өмірінің кезеңдерінің ерекшеліктері туралы әңгімелеу тапсырмасы қабілеті жоғары оқушыларға беріледі. | Басбармақ. Бағдаршам.Смаиликтер, көңіл қоржыны әдістері арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі. | Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. |