|
Мектеп: Малдыбай орта мектебі |
Мұғалімнің аты-жөні: Мырзахметова А.Р. |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
“Әл-Фараби – қазақ даласының данасы” |
|
|
Мақсаты |
Тарихи тұлға, ұлы ғұлама данышпан Әбу Насыр
Әл-Фарабидің өмірі мен шығармашылығын қортындылай отырып, ұлы
ғұламаның өмірінен алған білімдеріне бағыт, бағдар бере отырып,
оларды өз бетінше ізденуіне жол ашу, сөйлеу дағдыларын
дамыту. |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Әдіс-тәсілдер |
психологиялық дайындық, ой шақыру, эссе, шығармашылық тапсырмалар, сұрақ – жауап |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру (Сәлемдесу,түгендеу, зейінін сабаққа аудару) Ынтымақтастық атмосферасын құру Жаңа тақырыптың мақсатымен таныстыру. Слайд таныстырылым. Қасиетті қазақ
даласы талай ұлы ғұламаларды дүниеге алып
келді. Әл-Фарабидін мұраларын зерттеу 20 ғасырдың 60 жылдарында алғаш Ақжан әл-Машани мен Қаныш Сәтбаев болған. Ой шақыру. «Сен білесің бе?»
/Әбу Насыр Мұхаммед Ибн Мұхаммед Ибн Ізлағ Тархани/ Әбу Насыр ал – Фарабидің білім алған жерлері: Отырар (Фараб) медресесінде Шаш (Ташкент) Самарқан Бұхара Хорран Халеб (Алеппо) Бағдад Дамаск Шам (Дамаск)
Философия, Логика, Этика, Математика, Тіл білімі, Метафизика, Жаратылыстану, Медицина, Музыка, Астрономия.
Атқа міну,садақ ату,домбыра тарту
150-ге тарта еңбектері бар
Метафизикасын 100 рет, Риторикасын 200рет, Жан, Даңқ кітабын 40 рет оқып шыққан екен.
Философияның дінге қатынасы Бақыт туралы Мемлекеттік қайраткерлердің нақыл сөздері Қыпшақтар Қайырымды қала басшысының қасиеттері туралы. Қаңлы мемлекет «Ақпараттар алаңы» әдісі арқылы /оқушылар шығармашылығы/ Әл-Фараби мен Абайдың сабақтастығы. Абайдың 38 қарасөзінде, адамның білімі, алланың ғылымы, өзіндік ғылым, дүниенің ғылымы, захари ғылым, дүниені танымақтық тәрізді ғылым салаларын Фарабидің философиялық тұжырымдарында қолданылатын атау сөздермен де қарастырған. ҚБ «Жағдаяттық мәлімдеме» әдісі Маған ұнады........, Себебі...... Эссе оқу. Қорытынды: М.Шахановтың әл-Фараби жайлы «Арман» өлеңімен қорытындыланады. Мәңгі лаулап жану үшін ғаламда Үлкен бақыт табу үшін ғаламда Үлкен болып қалу үшін ғаламда Үлкен арман керек екен адамға – деп ақын жырлағандай, өмірде өз орнын тапқан, жүрегі елім деп соққан азамат болуға үміт артамын. Рефлексия: «Тегтер бұлты». Әр оқушы төмендегі көп нүктенің орнын өз ойымен толтырады. Мен....................................... таныстым. Маған ........................................оңай болған жоқ. Мен.................................................қол жеткіздім. .........................................................менің есімде қалды. |
https//kk.m.wirikipedia.org
Бағалау. Бармақ әдісі. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Әл-Фараби 6-сынып
Ашық сабақ Әл-Фараби 6-сынып
|
Мектеп: Малдыбай орта мектебі |
Мұғалімнің аты-жөні: Мырзахметова А.Р. |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
“Әл-Фараби – қазақ даласының данасы” |
|
|
Мақсаты |
Тарихи тұлға, ұлы ғұлама данышпан Әбу Насыр
Әл-Фарабидің өмірі мен шығармашылығын қортындылай отырып, ұлы
ғұламаның өмірінен алған білімдеріне бағыт, бағдар бере отырып,
оларды өз бетінше ізденуіне жол ашу, сөйлеу дағдыларын
дамыту. |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Әдіс-тәсілдер |
психологиялық дайындық, ой шақыру, эссе, шығармашылық тапсырмалар, сұрақ – жауап |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру (Сәлемдесу,түгендеу, зейінін сабаққа аудару) Ынтымақтастық атмосферасын құру Жаңа тақырыптың мақсатымен таныстыру. Слайд таныстырылым. Қасиетті қазақ
даласы талай ұлы ғұламаларды дүниеге алып
келді. Әл-Фарабидін мұраларын зерттеу 20 ғасырдың 60 жылдарында алғаш Ақжан әл-Машани мен Қаныш Сәтбаев болған. Ой шақыру. «Сен білесің бе?»
/Әбу Насыр Мұхаммед Ибн Мұхаммед Ибн Ізлағ Тархани/ Әбу Насыр ал – Фарабидің білім алған жерлері: Отырар (Фараб) медресесінде Шаш (Ташкент) Самарқан Бұхара Хорран Халеб (Алеппо) Бағдад Дамаск Шам (Дамаск)
Философия, Логика, Этика, Математика, Тіл білімі, Метафизика, Жаратылыстану, Медицина, Музыка, Астрономия.
Атқа міну,садақ ату,домбыра тарту
150-ге тарта еңбектері бар
Метафизикасын 100 рет, Риторикасын 200рет, Жан, Даңқ кітабын 40 рет оқып шыққан екен.
Философияның дінге қатынасы Бақыт туралы Мемлекеттік қайраткерлердің нақыл сөздері Қыпшақтар Қайырымды қала басшысының қасиеттері туралы. Қаңлы мемлекет «Ақпараттар алаңы» әдісі арқылы /оқушылар шығармашылығы/ Әл-Фараби мен Абайдың сабақтастығы. Абайдың 38 қарасөзінде, адамның білімі, алланың ғылымы, өзіндік ғылым, дүниенің ғылымы, захари ғылым, дүниені танымақтық тәрізді ғылым салаларын Фарабидің философиялық тұжырымдарында қолданылатын атау сөздермен де қарастырған. ҚБ «Жағдаяттық мәлімдеме» әдісі Маған ұнады........, Себебі...... Эссе оқу. Қорытынды: М.Шахановтың әл-Фараби жайлы «Арман» өлеңімен қорытындыланады. Мәңгі лаулап жану үшін ғаламда Үлкен бақыт табу үшін ғаламда Үлкен болып қалу үшін ғаламда Үлкен арман керек екен адамға – деп ақын жырлағандай, өмірде өз орнын тапқан, жүрегі елім деп соққан азамат болуға үміт артамын. Рефлексия: «Тегтер бұлты». Әр оқушы төмендегі көп нүктенің орнын өз ойымен толтырады. Мен....................................... таныстым. Маған ........................................оңай болған жоқ. Мен.................................................қол жеткіздім. .........................................................менің есімде қалды. |
https//kk.m.wirikipedia.org
Бағалау. Бармақ әдісі. |
шағым қалдыра аласыз














