|
Бөлім: Ы.Алтынсарин Атымтай Жомарт |
Мектеп: №43 орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Смагулова Ж.Б.
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ы.Алтынсарин «Атымтай жомарт» әңгімесі |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) |
«Атымтай жомарт» әңгімесінің мазмұнын меңгеру Т/Ж5.2.Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау А/И5.1. Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу Б/С5.2. Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу. Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Портрет, бейне, образ, мінез |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Адамгершілік, жомарттық ұғымдарын түсінеді |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу |
Жомарт тұлғалар, адам күні адаммен, достық, ынтымақ ұғымдары барлық халық үшін маңызды |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ дағдысын қолдану |
Интербелсенді тақта аудиовизуалды материалды демонстрациялауға қолданылады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өмірмен байланысы |
Адам бойындағы ізгілікті дәріптеу |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, тарих |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Дүние қалай етсең табылады» әңгімесі |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер
|
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Қызығушылықты ояту. Оқушылар өздері білетін адамгершілік туралы мақал-мәтелдерді айтады. Сабақтың тақырыбы мен күтілетін нәтижелері айқындалады. Топқа бөліну. (Адами қасиеттер арқылы)
|
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 минут 10 минут 10 минут 10 минут 3 минут |
Мағынаны тану. Ой шақыру. Мінез дегеніміз не? Мінездің қандай түрлері бар? Кеіпкер, образ, бейне, портрет ұғымдары жайлы не білесіздер? Тапсырма. Топтық жұмыс. Кестемен жұмыс.
Жетістік критерийі:
2.Өз көзқарасын дәлелді жеткізеді; 3.Көркемдегіш құралдардың қолданылуын түсіндіреді. Талқылау. Топтық бағалау.
Т
1.Кейіпкерлерге мінездеме береді; 2.Кейіпкерлерді салыстыра өз пікірін нақты жеткізеді; А,А+ Мінездеме көркемдеп жеткізеді. (Дифференциация) Талқылау. Жұптық бағалау.
Тапсырма. Жеке жұмыс. «Концептуалдық кестемен» жұмыс. ҚБ.
Жетістік критерийі:
2.Бүгінгі күнмен салыстырады; Кері байланыс. Өзін-өзі бағалау. Мұғалім пікірі. |
http://massaget.kz/okushyilarga/uy_tapsyirmasyi/22428/
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
2 минут |
Рефлексия.
Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй жұмысы |
Атымтай Жомарт сияқты қандай кейіпкерлерді білесіздер? (Көркем шығарма. Зерттеу.) |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1:
2:
Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1:
2:
Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Атымтай Жомарт" 5 сынып
Ашық сабақ "Атымтай Жомарт" 5 сынып
|
Бөлім: Ы.Алтынсарин Атымтай Жомарт |
Мектеп: №43 орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Смагулова Ж.Б.
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ы.Алтынсарин «Атымтай жомарт» әңгімесі |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) |
«Атымтай жомарт» әңгімесінің мазмұнын меңгеру Т/Ж5.2.Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау А/И5.1. Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу Б/С5.2. Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу. Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Портрет, бейне, образ, мінез |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Адамгершілік, жомарттық ұғымдарын түсінеді |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу |
Жомарт тұлғалар, адам күні адаммен, достық, ынтымақ ұғымдары барлық халық үшін маңызды |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ дағдысын қолдану |
Интербелсенді тақта аудиовизуалды материалды демонстрациялауға қолданылады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өмірмен байланысы |
Адам бойындағы ізгілікті дәріптеу |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, тарих |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Дүние қалай етсең табылады» әңгімесі |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер
|
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Қызығушылықты ояту. Оқушылар өздері білетін адамгершілік туралы мақал-мәтелдерді айтады. Сабақтың тақырыбы мен күтілетін нәтижелері айқындалады. Топқа бөліну. (Адами қасиеттер арқылы)
|
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 минут 10 минут 10 минут 10 минут 3 минут |
Мағынаны тану. Ой шақыру. Мінез дегеніміз не? Мінездің қандай түрлері бар? Кеіпкер, образ, бейне, портрет ұғымдары жайлы не білесіздер? Тапсырма. Топтық жұмыс. Кестемен жұмыс.
Жетістік критерийі:
2.Өз көзқарасын дәлелді жеткізеді; 3.Көркемдегіш құралдардың қолданылуын түсіндіреді. Талқылау. Топтық бағалау.
Т
1.Кейіпкерлерге мінездеме береді; 2.Кейіпкерлерді салыстыра өз пікірін нақты жеткізеді; А,А+ Мінездеме көркемдеп жеткізеді. (Дифференциация) Талқылау. Жұптық бағалау.
Тапсырма. Жеке жұмыс. «Концептуалдық кестемен» жұмыс. ҚБ.
Жетістік критерийі:
2.Бүгінгі күнмен салыстырады; Кері байланыс. Өзін-өзі бағалау. Мұғалім пікірі. |
http://massaget.kz/okushyilarga/uy_tapsyirmasyi/22428/
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
2 минут |
Рефлексия.
Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй жұмысы |
Атымтай Жомарт сияқты қандай кейіпкерлерді білесіздер? (Көркем шығарма. Зерттеу.) |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1:
2:
Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1:
2:
Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

апсырма. ЖЖ.
Кейіпкерлерге портреттік мінездеме
беріңіз:












