Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Датчиктер"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітемін: |
Бекітемін: |
Бекітемін: |
І.Айтықов атындағы орта мектеп-балабақша кешені» КММ директоры |
І.Айтықов атындағы орта мектеп-балабақша кешені» КММ директорының оқу-ісі жөніндегі орынбасары: |
І.Айтықов атындағы орта мектеп-балабақша кешені» КММ «Ой-сана» жаратылыстану пәндер ӘБ жетекшісі: |
Каусов А.А_________________________ |
Наурызбаева К.Ж_________________________ |
Нургалиева К_________________________ |
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
Бөлім |
Робототехника.Лабиринт және кегельринг. |
|||
Педагогтың аты-жөні |
Табыс Гүлжәз |
|||
Күні |
25.11.2022 |
|||
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны |
12 |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түс датчигі |
|||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.1 түс датчигін қолдану |
|||
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
«Датчик» ұғымы туралы анықмамасын біледі |
||||
Көптеген оқушылар: |
||||
-түс датчигінің өмірде қайда қолданылатынын және ерекшеліктерін біледі. |
||||
Кейбір оқушылар: |
||||
- Lego Mindstroms Educftion EV3 программасын іске қосады -түс датчигі орнатылған, программа жүктелген роботтармен жұмыс жасайды. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ |
«Left-handed» ойыны арқылы жаңа сабаққа псиологиялық ахуал тудырту. «Әлемде мүмкіндігі шектеулі қаншама адамдар, бірінің қолы не аяғы, не көзі көрмейтін қаншама жандар бар. Сондай жандарға біз қандай көмек көрсете аламыз? Қалай ойлайсыңдар?» |
-мұғаліммен амандасады; -әр топтан екі адам шығып, ойынға қатысады -оқушылар өз ойларымен бөліседі. Қазіргі замандағы тұрмыста қолданатын роботтар туралы айтады |
|
-телефон зарядкасы -қарындаш пен ұштағыш -крем -маска немесе перчатка |
Сабақтың басы |
-Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. -үй тапсырмасын тексеру мақсатында жаңа тақырыпқа шолу. Жеке жұмыс «Ақылды карта» әдісімен сұрақтарған жауап береміз. Дескриптор: - датчиктерді бір-бірінен ажырата алады. (1 ұ) -жаңа сөздердің анықтамаларын айта алады.(2 ұ) -алда өтілетін тақырыптардағы датчиктердің анықтамаларын айта алады. (3 ұпай)
|
-Сабақтың мақсаттарымен танысады. -жеке-жеке карталардағы сұрақтарға жауап береді |
қызыл-9-10ұ сары-7-8ұ жасыл-3-6ұ түссіз-0-2ұ |
|
Сабақтың ортасы |
Жұптық жұмыс. (кітаппен жұмыс) Тақырып бойынша деңгейлік «Сәйкестендіру» тапсырмалары беріледі. Дескриптор: - датчиктердің атауларын дұрыс сәйкестендіреді(1 ұ) -дұрыс классификациясын құрады.2 ұ) -алда өтілетін тақырыптардағы датчиктердің анықтамаларын айта алады. (3 ұпай)
Ойлан-тап! (түс датчигі анықтайтын 7 түсті ағылшын-қазақ тілдерінде түс сәйкестігін табу) 1-қара-black 2-көк-blue 3-жасыл-green 4-сары-yellow 5-қызыл-red 6-ақ-white 7-қоңыр-brown Топтық жұмыс «Венн» диаграммасын толтыру
Роботтармен жұмыс (дамыта оқытатын оқушылармен жұмыс) |
Мұғалімді тыңдайды А деңгейлі оқушылар сәйкестендіру тапсырмаларын жұппен орындайды В деңгейлі оқушылар сәйкестендіру тапсырмаларын жұппен орындайды С деңгейлі оқушылар сәйкестендіру тапсырмаларын жұппен орындайды Тапсырманы топпен орындайды Венн диаграммасн толтырады. Түс реттегіш робот арқылы түстерді анықтайды |
Жасыл түсті тапсырма 4-6 ұпай аралығында бағалайды Сары түсті тапсырма 7-8 ұпай аралығында бағалайды Қызыл түсті тапсырма 9-10 ұпай аралығында бағалайды Түстер арқылы бағалайды (жасыл, сары, қызыл) |
Интербелсенді тақта / компьютер Жұмыс дәптері Learning apps бағдарламасы
Роботтар және датчиктер |
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. Әр тапсырма соңында балаларға жасыл, сары, қызыл түсті стикерлер беріліп отырады. Сол стикерлер бойынша ортақ балдарын есептейді. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
Стикерлер |
Үй тапсырмасы |
§ 9, оқу қайталау. Ватсабқа келесі сабаққа байланысты кескіндер мен видеолар жіберіледі соны қарап келеміз. |
|
|
|
Рефлексия |
«Сиқырлы қорапша» әдісі арқылы кері байланыс жасау |
Қорапшаға үңіліп өз бейнелерін көреді және сабаққа деген әр баланың қызығушылығы артады. |
|
Қорапша, айна |
Мұғалімнің өзі өткізген сабағын талдау кестесі
Сабақ өткізген: информатика пәнінің мұғалімі Табыс Гүлжәз
Сабақтың тақырыбы: Түс датчигі
Сабақтың оқыту мақсаты: 4.5.1.1 түс датчигін қолдану
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар:
«Датчик» ұғымы туралы анықмамасын біледі
Көптеген оқушылар:
-түс датчигінің өмірде қайда қолданылатынын және ерекшеліктерін біледі.
Кейбір оқушылар:
- Lego Mindstroms Educftion EV3 программасын іске қосады
-түс датчигін орнатады, программаға жүктейді
Сабақтың әдісі: Төңкерілген сынып әдісі
Сабақ типі: Жаңа тақырыпты меңгеру сабақтары.
Күшті жақтары |
Әлсіз жағы |
|
|
Мүмкіндіктер |
Қатерлер |
|
|