Материалдар / Ашық сабақ. Досыма сыйлық таңдаймын . 8-сынып.

Ашық сабақ. Досыма сыйлық таңдаймын . 8-сынып.

Материал туралы қысқаша түсінік
Берілген ашық сабақ ҚМЖ үлгісінде жазылған, сондықтан ұстаздарға көмегі болар деп ойлаймын
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Пән: Қазақ тілі мен әдебиеті

Мұғалімнің аты-жөні:

Күні:


Сынып: 8

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 2-тарау Сауда жасай білесің бе?


Сабақ тақырыбы

2. Досыма сыйлық таңдаймын

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

8.1.6.1 тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру

8.5.1.1 бөлшектік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану

Сабақ мақсаты

1. Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру;

2. Бөлшектік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану

Бағалау критерийі

- тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап береді;

- Бөлшектік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолданады;

Сабақ  нәтижесі:

 

Барлық оқушылар орындай алады:

Барлық жаңа сөздердің мағынасын түсіне алады. Бөлшектік сан есімдердің жасалу жолын түсінеді.

Көпшілігі орындай алады: Бөлшектік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолданады.

Кейбір оқушылар орындай алады: Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап бере алады.

Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты сөздік қор: назар, арзан, тым, уақтылы, кәдесый, қаражат

Талқылауға арналған сұрақтар: Сыйлық таңдау оңай ма? Неліктен? Сыйлықты таңдауда нені ескеру қажет деп ойлайсыз?

Алдыңғы білім

Досыма сыйлық таңдаймын

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы






















Ұйымдастыру кезеңі.Гүлдердің түстеріне қарай топқа бөлу.


Ұ. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Топтан топқа тілек білдіру.


Үй тапсырмасын тексеру.32 –бет. 5-тапсырма. Жағдаят бойынша өз ойын жеткізу, дәлелдеу.


Ұ. «Ой қозғау».әдісі .30- бет. 2-тапсырма.

Сен қандай сыйлықты жақсы көресің?

Сыйлықты қолдан жасай аласың ба?

Оны кімге сыйлап едің?


Ынталандыру: «Бас бармақ»

Дұрыс айтасыңдар! Бүгін сабағымызда «Досыма сыйлық таңдаймын» туралы әңгімелесетін боламыз.


Сабақ мақсаты: 1. Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру;

2. Бөлшектік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану


Тыңдалым алды жұмысы

Ж. Жаңа сөздермен сөз тіркесін сөйлем құрастыру:

ТЖ. «Сөздік гол» әдісі

Берілген сөздердің мағынасын анықтап, аудармасын тап


Сөздер

Мағынасы

Аудармасы

назар



арзан



тым



уақтылы



кәдесый



қаражат




Бағалау критерийі: тірек сөздер, сөйлем құрайды.

Дескриптор:

  • мағынасын табады.

  • жаңа сөзге сөйлем айтады;

Қалыптастырушы бағалау. Смайликтер арқылы бағалау.

Кері байланыс. «Жеңіл. Қиын .Қиындау» әдісі


Бөлшектік сан есімдер  заттың бөлшектік санын білдіреді. Бөлшектік сан есімдер,жай бөлшек және ондық бөлшек болып екі түрде қолданылады.

Жай бөлшек сандар

Прямоугольник 2

Сан есім +шығыс септік, ілік септік +тәуелдік жалғау. Мысалы: екіден бірі, үштің бірі.








ондық бөлшек сандар

Прямоугольник 1

Сан есім +бүтін. Мысалы: екі бүтін онннан төрт

Сан есім + «жарты, жарым, ширек,» .екі жарым, бес ширек









Жай бөлшек сандар: 5\1 , 10\2 , 4\2

ондық бөлшек сандар 3,5 5,1 2, 3


















интерактивті тақта


Сөздік KZ


Сабақтың ортасы







Тыңдалым тапсырмасы.Ұ. 32-бет. 3,4-тапсырма.

Мәтінді тыңдап, мәтін мазмұны бойынша пікіріңді «Төрт сөйлем» құрылымына салып жаз.

Пікір.

Дәлел.

Мысал.

Қорытынды.


Бағалау критерийі: Мәтінді тыңдап, мәтін мазмұны бойынша пікірін «Төрт сөйлем» құрылымына салып жазады.

Дескриптор:

  • мәтінді түсініп тыңдайды.;

  • өз пікірін дәледейді.;

Қалыптастырушы бағалау. «Өзін-өзі бағалау.

Кері байланыс. «Бағдаршам» әдісі

Оқушылар түрлі-түсті бағдаршам арқылы өзінің қаншалықты түсінгенін көрсетеді.


Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. 32-бет. 7- тапсырма.

ЖЖ. Ережеге сүйеніп, берілген бөлшектік сандарды сөзбен жазып, сөйлем құрастыр.

Бағалау критерийі: Ережеге сүйеніп, берілген бөлшектік сандарды сөзбен жазып, сөйлем құрайды.;

Дескриптор:

  • Ережені түсінді.;

  • берілген бөлшектік сандарды сөзбен жазды;

- бөлшектік сандармен сөйлем құрады

Қалыптастырушы бағалау. «Шаршы» әдісі .

Кері байланыс. «Түсіндім .Түсінбедім » әдісі

















Прямоугольник 8 Прямоугольник 9 Прямоугольник 10





Сабақтың соңы


«БББ» кестесі.

Рефлексия «Қосу. Алу. Қызықты»


Үйге тарсырма

30-бет. 2- тапсырма. Мақалдарды толықтырп жазу, есте сақтау.





14 Желтоқсан 2018
6414
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі