Ашық сабақ "Дүние қалай етсең табылады" әңгімесі

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ "Дүние қалай етсең табылады" әңгімесі

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ жаңа білім беру бағытында құрылған. 5 сыныпқа арналған
Материалдың қысқаша нұсқасы



Қысқа мерзімді жоспардың тарауы:

Тәрбие қайнар бұлағы

Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы тірек

мектебі (ресурстық орталық)

Күні: 16.11.2017


Мұғалімнің аты-жөні: Копбосынова Ж.

Сынып:5 «ә»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы


Ы.Алтынсарин «Дүние қалай етсең табылады?» әңгімесі

Оқу мақсаттары

Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әректі арқылы образын ашу.

Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу;

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әректі арқылы образын ашады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Көркем шығармадағы кейіпкерлер образын талдайды.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Кейіпкерлер образына қатысты өз көзқарасын білдіріп өмірмен байланыстырады.

Бағалау критерилері


Көркем шығармадағы кейіпкерлер портретін ашады.

Іс-әрекеті арқылы образын талдайды.

Тілдік мақсат


Пәнге қатысты терминдер

Фабрика, франк, приказичик, купец

Диалог құруға \ шығарма жазуға арналған тіркестер

Талқылауға арналған сұрақтар

-Еңбек етуге ерінген адам қандай болады?

-Еңбек етсең, бай боласың дегенді қалай түсінесіңдер?

Құндылықтарға баулу



Оқушылардың патриоттық сезімін оятып, адамгершілікке, мейірімділікке, еңбекқор болуға тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Тіл, тарих;


Алдыңғы оқу

Ы.Алтынсаринның өмірбаянымен

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

3 минут




5 минут


I.Ұйымдастыру кезеңі:

Cәлемдесу. Оқушыларды мозайка арқылы топқа бөлу.

Рисунок 4 Рисунок 6 Рисунок 5


Ой шақыру. Топтық жұмыс.

Прямая со стрелкой 4

Прямая со стрелкой 3

Овал 1

Еңбек


Прямая со стрелкой 1


Прямая со стрелкой 2 Прямая со стрелкой 5

Прямая со стрелкой 6



Талқылау. Топтар ортаға шығып, жұмыстарын қорғайды.

-Еңбек дегеніміз не?

-Еңбек етуге ерінген адам қандай болады?

-Еңбек етсең, бай боласың дегенді қалай түсінесіңдер?



АКТ



Мәтін жазылған парақ

Топқа бөлінетін суреттер







Ортасы


6 минут














3 минут

















5 минут
















5 минут





















5 минут













1 тапсырма. Ашық тестсұрақтарына жауапбереді.

1.Ы.Алтынсаринның өмір сүрген жылдары__________________________

2.Ы.Алтынсаринның туған жері___________________________________



3.. Алтынсаринның Орынборда қазақ балаларына арналған жеті жылдық мектепке барған жылы___1850ж_________

4.1864 жылы болған ұлы оқиға- _қазақ балалары үшін мектеп ашты_________________________________

5. Торғайда қазақ мектебінде орыс тілі мұғалімі болып қай жылы қызмет атқарды? --------- 1860 ж.

6. Өзге елдердің мәдениетін үлгі ету мақсатында жазылған шығармасы.

2 тапсырма. ТЖ.

Әңгіме кейіпкерлерін топтастырыңдар.



Кейіпкерлер

әлемі












Дескриптор:

-топтастырады.


3 тапсырма. ТЖ.

"Венн диаграмма" әдісі бойынша салыстырады.


Еңбекқор


Ба Жалқау


ортақ қасиеттері













Дескриптор:

  • Салыстырады.


4 тапсырма.Мәтіннен кейіпкерлер іс-әрекетін табыңдар.

Объект 1


Дескриптор:

-іс-әрекетін табады.


5 тапсырма. ТЖ. Әңгіме кейіпкерлерінің портретін сипаттап жазыңыз. Кейіпкелер әрекетіне дәлелдер келтіріңіз.Әрекеті негізінде образын ашыңыз.




Кейіпкерлер

Портреті

Әңгімедегі ең маңызды іс- әрекеті

Образы











Дескриптор:

-образын ашады.

6 тапсырмаӘңгімедегі кейіпкерлердің іс-әрекетін талдаңыз. Өз пікіріңізді білдіре отырып, кейіпкердің іс-әректін шынайы өмірмен байланыстырыңыз.

Кейіпкер



Іс-әрекеті



Пікірі






Өмірмен байланысты






Дескриптор: кейіпкердің іс-әректін шынайы өмірмен байланыстырады.

Шығармашылық жұмыс. Көркем шығармадан алған әсерлері туралы авторға хат жазу



Тапсырма жазылған парақтар

Кейіпкерлер суреті

Сілтемелер

Соңы



6 минут





Рисунок 7

АКТ

Кері байланыс парақтары

Қосымша мәлімет

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз ?

АКТ-мен байланыс




Барынша қолдау








Орташа қолдау











Қолдау аз







Мәтіннен кейіпкерлер іс-әрекетін сәйкестендір.

Объект 2




Мәтіннен кейіпкерлер іс-әрекетін жаз.

Объект 3

Мәтіннен кейіпкер іс-әрекетін табыңдар.









Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?




Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

  1. Сабақтың мақсатына жеттім деп ойлаймын.

  2. Бүгінгі сабақтан оқушылар еңбекқор және жалқау адамдарды ажырата алды.

  3. Саралау тапсырмасы жақсы іске асты

  4. Уақытты тиімді пайдаландым






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.12.2017
1156
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі