Сабақтың
тақырыбы:
Дулат Бабатайұлы «О, Ақтан жас, Ақтан жас» өлеңі.
Жетімдік
|
Мектеп : № 66
ЖББОМ
Мұғалімнің аты-жөні:
Бекбергенова Л.К
Күні: 06.11.18ж
|
СЫНЫП:
5Ә
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
Т/Ж2. Әдеби шығарманың
тақырыбы мен идеясын анықтау.
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы
мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және
қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың көбісі
мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды,
тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре
алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында
тыңдаушының назарын өзіне аудара
алады.
|
Тілдік
құзіреттілік
|
тақырып,
идея
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, үнтаспа, ойшақыру, Миға шабуыл, «Орамал
тастамақ» ойыны, «Екі жақты күнделік» әдісі, «Ыстық орындық» әдісі,
«Кері байланыс кемесі»
|
Құндылықтарға
баулу
|
Оқушыларды төзімділікке, шыдамдылыққа
тәрбиелеу
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын,
көрнекілік.
|
Пәнаралық байланыс
|
Музыка, қазақ тілі.
|
Алдыңғы оқу
|
«Асанқайғының жерге айтқан сыны» аңызы. Туған жерің –
Жерұйығың
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланған уақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
7 минут
|
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
«Қызыл гүлім-ай»
би
Алдыңғы
оқу.
«Миға
шабуыл»
Ой
шақыру
Әнші
Мейрамбек Беспаевтың
орындауындағы
«Бозторғай» әнінен үзінді
тыңдату.
1. Ән кімдер туралы айтылған
?
2.Бақытты отбасы қандай
болады ?
3. Ата анасынан айырылу
дегенді қалай түсінесің ?
4. Жетімдік сөзінің
мағынасы қандай ?
5. Ән бүгінгі
тақырыппен қалай байланысқан деп ойлайсыңдар
?
|
Тренинг
Үнтаспа
«Бозторғай»
әні

|
Сабақтың
ортасы
15
минут
|
1.Д. Бабатайұлының
«О.Ақтан жас, Ақтан жас»
өлеңін
үнтаспадан
тыңдау.
2.Әр топ бір оқушыдан
өлеңді оқып шығады.
3.«Орамал тастамақ
ойыны»
4.Сұрақ қойылады, соған жауап
береді.
«Екі жақты күнделік» әдісімен
талдау.
|
Үнтаспа
Оқулық
«Орамал тастамақ» ойыны
«Екі
жақты
күнделік» әдісі
|
Сабақтың
аяғы
10 минут
|
«Ыстық
орындық» орындық
әдісі
(Бір оқушы алдыңғы
жақта, орындықтар оны айнала қоршай
орналастырылады.
Жаттығудың
сипаттамасы:
Бір оқушы алға шығып өз
пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға жауап
береді.
Сұрақты анағұрлым
мазмұнды қылу үшін, оқушылар белгілі бір пікір бойынша бірлесіп
алға шығып сөйлей алады.
1/ Өлең неліктен
«О,Ақтан жас,Ақтан жас» деп аталды?
2/Шешендік оралымдарға
тоқтал.
3/ Неліктен, Д.Бабатайұлының
өлеңін сұрай арнау үлгісінде жазылған
дейміз?
|
«Ыстық
орындық» әдісі,
сұрақтар, орындық.
|
Кері
байланыс
8 минут
|
«Кері байланыс
кемесі»

|
Кері байланыс кемесі
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз
қосымша
көмек
көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақ / оқу Мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары тиімді болды ма? Мен
берілген
уақыт ішінде үлгердім
бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім
жəне
неліктен?
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген
оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|