|
Пәні: қазақ тілі |
Мектеп: №32 ОМ КММ |
|
||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: Нурсеитова С.Қ. |
|
||||||||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысқандар саны: 13 |
Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||
|
Бөлім: |
«Ғарышқа саяхат» |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Ғаламшарлар сипаты» |
|
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.3.1.1*мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқу 4.4.2.1* оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу |
|
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтінді оқып, түсінеді; Көптеген оқушылар: оқыған мәтін бойынша қажетті ақпаратты табады; Кейбір оқушылар: мәтін мазмұнын дайын жоспар незігінде жазады. |
|
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді, әр топ өз жұмысын ауызша қорғайды. |
|
||||||||||
|
Құндылыққа баулу: |
Достыққа, топтасып, бірлесіп жұмыс жасауға үйрету. |
|
||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
1) Ғарышайлақ сөзінің аудармасы? 2) «Байқоңыр» ғарышайлағы қай облыста орналасқан? 3) Қазақтың тұңғыш ғарышкері кім? 4) «Тұңғыш» сөзіне мәндес сөз? 5) Гиннестің рекордтар кітабына енген қазақ ғарышкері кім? |
|
||||||||||
|
Сабақтың барысы. |
|
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері/ уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. -Балалар, бүгінгі көңіл-күйлеріңіз қандай? Қазір қандай сабақ? Оқушыларға сабақ тақырыбына сай суреттер таратып беремін.
«Сәлемдеме» әдісі. Есік қағылады, сыныпқа сәлемдеме келеді. Сәлемдемеде өткен тақырыпқа сай сұрақтар беріледі, сол сұрақтарға жауап беру арқылы соңында жаңа тақырып шығады. 1) Ғарышайлақ сөзінің аудармасы? 2) «Байқоңыр» ғарышайлағы қай облыста орналасқан? 3) Қазақтың тұңғыш ғарышкері кім? 4) «Тұңғыш» сөзіне мәндес сөз? 5) Гиннестің рекордтар кітабына енген қазақ ғарышкері? Сабақтың тақырыбы «Ғаламшарлар сипаты» деп жазып қойыңдар. Оқушыларды сабақ мақсатымен таныстырамын. |
Оқушылар таңдаған сурет арқылы топтарға бөлініп, бір-біріне жақсы тілектер айтады. 1 топ «Жер» 2 топ «Күн» 3 топ «Ай» 2. Сәлемдеме- де жасырылған сұрақтарға жауап береді, жаңа сабақтың тақырыбын ашады. |
Мұғалім нің ауызша мадақта уы «Жарай сыңдар, өте жақсы! Тамаша!» |
Әр күн қуаныш әкелсін!
Сабақта сәттілік тілейміз!
Айларың әрдайым оңынан тусын!
|
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
3.Жаңа сөздермен жұмыс. Күн жүйесі – солнечная система Ғаламшар – планета Орналасқан – расположен Түзу сызық – прямая линия Қызық – интересно Сақиналар – кольца Қызылжұлдыз – Марс Есекқырған – Юпитер Қоңырқай – Сатурн Көбірек қолдау қажет оқушыларға сабаққа сай қосымша сөздер мен сөз тіркестерін үлестіріп беремін. 4. Оқылым. Мәтінмен жұмыс. Әр топқа мәтін таратып беремін. Топтарға ортақ тапсырма. Мәтінді жекелеп оқыңдар, қажетті ақпаратты анықтаңдар. Ғаламшарлар Күн жүйесінде 8 ғаламшар орналасқан. Міне, қызық! Ғаламшарлар түзу сызық бойымен Күнді айналады. Күнге ең жақын ғаламшар – Меркурий. Екінші тұрған ғаламшар – Шолпан (Венера). Ең қызығы Шолпан басқа ғаламшарларға қарсы айналады. Шолпаннан кейін Жер ғаламшары тұр. Жердің серігі – Ай. Төртінші тұрған – Қызылжұлдыз (Марс). Одан кейін ең үлкен Есекқырған (Юпитер) ғаламшары. Ең күрделі сақиналары бар ғаламшар Қоңырқай (Сатурн). Жетінші тұрған Уран, ал Күннен ең алыс тұрған ғаламшар – Нептун. Топтық жұмыс. Мәтіннен түсінгендеріңді дайын сызбаға жазыңдар. 1-топ «Сурет орнына атауларын жаз» 2-топ «Сәйкестендір» 3-топ «Сөзжұмбақ» Ойлау деңгейлері: білу және түсіну. |
Жаңа сөздерді хормен мұғалім артынан қайталайды, жекелеп оқиды, сөйлемдер құрастырады; 4. Әр оқушы мәтінді іштей түсініп оқиды, дауыстап бір оқушы оқып шығады. Мәтіннен жаңа сөздер кездесетін сөйлемдерді ғана белгілеп, оқиды. Тақтаға ғаламшарларды ретімен дұрыс орналастырады (жеке жұмыс) Әр топ өзіне берілген тапсырманы орындайды, қорғайды. |
«Үш шапалақ» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалай ды |
Қима қағаздар
Тақырып- тық суреттер Сөзжұмбақ Үлестірмелі қағаздар |
|
|||||||
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс. «Еркін микрофон». Сабақта не түсінгендеріңді айтыңдар, сабақ тақырыбы бойынша сұрақтарға жауап беріңдер. Рефлексия «Зымыран» Әр топтың үстелінде қызыл, жасыл, көк түсті зымырандар жатыр. Сабақты түсінгендерің жасыл түсті зымыранды таңдап, тақтаға іліңдер, әлі түсінбеген тұстарым бар дейтіндер болса көк түсті, мүлдем түсінбедім дегендерің қызыл түсті таңдаңдар. Үйге тапсырма: жаңа сөздерді жаттау, 36 бет, 5-тапсырма, берілген сұрақтарға мәтіннен сәйкес сөздерді теріп жазыңдар. |
Оқушылар өзін еркін сезінеді. Сабақтың тақырыбы бойынша сұраққа нақты жауап береді, қорытындылайды. Жасыл түсті зымыран- сабақты толық түсіндім; Көк түсті зымыран – әлі түсінбеген тұстарым бар; Қызыл түсті зымыран – мүлдем түсінбедім. Сәйкес зымыранды таңдайды. |
Өзін-өзі бағалау «Зымыран» |
|
|
|||||||
|
Саралау. Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті төмен оқушыларға қалай көмек көрсетесіз? |
|
|||||||||||
|
Рефлексия. Сабақ барысында оқу мақсатына қол жеткізілді ме? Оқу мақсатына қол жетпеудің себебі неде? Бүгін оқушылар нені біліп, нені үйренді? Сыныптағы психологиялық ахуал қандай болды? Жоспардан ауытқулар болды ма? Себебі неде? Өзім жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Жоспарланған уақыт тиімді пайдаланды ма? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
1.Сабақтың мақсаттары орындалды. 2. Бүгін оқушылар мәтінді түсініп оқып, сәйкес тапсырмалардыжекелей, топтасып орындады. 3.Сабақ оқушыларға қызықты болды. 4.Жоспарланған саралау тиімді болды. 5.Тапсырмалар мақсатқа сәйкес алынды. 6.Уақытты тиімді пайдалануға тырыстым. |
|||||||||||
|
Қорытынды бағалау
1. «Сәлемдеме» әдісі арқылы өткен тақырып пен жаңа тақырыпты байланыстыру қызықты болды. 2. Топта жұмыс жасау барысында, оқушылар бір-біріне қолдау көрсетуге тырысты.
1. Сабақтың тақырыбына сай қолданылған көрнекі-құралдар сабақты жақсарта алды. 2. Топтық жұмыс.
1. ______________________________________________________________________________________ 2._______________________________________________________________________________________
Осы сабақ барысында мен өзімнің келесі сабағымда сынып немесе жекелеген оқушының сапалы білім алуы үшін нені жетілдіруге болатындығын білдім..... |
||||||||||||
|
Әр күндерің қуаныш әкелсін! |
Әр күндерің қуаныш әкелсін! |
Әр күндерің қуаныш әкелсін! |
|
Әр күндерің қуаныш әкелсін! |
Әр күндерің қуаныш әкелсін! |
Бүгінгі сабақта сәттілік тілейміз! |
|
Бүгінгі сабақта сәттілік тілейміз! |
Бүгінгі сабақта сәттілік тілейміз! |
Бүгінгі сабақта сәттілік тілейміз! |
|
Айларың әрдайым оңынан тусын! |
Айларың әрдайым оңынан тусын! |
Айларың әрдайым оңынан тусын! |
|
Айларың әрдайым оңынан тусын! |
Бүгінгі сабақта сәттілік тілейміз! |
Айларың әрдайым оңынан тусын! |



|
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Нурсеитова Саягуль КайратовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ "Ғаламшарлар сипаты"
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ "Ғаламшарлар сипаты"Материал туралы қысқаша түсінік
Ғаламшарлар сипаты тақырыбындағы ашық сабақ материалы
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















