Сабақ жоспары: Қазақ әдебиеті
6-сынып
Мерзімі:
Сабақтың тақырыбы:
Ілияс Жасүгіров
«Көкшетау»
Сабақтың мақсаттары:
-
Білімділік: Оқушыларға күнделіктерін сипаттай алуға үйрету,
кімнің күнделігі екендігін айта алуға үйрету.
-
Дамытушылық: :
Ауызша және жазбаша тілді дамыту, оқушылардың қызығушылықтарын
арттыра отырып, танымдық көзқарастарын
қалыптастыру.
-
Тәрбиелік: Күнделікті таза ұстауға, оқу құралдарын ұқыпты
пайдалануға үйрету.
-
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдістері:
түсіндіру, сұрақ-жауап.
Көрнекілігі:
тірек сызба, суреттер, оқулық.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу. Гимн айту. Балалардың көңіл- күйлерін
сұрау.
Міндеттері:
Сабақта жұмыс жүргізу үшін қалыпты сыртқы
жағдайды қамтамасыз ету;
Оқушыларды қарым-қатынасқа психологиялық
дайындау;
Оқушылардың сабаққа дайындығын
тексеру;
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды
ұйымдастыру.
II.Үй тапсырмасын тексеру:
өткенді қайталау.
III. Жаңа сабақ:
Өткен сабақ пен жаңа сабақты
сабақтастыру:
Сенде қандай оқу құралдары бар? Сен қаламмен не
істейсің? Сен кітаптан не оқисың? Өшіргішті не үшін пайдаланады?
Оқу құралдарын қайдан сатып алдыңдар? Сенің күнделігің қандай?
Күнделік не үшін қажет?
Жаңа материалды меңгеру
кезеңі
Жаңа сөздер:
Жаңа сөздердің мағынасын түсіндіру, оқып,
қайталау арқылы тілдерін жаттықтыру және сөйлемдер
құрату:
Күнделік – дневник,
Баға қою – ставить оценки,
Оның күнделігі – его дневник, ее
дневник,
Таза – чистый,
Ұқыпты – аккуратный.
Сергіту сәті:
Көңілді күн.
Мәтінмен жұмыс:
Мәтінді оқып, аудару, мазмұндау, мәтін бойынша
сұрақтарға жауап беру.
Жазылым әрекеті: Тақырыпқа байланысты сөйлемдер
құратып, дәптеріне жаздыру.
IV. Сабақты бекіту кезеңі:
оқушылардың бір-бірлерінің күнделіктерін
сипаттау.
V. Сабақты қорытындылау
кезеңі:
«Кімнің күнделігі?» тақырыбы бойынша
сұрақ-жауап.
VI. Үйге тапсырма: «күнделік» сөзін септеу.
VII. Бағалау кезеңі: Үй
тапсырмасы бойынша және сабаққа белсенді катысқаны
бойынша.
Рефлексия: Не
білдім? Не үйрендім?