Материалдар / Ашық сабақ "Жай бөлшек. Жай бөлшектерді оқу және жазу"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Жай бөлшек. Жай бөлшектерді оқу және жазу"

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ жаңартылған бағдарлама бойынша жасалған.Оқушылар жай бөлшек анықтамасын біледі.Жай бөлшектерді оқиды және жаза біледі.Фигураларды тең бөлікке бөле алады.Натурал санды жай бөлшекпен жазуды біледі
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Желтоқсан 2017
2163
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін:


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.1С

Мектеп: №119 мектеп

Күні: .

Мұғалімнің аты-жөні: Көштаева Г

СЫНЫП: 5

Қатысқандар :

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Жай бөлшек. Жай бөлшектерді оқу және жазу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.1.9 жай бөлшек ұғымын меңгеру;

5.5.3.1 жай бөлшектерді оқу және жазу;


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Жай бөлшектердің анықтамасын айта алады, жай бөлшектерді оқи және жаза біледі;

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Жай бөлшектің алымы мен бөлімі ұғымын түсінеді;

Кейбір оқушылар:

  • фигураларды тең бөліктерге бөле алады және боялған бөліктерін жай бөлшекпен жазып, оқи алады;

Бағалау критерийі

  1. Жай бөлшек ұғымын түсінеді;

  2. Жай бөлшекті оқи алады;

  3. Жай бөлшекті жаза алады;

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • Жай бөлшектердің анықтамасын тұжырымдай алады, бөлшектің алымымен және бөлімін оқи алады;

Негізгі сөздер мен тіркестер:

  • Үлес, жай бөлшек, бөлшектің алымы мен бөлімі, бөлшек сызығы, жарты, ширегі, сегізден бірі

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

  • Жай бөлшектің бөлу амалын бөлшек сызығымен алмастыру;

  • Жай бөлшектің бөлімімен, алымы болады;

  • Жай бөлшектің бөлімі бөлгіш, ал алымы бөлінгішті білдіреді;

  • Кез келген n және m сандары үшін m:n=m/n теңдігі орындалады;

  • Натурал санды жай бөлшекпен жазуға болады.

Құндылықтарға баулу

Сын тұрғысынан ойлау, топтық жұмыста бір-бірін құрмет, ынтымақтастық және достық қарым-қатынастарын бойларына сіңіреді. Өзара бағалау бойынша өзгенің көзқарасына құрметпен қарау құндылығы қалыптасады.

Пәнаралық байланыс

Геометрия, информатика


Алдыңғы оқу


Натурал сандардың ең үлкен ортақ бөлгіш, ең кіші ортақ еселігі туралы түсініктері бар.

Сабақ барысы



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар



Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен шаттық шеңбер құру. Ынтымақтастық атмосферасын орнату.

Стикерлер арқылы топқа бөлу.

І топ: «Жай сан»

ІІ топ: «Құрама сан»

ІІІ топ: «Дәриже»





Үй тапсырмасын тексеру. №253

(топта сағат тілімен дәптерлерін бір-біріне беріп, тексереді)

«Ұшқыр ойдан ұтымды жауап» Өткен тақырыпты еске түсіру

  1. Жай сандар дегенміз не?

  2. Құрама сандар дегеніміз не?

  3. ЕҮОБ, ЕКОЕ-ті қалай табады?

  4. Өзара жай сандар дегенміз не?


Оқушылардың дұрыс жауаптарын мадақтау.


Стикерлер














Сұрақтар




Сабақтың ортасы



Жаңа тақырыпты түсіндіру.


2-тапсырма: Оқулықпен жұмыс

(жұптық жұмыс)

І топқа: № 262-263

262. Суретте бөлiктерi боялған шаршылар кескiнделген. Әр шаршының боялған бөлiгiн жай бөлшекпен жазыңдар.


3-тапсырма Жеке жұмыс

268

  1. Алтыдан бесті; 2) Отыз сегізден үшті;

  1. Он үштен сегізді; 4) Қырықтан он бірді;

  1. Тоқсан жетіден жиырманы жай бөлшекпен жазыңдар.


Сергіту сәті

4-тапсырма Топтық жұмыс

І топқа № 269 есеп

ІІ топқа № 270есеп

ІІІ топқа № 274 есеп


.


Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма




Әр түрлі түстер































Сабақтың соңы



Үйге тапсырма: № 264-275-278

Рефлексия
«Сауалнама» әдісі


1.Мен сабақта.....................жұмыс істедім.

2.Мен сабақта өз жұмысыма ....................

3.Сабақ маған ................................көрінді.

4.Сабақта мен ............................................

5.Менің көңіл-күйім..................................




Белсенді/ енжар

Ризамын/ риза емеспін

Қысқа/ұзақ

Шаршамадым /шаршадым

Жақсы болды /нашарлады

Түсінікті /түсініксіз

Пайдалы /пайдасыз

Қызықты/зеріктіретін

Жеңіл /қиын

Қызықты /қызықсыз







Кері байланыс парақшалары


Қосымша ақпарат


Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және

қауіпсіздік техникасын сақтау



Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады.

Барлық оқушыларға жай бөлшектің анықтамасын білуге тапсырмалар беріледі.

Сынып оқушыларының басым бөлігі фигуралардың боялған бөліктерін жай бөлшекпен жазып, оқи алады, қабілеті жоғары оқушылар фигуралар-ды тең бөліктерге бөліп, оқып, жазып, білімдерін кеңейтеді.

Оқушылардың қажетті білім-дерін білу мақсатында топ-тық жұмыс арқылы оқушы-лардың бірлескен әрекетін бақылау, басбармақ көрсету бойынша жетістіктерін айқындау.

Жұптық жұмыста оқулықпен жұмыс жасап,мадақтау арқы-лы кері байланыс жасайды.

Әр оқушының оқу мақсатына

жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолдану

«сауалнама » әдісі (жазбаша)

Сергіту жаттығуы:

«


Қауіпсіздік техникасы ережелері

-


Рефлексия

Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.







Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?















































119 орта мектеп



















Ашық сабақ



Тақырыбы: «Жай бөлшек. Жай бөлшектерді оқу және жазу»







Сыныбы:5

Пән мұғалімі: Г.Көштаева

















2017-2018 оқу жылы

















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!