Материалдар / Ашық сабақ: "Жай бөлшектерді қосу және азайту" 5 "ж" сынып

Ашық сабақ: "Жай бөлшектерді қосу және азайту" 5 "ж" сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал жалпы орта білім беретін мектептің мұғалімдерінің арналған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Мамыр 2021
505
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

5.2A Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Жай бөлшектерді қосу және азайту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.2.17

бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;

5.1.2.18

бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау керек

Оқушылардың көбісі: бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау керек

Кейбір оқушылар: бөлімдері бірдей және бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін білу керек.

Бағалау критерийі

- бөлімдері бірдей бөлшектерді қосады

-бөлімдері бірдей бөлшектерді азайтады

- бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосады

-бөлімдері әр түрлі бөлшектерді азайтады

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу және түсіну, қолдану, талдау

Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

- жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану алгоритмін түсіндіре алады;

Пәндік лексика және терминология:

- үлес;

  • жай бөлшек;

-бөлшектің алымы мен бөлімі;

- жартысы, ширегі, сегізден бірі(т.с.с)

  • дұрыс және бұрыс бөлшектер;

  • бөлшектерді қысқарту;

  • аралас сандар;

  • аралас санның бүтін және бөлшек бөліктері;

  • бөлшектің негізгі қасиеті;

  • қысқартылмайтын бөлшек;

  • ортақ бөлім;

  • толықтауыш көбейткіш;

-бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру;

- жай бөлшектерді қосу және азайту;

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

- бөлімдері бірдей екі бөлшекті қосу (азайту) үшін ,... керек;

- бөлімдері әртүрлі екі бөлшекті қосу (азайту) үшін,... керек; - толықтауыш көбейткішті табу үшін ,... керек;

- бірінші бөлшектің толықтауыш көбейткіші ... болады;

Құндылықтарға баулу




Тапсырмаларды жұпта(топта) орындау арқылы ынтымақтастық құндылықтарды қалыптастыру

Жаңа білім қалыптастыруда бірлесіп жұмыс жасау арқылы құрмет құндылықтарын қалыптастыру

Жаңа білімді меңгеру арқылы өмір бойы оқу құндылығын қалыптастыру.

Алдыңғы білім


«Дұрыс бөлшек» және «бұрыс бөлшек», «аралас сандар» ұғымдарын біледі; бөлшектерді қысқарта алады; бөлшекті ортақ бөлімге келтіреді; аралас сандарды бұрыс бөлшек түрінде және керісінше жазады; натурал санды бұрыс бөлшек түрінде жазады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі (3 мин)



Психологиялық ахуал


Үй жұмысын тексеру

(3 мин)


Кері байланыс









Сынып оқушыларын топқа бөлу (2 мин)






Жаңа сабақтың тақырыбын ашу (2 мин)



Мақсат: сабақтың басын ұйымдастыру.

Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылар назарын аудару.


«Ыстық алақан» тренингі арқылы (алақан арқылы оқушылар бір-біріне деген жылы лебіздерін білдіреді)


Әр оқушы үй жұмысының жауабын дайын шаблон арқылы тексереді. Тексеріп болған оқушы өзін жолақты көтеру арқылы бағалайды.


«Бағдаршам» тәсілі

Қызыл жолақ – 2 қатеден жоғары;

Сары жолақ – 1-2 қате;

Жасыл жолақ – қате жоқ.


  • Қай есеп қиындық туғызды?

  • Келесі жолы қате жібермеу үшін қандай ережені қайталау керек?


Топқа бөлу. «Жануарлар дауысы» тәсілі.

Нұсқау: оқушылардың санына сәйкес 3 жануардың суреті (мысық, ит, сиыр) бар карточкалар дайындалады. Әр оқушы қарамай кез келген карточканы алады.

Оқушылар шеңбер құрып тұрады. Белгі берген соң карточкаларындағы жануардың дауысын салады да сондай дауыс шығарған оқушыларды табады. Әрқайсысында 4 оқушы болатын 3 топ құрылады.

Мюнстернберг әдісі

Мақсаты: оқушылардың зейінін сабаққа қаратып, жұмысқа толық кірісуге ойды шоғырландыру;

Нұсқау: Көптеген әріптердің арасында тұтас сөздер бар. Сіздердің міндеттеріңіз: тез оқып отырып, сол сөздердің астын сызуыңыз керек.



Тапсырма:

Алдеқеүеұжайиалдвжыңтібөлшектердірполвекғәіқпбқосуйрджиңәіғхшжожәнерлоықюдыөфшнкәразайтумнопрсз.

















Интербелсенді тақта



Қызыл, сары, жасыл түсті жолақтар







жануарлардың суреттері бар карточкалар













Итербелсенді тақта

Сабақтың ортасы

5. Ой қозғау

(7 мин)


















































Кері байланыс









7. Жаңа білім меңгеру(7мин)






































Кері байланыс





Алғашқы бекіту

Қарқынды саралау

(3 мин)








Бекіту.

Саралау

7 мин







































































Кері байланыс










Қалыптастырушы бағалау

7 мин



















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ