Сабақ: Қазақ
әдебиеті
Тақырыбы: Кейіпкерлер
әлемі
|
Мектеп: Қызылдала жалпы орта
мектебі
|
Күні:
|
Мұғалімнің
есімі: Байбосынова
Айболған
|
Сынып:
5
|
Қатысқандар саны:
26
|
Қатыспағандар саны:
-
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
10 мин ішінде сыныптағы
оқушылардың 70 0/0
ертегінің мазмұнын ұғынып,оның
ауызша айта алады
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:
|
Ертегінің мазмұнын қысқаша
біліп, мазмұндай алады
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
Шығарманы құрылысына қарай
талдай алады
|
Кейбір
оқушылар:
|
Шығарма желісімен ертегі құрай
алады.
|
|
Оқушыларды:
|
Негізгі сөздер мен
тіркестер: ертегі,
кейіпкер
|
Сыныптағы диалог/жазылым
үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған
тармақтар: Аяз бидің басынан өткендері
мен кейіпкерлерін топтау
|
Сіз неліктен ...
екенін айта аласыз ба?
Ертегідегі халықтың арманы
орындалды ма?
|
Алдыңғы
оқу;
|
«Ер Төстік»
ертегісі
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді
жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
5
минут
10
минут
|
Оқушылардың ойын бір
жерге жинақтау үшін ынтымақтастық атмосферасын
орнату: «СӘТТІЛІК» жылы тілек
арқылы.
Оқушыларды 3
топқа бөлу: «Ертегідегі халықтың арманы»
сөздері арқылы топқа бөлу
1.Топ
Ертегідегі
2.Топ
Халықтың
3.Топ
Арманы
Үй жұмысын
тексеру
«Бинго»
ойыны
«Т» кестесін толтыру
«Ер Төстік» ертегісінің
кейіпкерлері
|
Слайд, «Сәттілік»
әріптері
|
Сабақтың
ортасы
12
минут
|
Топтық
жұмыс
№1 топ «Оқиға
тауы» /постер/
№2 топ «Сана сая
жолы» /постер/
№3 топ «Драма»
/рөлдік ойын/
|
Кітап, плакат, маркер, түрлі
түсті қағаз, клей, стикер
|
5
минут+2минут
Сабақтың
соңы
4
минут
3
минут
5
минут
|
«Тілші
сұрақтары»
Қорытындылау
«Өз миыңды
суретте»
«Бір минут қана»
әдісі
Кері
байланыс
«Бағдаршам»
Бағалау
парағы
Бағалау: Қалыптастырушы
бағалау: жұлдызшалар
арқылы
|
Бағалау парағы,
стикер, жеке парақшалар,
жұлдызшалар
|
Келесі
оқу
|
«Өз қиялыңнан ертегі
жаз»
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз
|
Бағалау – Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық
байланыс
Қауіпсіздік және
еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы
ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен
жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт
ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ
туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың
тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нәрсе
табысты болды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1
2
Қандай екі нәрсе
сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?1
1
2
Сабақ барысында мен
сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
1
2
|