|
Қысқа мерзімді жоспардың тарауы: Таза, мінсіз асыл сөз. |
Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы тірек мектебі (ресурстық орталық) |
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Копбосынова Ж |
|
|||||||||||||||||||
|
Сынып:5 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
"Керқұла атта Кендебай" |
|
|||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әректі арқылы образын ашу. |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әректі арқылы образын ашады. |
|
|||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Көркем шығармадағы кейіпкерлер образын талдайды. |
|
||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Кейіпкерлер образына қатысты өз көзқарасын білдіріп өмірмен байланыстырады. |
|
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерилері |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портретін ашады. |
|
|||||||||||||||||||
|
Іс-әрекеті арқылы образын талдайды. |
|
||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты терминдер Құла, торсық, жортуыл, жалақ, пұл; |
|
|||||||||||||||||||
|
Диалог құруға \ шығарма жазуға арналған тіркестер |
|
||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар Ертегінің қиял-ғажайып ертегі екеніне қандай дәлелдер айта аласыңдар? |
|
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылардың патриоттық сезімін оятып, адамгершілікке, мейірімділікке тәрбиелеу |
|
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тіл, тарих; |
|
|||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Ертегілер туралы білетіндерімен бөліс |
|
|||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|
||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Басы 3 минут
5 минут |
I.Ұйымдастыру кезеңі: Cәлемдесу. Оқушыларды реттік сандары арқылы топқа бөлу. Ой шақырту. Интербелсенді тақтадан "Керқұла атты Кендебай" мультфилімінен үзінді көрсетіп ой қозғау сұрақтары арқылы жаңа сабаққа түсемін. Жабық сұрақтар: Бұл үзінді қандай ертегіден алынған? Бұл ертегіні қиял-ғажайып ертегісіне жатқызуға бола ма? Ашық сұрақтар: Кендебайдың адамдардан ерекшелігі неде? |
АКТ
Мәтін жазылған парақ Топқа бөлінетін суреттер |
|||||||||||||||||||
|
Ортасы 6 минут 3 минут 5 минут 5 минут 5 минут 7 минут |
1 тапсырма. ТЖ."Керқұла атты Кендебай" ертегісін оқып кейіпкердің іс-әрекетінің астын сызыңдар. Хикая картасы арқылы ертегіге композициялық талдау жасаңдар.
Дескриптор: -ертегіні оқиды, астын сызыңдар, композицичлық талдау жасаңдар. 2 тапсырма. ТЖ. Ертегі кейіпкерлерін топтастырыңдар.
Кейіпкерлер әлемі Дескриптор: -топтастырады. 3 тапсырма. ТЖ. "Венн диаграмма" әдісі бойынша кейіпкерлерді талдайды.
ортақ қасиеттері Ба Бай баласы Кендебай Дескриптор: -кейіпкерлерді талдайды. 4 тапсырма.Мәтіннен кейіпкерлер іс-әрекетін табыңдар.
Алтын құйрықты тауып алып үйне қайтып келеді. Кендебай
Сенің алдыңда қоятын бір шартым бар.
Хан
Мойындары салбырап үйлеріне келеді.
Хан баласы
Көзінің жасын көл қылды. Бала Дескриптор: -іс-әрекетін табады. 5 тапсырма. ТЖ. Ертегі кейіпкерлерінің портретін сипаттап жазыңыз. Кейіпкелер әрекетіне дәлелдер келтіріңіз.Әрекеті негізінде образын ашыңыз.
Дескриптор: -образын ашады.
6 тапсырма.Ертегідегі кейіпкерлердің іс-әрекетін талдаңыз. Өз пікіріңізді білдіре отырып, кейіпкердің іс-әректін шынайы өмірмен байланыстырыңыз.
Пікірі Іс-әрекеті Кейіпкер
Өмірмен байланысты
Дескриптор: кейіпкердің іс-әректін шынайы өмірмен байланыстырады.
|
Тапсырма жазылған парақтар Кейіпкерлер суреті Сілтемелер |
|||||||||||||||||||
|
Соңы
6 минут |
|
АКТ Кері байланыс парақтары |
|
||||||||||||||||||
|
Қосымша мәлімет |
|
||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз ? |
АКТ-мен байланыс |
|
||||||||||||||||||
|
Барынша қолдау
Орташа қолдау
Қолдау аз
|
Мәтіннен кейіпкерлер іс-әрекетін сәйкестендір.
Алтын құйрықты тауып алып үйне қайтып келеді.
Кендебай
Сенің алдыңда қоятын бір шартым бар
Хан
Мойындары салбырап үйлеріне келеді
Хан баласы
Көзінің жасын көл қылды.
Бала
Мәтіннен кейіпкерлер іс-әрекетін жаз.
Кендебай
Хан
Хан баласы
Мәтіннен кейіпкер іс-әрекетін табыңдар.
|
|
|
||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Керкұла атты Кендебай" ертегісі
Ашық сабақ "Керкұла атты Кендебай" ертегісі
|
Қысқа мерзімді жоспардың тарауы: Таза, мінсіз асыл сөз. |
Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы тірек мектебі (ресурстық орталық) |
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Копбосынова Ж |
|
|||||||||||||||||||
|
Сынып:5 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
"Керқұла атта Кендебай" |
|
|||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әректі арқылы образын ашу. |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әректі арқылы образын ашады. |
|
|||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Көркем шығармадағы кейіпкерлер образын талдайды. |
|
||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Кейіпкерлер образына қатысты өз көзқарасын білдіріп өмірмен байланыстырады. |
|
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерилері |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портретін ашады. |
|
|||||||||||||||||||
|
Іс-әрекеті арқылы образын талдайды. |
|
||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты терминдер Құла, торсық, жортуыл, жалақ, пұл; |
|
|||||||||||||||||||
|
Диалог құруға \ шығарма жазуға арналған тіркестер |
|
||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар Ертегінің қиял-ғажайып ертегі екеніне қандай дәлелдер айта аласыңдар? |
|
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылардың патриоттық сезімін оятып, адамгершілікке, мейірімділікке тәрбиелеу |
|
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тіл, тарих; |
|
|||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Ертегілер туралы білетіндерімен бөліс |
|
|||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|
||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Басы 3 минут
5 минут |
I.Ұйымдастыру кезеңі: Cәлемдесу. Оқушыларды реттік сандары арқылы топқа бөлу. Ой шақырту. Интербелсенді тақтадан "Керқұла атты Кендебай" мультфилімінен үзінді көрсетіп ой қозғау сұрақтары арқылы жаңа сабаққа түсемін. Жабық сұрақтар: Бұл үзінді қандай ертегіден алынған? Бұл ертегіні қиял-ғажайып ертегісіне жатқызуға бола ма? Ашық сұрақтар: Кендебайдың адамдардан ерекшелігі неде? |
АКТ
Мәтін жазылған парақ Топқа бөлінетін суреттер |
|||||||||||||||||||
|
Ортасы 6 минут 3 минут 5 минут 5 минут 5 минут 7 минут |
1 тапсырма. ТЖ."Керқұла атты Кендебай" ертегісін оқып кейіпкердің іс-әрекетінің астын сызыңдар. Хикая картасы арқылы ертегіге композициялық талдау жасаңдар.
Дескриптор: -ертегіні оқиды, астын сызыңдар, композицичлық талдау жасаңдар. 2 тапсырма. ТЖ. Ертегі кейіпкерлерін топтастырыңдар.
Кейіпкерлер әлемі Дескриптор: -топтастырады. 3 тапсырма. ТЖ. "Венн диаграмма" әдісі бойынша кейіпкерлерді талдайды.
ортақ қасиеттері Ба Бай баласы Кендебай Дескриптор: -кейіпкерлерді талдайды. 4 тапсырма.Мәтіннен кейіпкерлер іс-әрекетін табыңдар.
Алтын құйрықты тауып алып үйне қайтып келеді. Кендебай
Сенің алдыңда қоятын бір шартым бар.
Хан
Мойындары салбырап үйлеріне келеді.
Хан баласы
Көзінің жасын көл қылды. Бала Дескриптор: -іс-әрекетін табады. 5 тапсырма. ТЖ. Ертегі кейіпкерлерінің портретін сипаттап жазыңыз. Кейіпкелер әрекетіне дәлелдер келтіріңіз.Әрекеті негізінде образын ашыңыз.
Дескриптор: -образын ашады.
6 тапсырма.Ертегідегі кейіпкерлердің іс-әрекетін талдаңыз. Өз пікіріңізді білдіре отырып, кейіпкердің іс-әректін шынайы өмірмен байланыстырыңыз.
Пікірі Іс-әрекеті Кейіпкер
Өмірмен байланысты
Дескриптор: кейіпкердің іс-әректін шынайы өмірмен байланыстырады.
|
Тапсырма жазылған парақтар Кейіпкерлер суреті Сілтемелер |
|||||||||||||||||||
|
Соңы
6 минут |
|
АКТ Кері байланыс парақтары |
|
||||||||||||||||||
|
Қосымша мәлімет |
|
||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз ? |
АКТ-мен байланыс |
|
||||||||||||||||||
|
Барынша қолдау
Орташа қолдау
Қолдау аз
|
Мәтіннен кейіпкерлер іс-әрекетін сәйкестендір.
Алтын құйрықты тауып алып үйне қайтып келеді.
Кендебай
Сенің алдыңда қоятын бір шартым бар
Хан
Мойындары салбырап үйлеріне келеді
Хан баласы
Көзінің жасын көл қылды.
Бала
Мәтіннен кейіпкерлер іс-әрекетін жаз.
Кендебай
Хан
Хан баласы
Мәтіннен кейіпкер іс-әрекетін табыңдар.
|
|
|
||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















