|
Мектеп: Жаңаөзен мектеп-гимназиясы |
||
|
Пәні: Математика |
||
|
Күні: 03.06.18 |
Мұғалімнің есімі: Аманбекова Жумакул Халиловна
|
|
|
Сынып 1 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
Минут |
|
|
Ортақ тақырып |
«Саяхат», «Салт-дəстүр» жəне ауыз әдебиеті» тақырыптары аясында* |
|
|
Бөлім |
Сандар және өлшемдер |
|
|
Бөлімше |
1.3 Шамалар және олардың өлшем бірліктері |
|
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
1.1.3.5 циферблат бойынша уақытты анықтау: сағат /уақытты бағдарлау: минут, сағат, күн, апта, ай |
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: циферблат бойынша уақытты анықтайды: (сағат /уақытты бағдарлау: минут, сағат, күн, апта, ай) Оқушылардың басым бөлігі: Сағаттың минуттық тілінің қозғалу уақытын анықтап түсінеді Кейбір оқушылар: Оқыс жағдайларда әрбір минуттың қымбат екенін біліп, тиісінше әрекет етеді. |
|
|
Бағалау критерийлері: (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже)
|
циферблат бойынша уақытты анықтайды: (сағат /уақытты бағдарлау: минут, сағат, күн, апта, ай)
Сағаттың минуттық тілінің қозғалу уақытын анықтап түсінеді
Оқыс жағдайларда әрбір минуттың қымбат екенін біліп, тиісінше әрекет етеді. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
|
|
|
Терминология: минут-минут- minute |
||
|
Сөз тіркестері: уақыттың өлшем бірлігі |
||
|
|
Айтылым: бес минут,он минут,он бес минут,отыз минут. Тыңдалым:жүрек қағысын,сағат дыбысын Оқылым: минуттық тіл, 1 минут Жазылым: өз аттарын жазу,гүл мен допты бояу |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
өмір бойы білім алу : алған білімді өмірде пайдалану |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану ,еңбекке баулу,дене шынықтыру |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
интерактивті тақта, слайд |
|
|
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім |
Оқиғаларды өту кезеңіне қарай орналастыру |
|
Жаңаөзен мектеп –гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі Аманбекова Ж
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Басталуы |
Психологиялық тренинг. 2.Топқа бөлу Санау арқылы 1-топ 2-топ 3-топ Топтық ережені есте сақтау. 1. Бір-бірін мұқият тыңдау. 2. Біреудің айтқанын қайталамау 3. Тақырыптан ауытқымау. 4. Топта кезектесіп сөйлеу. 5. Сабаққа белсенді қатысу. «Миға шабуыл»әдісі Уақыт туралы түсінігін пысықтау Уақыт немен өлшенеді? Минут қандай өлшем бірлік? Бір минутта не жасай аласың? |
|
|||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
1- тапсырма : О\м 1.1.3.5 Топтық жұмыс 1-топ :Сағаттың минуттық тілін анықта
2-топ: Суретке қарап, неше минут өткенін анықта
3-топ: Құмсағатты пайдаланып оның жұмыс жасау уақытын анықта
Дескриптор Циферблат тілдерін ажыратады. Уақыт туралы түсінігін айтады. Әр түрлі сағаттарды салыстырады. Қ\б : «Екі жұлдыз, бір тілек» Білім алушы үйренеді: циферблат бойынша уақытты анықтауды: 2-тапсырма «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі(Жеке жұмыс, жұппен жұмыс,топтық жұмыс.) Шығарып көр. «Қанша минут өткенін анықта» Тапсырмалар топта таратылып берілді 1-топ 2- топ 3-топ 4-топ
Д Қ\б «Маған үш зат ата. Біз бүгін нені үйрендік? Біз жақсы жасай алдық Топ өте жақсы жасай алды Білім алушы үйренеді: сағаттың минуттық тілінің қозғалу уақытын анықтап түсінеді.
«Сен білесің бе?» айдары. Жұптық жұмыс 1минутта тамыр соғысын анықтайды, нәтижесін айтады 3-тапсырма. 1.1.3.5 : Зерттеу жүргізу. «Кім жылдам?» Жеке жұмыс. Өзіңді тексер. Бір минуттық таймер қойылады. Әр жұпқа түрлі әрекеттер беріледі, неше әрекет жасалғанын анықтайды. 1-топ: Өз бөлмеңдегі заттарды ата? Біреуі атайды,қасындағы жұбы сызып анықтайды 2-топ: Ақ және көк түсті моншақтарды ыдыстарға бөліп сал. Жұбымен бірге бөлек ыдыстарға салады 3-топ: Бір минутта неше гүл мен доп бояуға болады? Дескриптор 1. Уақыт басталғанда берілген әрекетті жасайды. 2. Уақыт біткенде әрекетті орындауды тоқтатады. 3. Бір минутта қанша әрекет жасағанын анықтайды. ҚБ. «Үштік»
Білім алушы үйренеді: Оқыс жағдайларда әрбір минуттың қымбат екенін біліп, тиісінше әрекет етеді. |
Құмсағат; Электронды Таймер; Механика лық сағат; Күн сағат;
|
|||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс « Ұшқыр ой» Ыстық орындық әдісі Көрсетілген суреттегі оқиға бойынша жасайтын әрекеттерін қимылмен көрсету - Жүрегін ұстаған адам кездескенде; - Өртенген үйді көргенде; - Ұры үйге түскенде; - Бала суға батып жатса; т.б. Осындай жағдайларда әрбір минут қымбат. «Дұрыс және бұрыс пікірлер»
Бүгінгі сабақ туралы сенің сұрағың Бүгінгі сабақтан есіңде қалған Бүгінгі сабақтан оқып үйренгенін
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат
|
|||||||||||||||||||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
|
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз? |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау |
|||||||||||||||||||||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1. 2. |
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Математика 1сынып Уақыт
Ашық сабақ Математика 1сынып Уақыт
|
Мектеп: Жаңаөзен мектеп-гимназиясы |
||
|
Пәні: Математика |
||
|
Күні: 03.06.18 |
Мұғалімнің есімі: Аманбекова Жумакул Халиловна
|
|
|
Сынып 1 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
Минут |
|
|
Ортақ тақырып |
«Саяхат», «Салт-дəстүр» жəне ауыз әдебиеті» тақырыптары аясында* |
|
|
Бөлім |
Сандар және өлшемдер |
|
|
Бөлімше |
1.3 Шамалар және олардың өлшем бірліктері |
|
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
1.1.3.5 циферблат бойынша уақытты анықтау: сағат /уақытты бағдарлау: минут, сағат, күн, апта, ай |
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: циферблат бойынша уақытты анықтайды: (сағат /уақытты бағдарлау: минут, сағат, күн, апта, ай) Оқушылардың басым бөлігі: Сағаттың минуттық тілінің қозғалу уақытын анықтап түсінеді Кейбір оқушылар: Оқыс жағдайларда әрбір минуттың қымбат екенін біліп, тиісінше әрекет етеді. |
|
|
Бағалау критерийлері: (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже)
|
циферблат бойынша уақытты анықтайды: (сағат /уақытты бағдарлау: минут, сағат, күн, апта, ай)
Сағаттың минуттық тілінің қозғалу уақытын анықтап түсінеді
Оқыс жағдайларда әрбір минуттың қымбат екенін біліп, тиісінше әрекет етеді. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
|
|
|
Терминология: минут-минут- minute |
||
|
Сөз тіркестері: уақыттың өлшем бірлігі |
||
|
|
Айтылым: бес минут,он минут,он бес минут,отыз минут. Тыңдалым:жүрек қағысын,сағат дыбысын Оқылым: минуттық тіл, 1 минут Жазылым: өз аттарын жазу,гүл мен допты бояу |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
өмір бойы білім алу : алған білімді өмірде пайдалану |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану ,еңбекке баулу,дене шынықтыру |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
интерактивті тақта, слайд |
|
|
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім |
Оқиғаларды өту кезеңіне қарай орналастыру |
|
Жаңаөзен мектеп –гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі Аманбекова Ж
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Басталуы |
Психологиялық тренинг. 2.Топқа бөлу Санау арқылы 1-топ 2-топ 3-топ Топтық ережені есте сақтау. 1. Бір-бірін мұқият тыңдау. 2. Біреудің айтқанын қайталамау 3. Тақырыптан ауытқымау. 4. Топта кезектесіп сөйлеу. 5. Сабаққа белсенді қатысу. «Миға шабуыл»әдісі Уақыт туралы түсінігін пысықтау Уақыт немен өлшенеді? Минут қандай өлшем бірлік? Бір минутта не жасай аласың? |
|
|||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
1- тапсырма : О\м 1.1.3.5 Топтық жұмыс 1-топ :Сағаттың минуттық тілін анықта
2-топ: Суретке қарап, неше минут өткенін анықта
3-топ: Құмсағатты пайдаланып оның жұмыс жасау уақытын анықта
Дескриптор Циферблат тілдерін ажыратады. Уақыт туралы түсінігін айтады. Әр түрлі сағаттарды салыстырады. Қ\б : «Екі жұлдыз, бір тілек» Білім алушы үйренеді: циферблат бойынша уақытты анықтауды: 2-тапсырма «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі(Жеке жұмыс, жұппен жұмыс,топтық жұмыс.) Шығарып көр. «Қанша минут өткенін анықта» Тапсырмалар топта таратылып берілді 1-топ 2- топ 3-топ 4-топ
Д Қ\б «Маған үш зат ата. Біз бүгін нені үйрендік? Біз жақсы жасай алдық Топ өте жақсы жасай алды Білім алушы үйренеді: сағаттың минуттық тілінің қозғалу уақытын анықтап түсінеді.
«Сен білесің бе?» айдары. Жұптық жұмыс 1минутта тамыр соғысын анықтайды, нәтижесін айтады 3-тапсырма. 1.1.3.5 : Зерттеу жүргізу. «Кім жылдам?» Жеке жұмыс. Өзіңді тексер. Бір минуттық таймер қойылады. Әр жұпқа түрлі әрекеттер беріледі, неше әрекет жасалғанын анықтайды. 1-топ: Өз бөлмеңдегі заттарды ата? Біреуі атайды,қасындағы жұбы сызып анықтайды 2-топ: Ақ және көк түсті моншақтарды ыдыстарға бөліп сал. Жұбымен бірге бөлек ыдыстарға салады 3-топ: Бір минутта неше гүл мен доп бояуға болады? Дескриптор 1. Уақыт басталғанда берілген әрекетті жасайды. 2. Уақыт біткенде әрекетті орындауды тоқтатады. 3. Бір минутта қанша әрекет жасағанын анықтайды. ҚБ. «Үштік»
Білім алушы үйренеді: Оқыс жағдайларда әрбір минуттың қымбат екенін біліп, тиісінше әрекет етеді. |
Құмсағат; Электронды Таймер; Механика лық сағат; Күн сағат;
|
|||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс « Ұшқыр ой» Ыстық орындық әдісі Көрсетілген суреттегі оқиға бойынша жасайтын әрекеттерін қимылмен көрсету - Жүрегін ұстаған адам кездескенде; - Өртенген үйді көргенде; - Ұры үйге түскенде; - Бала суға батып жатса; т.б. Осындай жағдайларда әрбір минут қымбат. «Дұрыс және бұрыс пікірлер»
Бүгінгі сабақ туралы сенің сұрағың Бүгінгі сабақтан есіңде қалған Бүгінгі сабақтан оқып үйренгенін
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат
|
|||||||||||||||||||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
|
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз? |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау |
|||||||||||||||||||||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1. 2. |
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




ескриптор:
Сағаттың минуттық тілін есептеуді
анықтады














