Пән: дүниетануҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:2 А Менің отбасым жәнедостарымКүні:Сынып:1 Ғ | Мектеп:№46 мектеп-лицей Мұғалімнің аты-жөні: Сейдуәлі А.Б
|
Сабақ тақырыбы | Менің отбасым |
Осы сабақта ол жеткізілген оқу мақсаттары | 1.1.1.2 Отбасындағы өзге мүшелерге қатысты өзінің туыстық байланыстар жүйесіндегі орынын анықтау.1.1.6.1 Отбасындағы мерекелердің бірін сипаттау. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Отбасындағы өзге мүшелерге қатысты өзінің туыстық байланыстар жүйесіндегі орынын анықтайды.Отбасындағы мерекелердің бірін сипаттайды.Көптеген оқушылар: Отбасы мүшелеріне кімдер кіретіндерін және өз отбасындағы дәстүрді айады.Кейбір оқушылар: Отбасындағы аталатын мерекелер туралы әңгімелейді ,туыстарына ашық хат жазады. |
Бағалау критерийлері | Отбасының мүшелерінің туыстық атауларын атайды,өзінің орынын анықтайдыОтбасы туралы ұғымды түсінеді, отбасы мүшелері арасындағы қарым-қатынасты көрсетеді |
Тілдік мақсаттар | Отбасы,отбасылық мерекелер. |
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық,ынтымақтастық,өмір бойы білім алу. |
Пән аралық байланыстар | Көркем еңбек,математика |
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта,видеороликтер көрсету |
Бастапқы білім | Отбасы туралы және мереке туралы түсінігі бар.
|
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
| Миға шабуыл стратегиясыМаған,да саған даЖақын туыс-бес адам,Үш әріптен тұратын .Оңға оқы,солға оқы,Өзгермейді еш одан.Бәріде өз жұртың,Айтады,қәне,кім атын? (Апа,ата,ана,аға,іні) Ал балалар осының барлығын біз кім деп атаймыз? -Дұрыс отбасыТопқа бөлу:Балалар сендерді ата-әжелерің қалай еркелетеді сол бойынша топқа бөлемін. 1 топ-Ботақан ,2 топ-Балапан,3 топ-Қошақан.
"Өз орныңды тап" әдісі1-Тапсырма: Бес саусақтың суретін сал. Сол жерге өз отбасы мүшелерінің атын жаз. Отбасыңдағы өз орныңды тап. - Ата-әжеңе сен кім болып келесің? -Анаңа,әкеңе ше? - Әпкеңе, қарындасыңа ше? - Ағаңа, ініңе ше? - Жеті атаңды білесің бе?
ҚБ Бағдаршам әдісі
«Сөз ойла, тез ойла» әдісіТапсырма: Сызбаның және сөздердің көмегімен Өз атаң туралы оқы. Атаңа хат жаз.Мынау- атам. Оны ... аты - . Ол- .атамды .ҚБ Жұлдызша әдісі
Сергіту сәті. Finger family
«Суреттер сөйлейді» әдісіТапсырма: Топта суреттерді пайдаланып отбасы мүшелерін өз орнына отырғыз. Неліктен олай отырғызғандарыңды дәлелдеңдер. Отбасындағы мереке туралы әңгімелеңдер.1-топ Бесік той 2-топ Тұсау кесер3- топ Наурыз мерекесіҚБ Басбармақ әдісі |
суреттер
Бес саусақ, қарындаштар
Оқулық, қарындаштар
АКТ
Отбасы мүшелерінің суреті |
Сабақтың соңы
| |
|
|
|
|
Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Қабілеті жоғары оқушыларға Мынау- атам. Оны ... аты - .Ол- атамды .
| -Өз отбасы мүшелерін айта алады.-Жеті атасын жатқа айта алады-Атасына хат жаза алады-Суреттерді ретімен орналастыра алады | Сергіту сәтінде жасалатын жаттығулар: бір орында тұрып жасау.Желімді ұқыпты пайдалану
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
Жалпы бағаҚорытынды бағамдау.1. Қандай екі нәрсе табысты болды?1.2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?1. 2.Сабақ барысында мен сынып немесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?1 |