|
Сабақ тақырыбы: |
Менің отбасым |
|
|||
|
Күні : |
|
|
|||
|
СЫНЫП: 1 сынып Дүниетану |
|
: |
|||
|
Оқу мақсаты: |
1.1.1.1 түрлі дереккөздерді зерттей отырып, «отбасы» ұғымын түсіну және мәнін түсіндіру 1.1.1.2 отбасындағы өзге мүшелерге қатысты өзінің туыстық байланыстар жүйесіндегі орнын анықтау 1.1.6.1 отбасылық мерекелердің бірін сипаттау 1.1.1.3 отбасы мүшелерінің арасындағы қамқор қарым-қатынастың маңызын түсіндіріп, мысалдар келтіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: «Отбасы» тақырыбының әлеуметтік мәселелерін қарастыруды, ұлттық дәстүрлер мен мерекелерді суреттеуді «отбасылық дәстүр» сөздерінің мағынасын түсінуді үйренy; Оқушылардың басым бөлігі: дағдылы және мереке күндерінің айырмашылығын түсіндіре білу. Кейбір оқушылар: Алған білімді тәжірибеде қолдана алады. |
||||
|
|
|||||
|
Ресурстар: |
Түймедақ суреті, үлестірме парақшалар, бейнеленген плакат, түрлі-түсті қағаз, желім.фоталар. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық. Аққу болып ұшамыз, Көлге келіп қонамыз. Көлдің бетін құшамыз Қайта самғап ұшамыз Мұғалім түсіндірмесі: Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Шеңбер – сонымен қатар, қай әріпке ұқсайды? «О» - әріпіне ұқсайды. Ендеше «О» - әрпінен басталатын сөздер айтайық. («Отан», «Отбасы» т.б.) Отбасы – ең жақын және туыс адамдар. Отбасының басты қазығы, алтын тіреу діңгегі – бала. Баланың тәрбиелі болып өсуіне берекелі отбасының әсері мол. Отбасының әрбір мүшесі, өзара сөйлесіп, не болмаса ата - ананың, баланың міндетін атқару ғана емес, береке - бірлік, сүйіспеншілікпен араласса, босағасы берік, шаңырағы биік отбасына айналары сөзсіз. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Топтарға бөлу: «Тұрғын және үй» ойын арқылы «Ана» және «Әке» болып 2 топқа бөлемін. Оқушылар топтасады. Өткен сабаққа шолу Иә, жоқ стратегиясы
Сабаққа кешігіп келуге болмайды Ширату. -Балалар, қазір мен сөйлемдер айтамын, егер ол сөйлем дұрыс болса, сендер шапалақтайсыңдар, ал қате болса, аяқтарыңды топылдатасыңдар. Інісі апасынан кіші. Әжесі немересінен кіші. Әкесінің жасы ұлынан кіші. Мамасы қызынан үлкен. Отбасының ең жасы ол-атасы. Отбасының ең кішісі- немере Жаңа сабақ.Бейнеролик Екі топ «Ана» және «Әке» мағынасын ашады. Мұғалімнің түсіндірмесі. Әр отбасында жақсы қарым-қатынас болу өте маңызды. Отбасы мүшелерін отбасылық дәстүрлер біріктіреді. Отбасының басты қазығы, алтын тіреу діңгегі – бала. Постер құрау. «Отбасы» "Мен саған,сен маған" еркін микрофон әдісі Сергіту сәті. «Адасқан әріптер» ойыны. Аға,ата,апа,әке,әже,іні,қарындас,ана,тате «Жаныма жақын жандар»Таныстыру. |
пернетақта Плакат, микрофон қимақағаз Түймедақ Отбасылық фоталар |
|||
|
Сабақтың соңы Рефлексия Рефлексия |
«Жүректен жүрекке» Тілек айту.
«Бағдаршам» әдісі |
Киіз үй құралдары бағдаршам бағдаршам |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ .Менің отбасым 1 сынып
Ашық сабақ .Менің отбасым 1 сынып
|
Сабақ тақырыбы: |
Менің отбасым |
|
|||
|
Күні : |
|
|
|||
|
СЫНЫП: 1 сынып Дүниетану |
|
: |
|||
|
Оқу мақсаты: |
1.1.1.1 түрлі дереккөздерді зерттей отырып, «отбасы» ұғымын түсіну және мәнін түсіндіру 1.1.1.2 отбасындағы өзге мүшелерге қатысты өзінің туыстық байланыстар жүйесіндегі орнын анықтау 1.1.6.1 отбасылық мерекелердің бірін сипаттау 1.1.1.3 отбасы мүшелерінің арасындағы қамқор қарым-қатынастың маңызын түсіндіріп, мысалдар келтіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: «Отбасы» тақырыбының әлеуметтік мәселелерін қарастыруды, ұлттық дәстүрлер мен мерекелерді суреттеуді «отбасылық дәстүр» сөздерінің мағынасын түсінуді үйренy; Оқушылардың басым бөлігі: дағдылы және мереке күндерінің айырмашылығын түсіндіре білу. Кейбір оқушылар: Алған білімді тәжірибеде қолдана алады. |
||||
|
|
|||||
|
Ресурстар: |
Түймедақ суреті, үлестірме парақшалар, бейнеленген плакат, түрлі-түсті қағаз, желім.фоталар. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық. Аққу болып ұшамыз, Көлге келіп қонамыз. Көлдің бетін құшамыз Қайта самғап ұшамыз Мұғалім түсіндірмесі: Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Шеңбер – сонымен қатар, қай әріпке ұқсайды? «О» - әріпіне ұқсайды. Ендеше «О» - әрпінен басталатын сөздер айтайық. («Отан», «Отбасы» т.б.) Отбасы – ең жақын және туыс адамдар. Отбасының басты қазығы, алтын тіреу діңгегі – бала. Баланың тәрбиелі болып өсуіне берекелі отбасының әсері мол. Отбасының әрбір мүшесі, өзара сөйлесіп, не болмаса ата - ананың, баланың міндетін атқару ғана емес, береке - бірлік, сүйіспеншілікпен араласса, босағасы берік, шаңырағы биік отбасына айналары сөзсіз. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Топтарға бөлу: «Тұрғын және үй» ойын арқылы «Ана» және «Әке» болып 2 топқа бөлемін. Оқушылар топтасады. Өткен сабаққа шолу Иә, жоқ стратегиясы
Сабаққа кешігіп келуге болмайды Ширату. -Балалар, қазір мен сөйлемдер айтамын, егер ол сөйлем дұрыс болса, сендер шапалақтайсыңдар, ал қате болса, аяқтарыңды топылдатасыңдар. Інісі апасынан кіші. Әжесі немересінен кіші. Әкесінің жасы ұлынан кіші. Мамасы қызынан үлкен. Отбасының ең жасы ол-атасы. Отбасының ең кішісі- немере Жаңа сабақ.Бейнеролик Екі топ «Ана» және «Әке» мағынасын ашады. Мұғалімнің түсіндірмесі. Әр отбасында жақсы қарым-қатынас болу өте маңызды. Отбасы мүшелерін отбасылық дәстүрлер біріктіреді. Отбасының басты қазығы, алтын тіреу діңгегі – бала. Постер құрау. «Отбасы» "Мен саған,сен маған" еркін микрофон әдісі Сергіту сәті. «Адасқан әріптер» ойыны. Аға,ата,апа,әке,әже,іні,қарындас,ана,тате «Жаныма жақын жандар»Таныстыру. |
пернетақта Плакат, микрофон қимақағаз Түймедақ Отбасылық фоталар |
|||
|
Сабақтың соңы Рефлексия Рефлексия |
«Жүректен жүрекке» Тілек айту.
«Бағдаршам» әдісі |
Киіз үй құралдары бағдаршам бағдаршам |
|||
шағым қалдыра аласыз













