|
Математика пәнінен 6 сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өмірдегі симметрия |
|
Сілтеме: |
Күнтізбелік жоспар, слайд, суреттер, буклеттер . |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жобалау технологиясы арқылы оқушыларға симметрияның қандай ұғым екендігін, оның түрлерін ажырата білуге, сонымен қатар өмірде кездесетін симметрия тектес заттар туралы түсінік алуға, ғылыми ой қортындыларын жасауға, мысалдар келтіре отырып, оқушы ойын дамыту, алған білімдерін тиянақтау; оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, практикалық дағдысын қалыптастыру; |
|
Оқыту нәтижелері: |
1.Жобалау технологиясы арқылы оқушылардың осьтік симметрия мен центрлік симметрияны ажырата білу. 2.Симметрия тақырыптарына берілген тапсырмаларды орындай білу. |
|
Міндеті: |
Оқушылардың тез ойлау қабілетін дамыту, әртүрлі есептер шығару арқылы ой-өрістерін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру. |
|
Негізгі идея: |
Оқушылардың өздері зерттей отырып, өмірде кездесетін симметрия түрлерімен танысу. |
|
Сабақтың жабдығы: |
Слайд, суретті кестелер, буклет,камера, маркер,тапсырмалар жазылған үлестірмелер,бағалау парағы. |
|
Қадамдар: |
1.Жобалау технологиясы арқылы оқушыларға өздері ізденуге, зерттеуге дағдыландыру; 2.Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы тапсырмалар мен жаттығуларды орындау; (Жұмыс дәптері бойынша тапсырма орындау) 3.Жаттығулар орындау. Пікір айтқызу. |
|
Тапсырмалар: |
І бөлім: «Симметрия» тақырыбын қайталау а) Негізгі сұрақ ә) Мәселе сұрақ б) Оқу сұрағы ІІ бөлім: «Симметрия өмірде» а)Жобаны қорғау ә)Зерттеу жұмысының қорытындысы б)Есептер шығару в)Ойлан тап ІІІ бөлім: Қорытындылау Бағалау |
|
Сабақтың барысы: |
|
|
Мүғалімнің іс- әрекеті: |
Оқушының іс- әрекеті: |
|
1.Сыныпты ұйымдастыру. 2.Сабақты бастау. Топқа бөліну (2 мин). Оқушыларды 1,2,3, арқылы топқа бөлемін. 3.Үй тапсырмасын пысықтау. І бөлім: «Симметрия» тақырыбын қайталау. 1) Негізгі сұрақ: Симметрия-бұл гармония ма, көріктілік пе әлде заңдылық па? 2) Мәселе сұрақ: 1.Өмірде кездесетін симметрияға мысалдар келтіре аласың ба? 2.Симметриялы фигуралар жан-жағымызда кездесе ма?
1. Өсімдіктердегі симметрия 2. Жануарлардағы симметрия 3. Адам денесінің симметриясы Центрлік тобына сұрақ:
ІІ бөлім: ІІ бөлім: «Симметрия өмірде» Жобалау технологиясы пайдалану арқылы оқушыларға берілген «Өмірдегі симметрия» тақырыбында жобаны зерттеу және жобаны қорғау. 1) Жобаны қорғау 2) Зерттеу жұмысының қорытындысы 3) Есептер шығару 4) Ойлан тап ІІІ бөлім: Қорытындылау: Бекіту сұрақтары арқылы және «Ойлан тап» арқылы сабақты қорытындылау. Бағалау: Әр топ бір-бірін мынадай критерий бойынша бағалайды. 1)Берілген сұрақтар толық жауап берілуі 2) Уақытына байланысты 3) Жұмыстың нәтижесі 4) Презентацияның безендірілуі 5) Сөйлеу мәдениеттілігі |
Оқушылар топқа бөлінеді. Оқушылар өздері таңдайды.Көшбасшы бағалайды. Оқушылар бірлесе отырып негізгі сұраққа және мәселе сұраққа жауап береді. Центрлік тобының қойған оқу сұрағына осьтік тобы бірлесе отырып жауап береді. Осьтік тобының қойған оқу сұрағына центрлік тобы бірлесе отырып жауап береді. Екі топ өздеріне берілген «өмірдегі симметрия » тақырыбындағы жұмыстарын зерттеп,жоба қорғайды. Оқушылар есеп шығарады.Топта оқып таныстырады. Есептің шығару жолына талдау жасайды. Топ мүшелері бірлесе жауап береді. Топ басшылары бағалайды, мұғалімнің бағалауы.
15- 25- «4» 25- 30- «5» |
Ғ. Сланов атындағы орта мектеп

Өткізген: Математика пәні мұғалімі
Г.Махметова
Сыныбы: 6
2017-2018 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Өмірдегі симметрия" 6- сынып
Ашық сабақ "Өмірдегі симметрия" 6- сынып
|
Математика пәнінен 6 сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өмірдегі симметрия |
|
Сілтеме: |
Күнтізбелік жоспар, слайд, суреттер, буклеттер . |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жобалау технологиясы арқылы оқушыларға симметрияның қандай ұғым екендігін, оның түрлерін ажырата білуге, сонымен қатар өмірде кездесетін симметрия тектес заттар туралы түсінік алуға, ғылыми ой қортындыларын жасауға, мысалдар келтіре отырып, оқушы ойын дамыту, алған білімдерін тиянақтау; оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, практикалық дағдысын қалыптастыру; |
|
Оқыту нәтижелері: |
1.Жобалау технологиясы арқылы оқушылардың осьтік симметрия мен центрлік симметрияны ажырата білу. 2.Симметрия тақырыптарына берілген тапсырмаларды орындай білу. |
|
Міндеті: |
Оқушылардың тез ойлау қабілетін дамыту, әртүрлі есептер шығару арқылы ой-өрістерін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру. |
|
Негізгі идея: |
Оқушылардың өздері зерттей отырып, өмірде кездесетін симметрия түрлерімен танысу. |
|
Сабақтың жабдығы: |
Слайд, суретті кестелер, буклет,камера, маркер,тапсырмалар жазылған үлестірмелер,бағалау парағы. |
|
Қадамдар: |
1.Жобалау технологиясы арқылы оқушыларға өздері ізденуге, зерттеуге дағдыландыру; 2.Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы тапсырмалар мен жаттығуларды орындау; (Жұмыс дәптері бойынша тапсырма орындау) 3.Жаттығулар орындау. Пікір айтқызу. |
|
Тапсырмалар: |
І бөлім: «Симметрия» тақырыбын қайталау а) Негізгі сұрақ ә) Мәселе сұрақ б) Оқу сұрағы ІІ бөлім: «Симметрия өмірде» а)Жобаны қорғау ә)Зерттеу жұмысының қорытындысы б)Есептер шығару в)Ойлан тап ІІІ бөлім: Қорытындылау Бағалау |
|
Сабақтың барысы: |
|
|
Мүғалімнің іс- әрекеті: |
Оқушының іс- әрекеті: |
|
1.Сыныпты ұйымдастыру. 2.Сабақты бастау. Топқа бөліну (2 мин). Оқушыларды 1,2,3, арқылы топқа бөлемін. 3.Үй тапсырмасын пысықтау. І бөлім: «Симметрия» тақырыбын қайталау. 1) Негізгі сұрақ: Симметрия-бұл гармония ма, көріктілік пе әлде заңдылық па? 2) Мәселе сұрақ: 1.Өмірде кездесетін симметрияға мысалдар келтіре аласың ба? 2.Симметриялы фигуралар жан-жағымызда кездесе ма?
1. Өсімдіктердегі симметрия 2. Жануарлардағы симметрия 3. Адам денесінің симметриясы Центрлік тобына сұрақ:
ІІ бөлім: ІІ бөлім: «Симметрия өмірде» Жобалау технологиясы пайдалану арқылы оқушыларға берілген «Өмірдегі симметрия» тақырыбында жобаны зерттеу және жобаны қорғау. 1) Жобаны қорғау 2) Зерттеу жұмысының қорытындысы 3) Есептер шығару 4) Ойлан тап ІІІ бөлім: Қорытындылау: Бекіту сұрақтары арқылы және «Ойлан тап» арқылы сабақты қорытындылау. Бағалау: Әр топ бір-бірін мынадай критерий бойынша бағалайды. 1)Берілген сұрақтар толық жауап берілуі 2) Уақытына байланысты 3) Жұмыстың нәтижесі 4) Презентацияның безендірілуі 5) Сөйлеу мәдениеттілігі |
Оқушылар топқа бөлінеді. Оқушылар өздері таңдайды.Көшбасшы бағалайды. Оқушылар бірлесе отырып негізгі сұраққа және мәселе сұраққа жауап береді. Центрлік тобының қойған оқу сұрағына осьтік тобы бірлесе отырып жауап береді. Осьтік тобының қойған оқу сұрағына центрлік тобы бірлесе отырып жауап береді. Екі топ өздеріне берілген «өмірдегі симметрия » тақырыбындағы жұмыстарын зерттеп,жоба қорғайды. Оқушылар есеп шығарады.Топта оқып таныстырады. Есептің шығару жолына талдау жасайды. Топ мүшелері бірлесе жауап береді. Топ басшылары бағалайды, мұғалімнің бағалауы.
15- 25- «4» 25- 30- «5» |
Ғ. Сланов атындағы орта мектеп

Өткізген: Математика пәні мұғалімі
Г.Махметова
Сыныбы: 6
2017-2018 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз













