Материалдар / Ашық сабақ: ОНДЫҚ БӨЛШЕКТІ НАТУРАЛ САНҒА БӨЛУ. ОНДЫҚ БӨЛШЕКТІ ОНДЫҚ БӨЛШЕККЕ БӨЛУ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ: ОНДЫҚ БӨЛШЕКТІ НАТУРАЛ САНҒА БӨЛУ. ОНДЫҚ БӨЛШЕКТІ ОНДЫҚ БӨЛШЕККЕ БӨЛУ

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ: ОНДЫҚ БӨЛШЕКТІ НАТУРАЛ САНҒА БӨЛУ. ОНДЫҚ БӨЛШЕКТІ ОНДЫҚ БӨЛШЕККЕ БӨЛУ 5.1.2.30 – ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау; Сабақ мақсаттары: Ондық бөлшектерді натурал санға бөлуді түсіндіру; Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке бөлуді меңгерту; Есептер шығаруда ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу ережелерін қолдану. Бағалау критерийлері: Ондық бөлшектерді натурал санға бөлуді орындайды; Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке бөлуді меңгереді; Есептер шығаруда ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу ережелерін қолданады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Қырқүйек 2021
2263
227 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

113-сабақ ТЕКСЕРІЛДІ:________________________________

Бөлімі:

5.3В. Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Мектеп:

Шоқан Уәлиханов атындағы Бөлтірік шешен ауылының орта мектебі

Педагогтің аты-жөні:

Тайшикова Акмарал Асылбеккызы

Күні:

24.02.2021ж.

Сыныбы:

5 «А» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

ОНДЫҚ БӨЛШЕКТІ НАТУРАЛ САНҒА БӨЛУ. ОНДЫҚ БӨЛШЕКТІ ОНДЫҚ БӨЛШЕККЕ БӨЛУ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.1.2.30 – ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау;

Сабақтың мақсаты:

  • Ондық бөлшектерді натурал санға бөлуді түсіндіру;

  • Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке бөлуді меңгерту;

  • Есептер шығаруда ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу ережелерін қолдану.

Бағалау критерийлері


  • Ондық бөлшектерді натурал санға бөлуді орындайды;

  • Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке бөлуді меңгереді;

  • Есептер шығаруда ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу ережелерін қолданады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы







Оқушылармен сәлемдесу және түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеріп, назарын сабаққа аудару.

Үй тапсырмасын тексеру «Өзіңді бағала» әдісі

693,711-есептерді тексеру

https://quizizz.com/admin/quiz/6035403d7bee6d001b81727c

ҚР Тәуелсіздігінің 30 жылдығы туралы ақпарат беру

Қызығушылығын ояту. Ребус шешу



Үй тапсырмасының есептерін дұрыс жауапқа арқылы тексереді







Ребусты шешу арқылы қызығушылығы оянады



«Өзін-өзі» бағалау тәсілі




https://quizizz.com/admin/quiz/6035403d7bee6d001b81727c



Презентация


Сабақтың ортасы





























І. Жаңа білімді меңгерту. «Түсіндіру және сипаттау» әдісі

Бейнематериалды тыңдау

https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/ondyq-bolshekti-natural-sanha-bolu-ondyq-bolshekti-ondyq-bolshekke-bolu

Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті натурал санға бөлгенде, оның бүтін бөлігін натурал санға бөліп, бөлу аяқталғанда бөліндіге үтір қойылады. Одан қалған қалдық қажетінше үлестерге ұсақталып, бөлу жалғастырылады.

1-мысал.

0,16:8 =0,02

Ондық бөлшектерді бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу үшін бөлгіште үтірден кейін неше цифр болса, бөлінгіштегі үтірді де, бөлгіштегі үтірді де сонша цифрға оңға қарай жылжыту керек. Сонды ондық бөлшекке бөлу натурал санға бөлу сияқты орындалады.

2-мысал.

5,52:1,2=4,6

Шексіз ондық бөлшек. Жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыру үшін, алымын бөліміне бөлеміз. Бөліндідегі цифрлар шексіз қайталанатын болса, онда мұны шексіз ондық бөлшек деп атаймыз.

3-мысал. 31:36=0,861111……

ІІ. Ұжымдық жұмыс. «Ой қозғау» әдісі https://forms.gle/Hu2dDYBupdei3qyXA

1) 2,08:0,05=41,6

2) 4,8:12=0,4

3) 1,68:0,8=2,1

4) 0,29:0,05=5,8


ІІІ. Жеке жұмыс. «Миға шабуыл» әдісі

1)Шаршының периметрі 11 см. Қабырғасының ұзындығын табыңыз. (2,75см)

2) Шаршының периметрі 17 см. Қабырғасының ұзындығын табыңыз. (4,25см)

3) Шаршының периметрі 21 см. Қабырғасының ұзындығын табыңыз. (5,25см)

4) Тікбұрышты параллелепипедтің көлемі 302,4 см3, ал табанының ауданы 72 см2. Оның биіктігін табыңыз. (4,2см)

5) Қандай санның 0,15-і 75-ке тең? (500)

6) Қандай санның 0,7-сі 84-ке тең? (120)

7) Кәмпит салынған қораптың сыртында «0,8 кг 384тг» деп көрсетілген. Осы кәмпиттің 1 килограмының бағасы неше теңге? (480)

8) Ұн салынған пакеттің сыртында «1,5 кг 105тг» деп жазылған. « кг ұнның бағасы неше теңге? (70)

9) Тіктөртбұрыштың ұзындығы 7,2 см, ал ені одан 6 есе кем. Тіктөртбұрыштың периметрін табыңыз. (16,8см)


ІV. Жұптық жұмыс. «Атаулы күндер» әдісі

1) (4,23-2,34):21=0,09

2) (7,13+9,25):13=1,26

3) (0,8+0,55):15=0,09

4) (28,88+35,8):28=2,31

5) (1,85+3,25):34=0,15

Саралау тапсырмасы «Қарқын» тәсілі

«Тапсырма» тәсілі





Жаңа тақырып бойынша білімдерін жинақтайды





Мысал есептерді дәптерге жазады





Оқушылар мұғаліммен бірге тапсырмаларды орындайды







Оқушылар жеке жұмыс жасап, мәтіндік тапсырмаларды дәптерге орындайды













Оқушылар жұптаса отырып, семантикалық картамен жұмыс жасайды
















Оқушылар тапсырманы жылдам орындап болған жағдайда ғана қосымша тапсырма орындайды













М-О арасындағы ауызша кері байланыс







«Пазлдар» тәсілі










«Смайликтер» тәсілі







Дескриптор:

-Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлуді орындайды.

-Дұрыс жауап бағанына «+» таңбасын қояды.

«Пазлдар» тәсілі

https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/ondyq-bolshekti-natural-sanha-bolu-ondyq-bolshekti-ondyq-bolshekke-bolu

Математика

5-сынып

А.Әбілқасымова,

Т.Кучер,

З.Жұмағұлова,

Алматы, Мектеп»,

2017 ж.

Дәптер






https://forms.gle/Hu2dDYBupdei3qyXA








Үлестірме материалдар



Презентация






Үлестірме материалдар


Презентация


Сабақтың соңы.





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!