|
Мұғалімің аты-жөні |
Жигитекова Дана Талгатовна |
|||||
|
Қала/ Мектеп |
||||||
|
Пән |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Сынып: |
4 «Б» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өнер – таусылмас азық |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.9.1 түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табу, өңдеу және тұжырым жасау және себепсалдарлық байланысын сызба түрінде көрсету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы. |
|
|||||
|
Сабақтың кездері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айталады. Жұмыс ережесін келісу
Тапқыр болсаң, тауып көр 1-жұмбақ Шидім, шидім, шидім құс, Ши басына қонған құс. Қарқаралы қара құс, Хан басына қонған құс Бұл не? Тоқыған ауы – шыбынның жауы. Бұл не? |
жаңа сабаққа назар аудару. Жұмбақтың шешуін табады. Ж.Шыбын, өрмекші |
Жарайсың, балақай! |
1-слайд 2-3-слайд |
||
|
Ортасы |
Түсініп оқы Өрмекші мен шыбын (мысал өлең) 1-тапсырма Мысал өлеңдегі оқиға қалай басталады? Неше түрлі өрмекті Тоқыпты бір өрмекші. Өрмекшінің өнерін Бопты шыбын көрмекші. Әдейі іздеп келіпті, Келіп сәлем беріпті. Таңғажайып өрмекті Тамашалап көріпті: *** 2-тапсырма. Оқиға әрі қарай қалай дамыды? Шыбынның қай сөзі Өрмекшіге ұнамады? – Құтты болсын өрмегің, Ерен екен еңбегің! «Үйренейін», – деп келдім, Болмаған соң ермегім. Өрмекші айтты: – Шыбыным, «Ермек» деп жүр мұны кім? Осы өнердің соңында Келеді өтіп ғұмырым. Тоқып келем ерінбей, Қиындықтан жерінбей. Өрмектің әр өрнегі Төккен маңдай терімдей. Сөздікпен жұмыс Ермек-алданыш, уақыт өткізу Ғұмыр-өмір *** 3-тапсырма Оқиға қалай аяқталады? Болсаң егер үйренер, Күнде біздің үйге кел! Ерінбесең алдыңнан, Есік ашар қилы өнер. Бастамақ боп бұл істі, Шыбын дереу кірісті. Бірақ көпке шыдамай, Бір қонды да бір ұшты. Шошаңдауын қоймады, «Оп-оңай!» деп ойлады. Бір тоқып, бір отырып, Өрмекпенен ойнады. Торға шығып ырғалды, Бәлеге енді шын қалды. Шатасты да маталды, Шықпастай боп шырмалды. |
Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Өлең мазмұны бойынша оқиғаның қалай басталғанын айтады. Ж: Өрмекшінің өрнегін көруге келген шыбын Дұрыс жауапты айтады. Ж:Өрмек тоқу ермек үшін керек екенін айтқан шыбынның сөзі Өрмекшіге ұнамады. Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Дұрыс жауапты анықтайды. Ж: Шыбын шатасып, шыға алмай шырмауға түсті |
Өте жақсы түсініпсің! Керемет! Тамаша! |
4-слайд 5-6-слайд 7-8-слайд 9-10-слайд |
||
|
Соңы |
4-тапсырма Мысал өлеңнің мазмұны бойынша жоспар құрып жаз 1.Өрмекшінің өнерін көруге келген шыбын 2. ....... 3. ....... |
Жоспарды толықтырып жазады. |
Жарайсың! |
11-слайд |
||
|
Кері байланыс |
Бүгінгі сабақта:
мазмұндадың;
|
Мен не үйрендім? Не білдім? |
|
12-слайд |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Өнер – таусылмас азық
Ашық сабақ Өнер – таусылмас азық
|
Мұғалімің аты-жөні |
Жигитекова Дана Талгатовна |
|||||
|
Қала/ Мектеп |
||||||
|
Пән |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Сынып: |
4 «Б» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өнер – таусылмас азық |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.9.1 түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табу, өңдеу және тұжырым жасау және себепсалдарлық байланысын сызба түрінде көрсету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы. |
|
|||||
|
Сабақтың кездері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айталады. Жұмыс ережесін келісу
Тапқыр болсаң, тауып көр 1-жұмбақ Шидім, шидім, шидім құс, Ши басына қонған құс. Қарқаралы қара құс, Хан басына қонған құс Бұл не? Тоқыған ауы – шыбынның жауы. Бұл не? |
жаңа сабаққа назар аудару. Жұмбақтың шешуін табады. Ж.Шыбын, өрмекші |
Жарайсың, балақай! |
1-слайд 2-3-слайд |
||
|
Ортасы |
Түсініп оқы Өрмекші мен шыбын (мысал өлең) 1-тапсырма Мысал өлеңдегі оқиға қалай басталады? Неше түрлі өрмекті Тоқыпты бір өрмекші. Өрмекшінің өнерін Бопты шыбын көрмекші. Әдейі іздеп келіпті, Келіп сәлем беріпті. Таңғажайып өрмекті Тамашалап көріпті: *** 2-тапсырма. Оқиға әрі қарай қалай дамыды? Шыбынның қай сөзі Өрмекшіге ұнамады? – Құтты болсын өрмегің, Ерен екен еңбегің! «Үйренейін», – деп келдім, Болмаған соң ермегім. Өрмекші айтты: – Шыбыным, «Ермек» деп жүр мұны кім? Осы өнердің соңында Келеді өтіп ғұмырым. Тоқып келем ерінбей, Қиындықтан жерінбей. Өрмектің әр өрнегі Төккен маңдай терімдей. Сөздікпен жұмыс Ермек-алданыш, уақыт өткізу Ғұмыр-өмір *** 3-тапсырма Оқиға қалай аяқталады? Болсаң егер үйренер, Күнде біздің үйге кел! Ерінбесең алдыңнан, Есік ашар қилы өнер. Бастамақ боп бұл істі, Шыбын дереу кірісті. Бірақ көпке шыдамай, Бір қонды да бір ұшты. Шошаңдауын қоймады, «Оп-оңай!» деп ойлады. Бір тоқып, бір отырып, Өрмекпенен ойнады. Торға шығып ырғалды, Бәлеге енді шын қалды. Шатасты да маталды, Шықпастай боп шырмалды. |
Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Өлең мазмұны бойынша оқиғаның қалай басталғанын айтады. Ж: Өрмекшінің өрнегін көруге келген шыбын Дұрыс жауапты айтады. Ж:Өрмек тоқу ермек үшін керек екенін айтқан шыбынның сөзі Өрмекшіге ұнамады. Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Дұрыс жауапты анықтайды. Ж: Шыбын шатасып, шыға алмай шырмауға түсті |
Өте жақсы түсініпсің! Керемет! Тамаша! |
4-слайд 5-6-слайд 7-8-слайд 9-10-слайд |
||
|
Соңы |
4-тапсырма Мысал өлеңнің мазмұны бойынша жоспар құрып жаз 1.Өрмекшінің өнерін көруге келген шыбын 2. ....... 3. ....... |
Жоспарды толықтырып жазады. |
Жарайсың! |
11-слайд |
||
|
Кері байланыс |
Бүгінгі сабақта:
мазмұндадың;
|
Мен не үйрендім? Не білдім? |
|
12-слайд |
||
шағым қалдыра аласыз














