ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР :Қазыбек би « Кім жақын? Не қымбат ? Не қиын? »
|
САБАҚ: қазақ әдебиеті |
Мектеп: 161,172, 109 |
||||||
|
Күні:02.03.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Аян,Жұлдыз,Перизат |
||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар:24 |
Қатыспағандар:жоқ |
|||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
9.1.4.1-көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану. 9.2.4.1-автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: Шығармадан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолданады. |
||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Автор стиліне сүйене отырып үзінділерді шығармашылық жұмыстарда жазады. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Автор стиліне дәлелді ақпарат келтіре отырып өз көзқарасын шығармашылық жұмысында жазады. |
|||||||
|
Бағалау критерийлері
|
|
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: |
||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|||||||
|
Шанышқылаған сөз, өзің түскен өрт. |
|||||||
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Туған-туыстық атаулар, Отан,отбасы, ұят пен ар. |
|||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||
|
Жақын адамдарың кімдер?Неліктен? Сен үшін не қымбат?Неліктен ? |
|||||||
|
Не себепті ....... деп ойлайсыз? |
|||||||
|
|
|||||||
|
Ишара: Құндылықтар: адамгершілік қасиеттерін тәрбиелеу |
|||||||
|
|
|||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Отансүйгіштікке баулу, азаматтық жауапкершілік, құрмет, патриотизм. |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, тарих, өзін-өзі тану. |
||||||
|
Алдыңғы оқу |
Қазыбек би туралы біледі. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||
|
Басы |
Психологиялық ахуал : «Ой шебері» әдісі. « Егер мен би болсам ...» (бір сөйлеммен түйінде).
Үй тапсырмасын сұрау : Әйтеке би туралы аңыз әңгімелер, деректер жазып келу. Ғаламтор желісінен.
Топтастыру Билердің шешендік сөздерін пазл құрастыру арқылы топқа бөлінеді.
1.Бірлігі кеткен, ел жаман Егесіп өткен, ер жаман (Қазыбек би) 2.Сөз қуған пәлеге жолығады, Жол қуған олжаға жолығады. (Әйтеке би) 3.Атың жақсы болса, ер жігіттің пырағы Балаң жақсы болса, жан мен тәннің шырағы. (Төле би) 4.Асыл мұра
1-топ «Төле би» 2-топ «Әйтеке би» 3-топ «Қазыбек би » 4-топ «Асыл мұра»
«Ой қозғау» Сұрақ -жауап әдісі арқылы мәтіналды сұрақтар беріледі. Сендерге бұл өмірде ...
|
|
|||||
|
Ортасы |
Жаңа сабақ. Қазыбек би « Кім жақын? Не
қымбат ? Не қиын? »
Қазыбек би ![]()
1.Би 2.Шешен 3.Қоғам қайраткері 4.Кеңесші 5.Сыр бойында дүниеге келген 6.Орта жүздің бас биі 7.Қаз дауысты Қазыбек 1. Жеке жұмыс . « Бәріміз бірге ... » әдісі 1- тапсырма. Бүкіл сынып болып өлеңді оқып шығу – өлеңдерді хормен ұсыну үшін, сыныптағы әрбір оқушы өлеңнің бір жолынан жаттайды. Дескриптор :
Қалыптастырушы бағалау : Мұғалім тарапынан қолдау көрсету мақсатында « жақсы, өте жақсы, жарайсыңдар » деген сөздермен бағалайды.
2. Топтық жұмыс. « Ойлан-топтас-талда » әдісі 2- тапсырма.
Дескриптор :
Қалыптастырушы бағалау : 2 жұлдыз, 1 тілек Сыныптастарды бағалау үдерісінде оқушылардан екі жұлдыз қоюды және бір тілек айтуды сұраңыз. Екі жұлдыз = жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат . Бір тілек = бұл жақсартуға болатын нәрсе. 3.Жеке жұмыс « Егер қаламың сөйлесе ... » 3-тапсырма. Автор стиліне сүйене отырып үзіндідегі көтерілген мәселені негізге ала отырып шағын әңгіме жазыңыз. Дескриптор :
Қалыптастырушы бағалау: «Жұбыңды тексер » әдісі. Оқушылар бір-бірінің жазған шағын әңгімелерін тексеріп жұбын бағалайды. Үйге тапсырма : Өлеңнің идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу. Эссе жазудың алгоритмі: Кіріспе бөлім
бойынша басты идеяларды анықта.
мәселелердің тезисін жаз. Негізгі бөлім
мәселенің себептері мен салдарын қарсы аргументтер келтіру арқылы талда. Қорытынды бөлім
|
|
|||||
|
Соңы |
Рефлексия : «СМС» жазу әдісі. Сабақ қалай өткені туралы өз ойларын жазып қалдырады.
|
|
|||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Саралауды қалай ұйымдастырдыңыз? Мақсатты қалай сараладыңыз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. АКТ тек технологиямен жұмыс емес, ақпаратпен жұмыс та болуы мүмкін? Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
Жалпы бағалау: Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||
|
|
|
|
|||||
|
|
|
|
|||||
|
|
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Қазыбек би «Кім жақын? Не қымбат? Не қиын?» 9-сынып
Ашық сабақ. Қазыбек би «Кім жақын? Не қымбат? Не қиын?» 9-сынып
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР :Қазыбек би « Кім жақын? Не қымбат ? Не қиын? »
|
САБАҚ: қазақ әдебиеті |
Мектеп: 161,172, 109 |
||||||
|
Күні:02.03.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Аян,Жұлдыз,Перизат |
||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар:24 |
Қатыспағандар:жоқ |
|||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
9.1.4.1-көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану. 9.2.4.1-автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: Шығармадан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолданады. |
||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Автор стиліне сүйене отырып үзінділерді шығармашылық жұмыстарда жазады. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Автор стиліне дәлелді ақпарат келтіре отырып өз көзқарасын шығармашылық жұмысында жазады. |
|||||||
|
Бағалау критерийлері
|
|
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: |
||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|||||||
|
Шанышқылаған сөз, өзің түскен өрт. |
|||||||
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Туған-туыстық атаулар, Отан,отбасы, ұят пен ар. |
|||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||
|
Жақын адамдарың кімдер?Неліктен? Сен үшін не қымбат?Неліктен ? |
|||||||
|
Не себепті ....... деп ойлайсыз? |
|||||||
|
|
|||||||
|
Ишара: Құндылықтар: адамгершілік қасиеттерін тәрбиелеу |
|||||||
|
|
|||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Отансүйгіштікке баулу, азаматтық жауапкершілік, құрмет, патриотизм. |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, тарих, өзін-өзі тану. |
||||||
|
Алдыңғы оқу |
Қазыбек би туралы біледі. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||
|
Басы |
Психологиялық ахуал : «Ой шебері» әдісі. « Егер мен би болсам ...» (бір сөйлеммен түйінде).
Үй тапсырмасын сұрау : Әйтеке би туралы аңыз әңгімелер, деректер жазып келу. Ғаламтор желісінен.
Топтастыру Билердің шешендік сөздерін пазл құрастыру арқылы топқа бөлінеді.
1.Бірлігі кеткен, ел жаман Егесіп өткен, ер жаман (Қазыбек би) 2.Сөз қуған пәлеге жолығады, Жол қуған олжаға жолығады. (Әйтеке би) 3.Атың жақсы болса, ер жігіттің пырағы Балаң жақсы болса, жан мен тәннің шырағы. (Төле би) 4.Асыл мұра
1-топ «Төле би» 2-топ «Әйтеке би» 3-топ «Қазыбек би » 4-топ «Асыл мұра»
«Ой қозғау» Сұрақ -жауап әдісі арқылы мәтіналды сұрақтар беріледі. Сендерге бұл өмірде ...
|
|
|||||
|
Ортасы |
Жаңа сабақ. Қазыбек би « Кім жақын? Не
қымбат ? Не қиын? »
Қазыбек би ![]()
1.Би 2.Шешен 3.Қоғам қайраткері 4.Кеңесші 5.Сыр бойында дүниеге келген 6.Орта жүздің бас биі 7.Қаз дауысты Қазыбек 1. Жеке жұмыс . « Бәріміз бірге ... » әдісі 1- тапсырма. Бүкіл сынып болып өлеңді оқып шығу – өлеңдерді хормен ұсыну үшін, сыныптағы әрбір оқушы өлеңнің бір жолынан жаттайды. Дескриптор :
Қалыптастырушы бағалау : Мұғалім тарапынан қолдау көрсету мақсатында « жақсы, өте жақсы, жарайсыңдар » деген сөздермен бағалайды.
2. Топтық жұмыс. « Ойлан-топтас-талда » әдісі 2- тапсырма.
Дескриптор :
Қалыптастырушы бағалау : 2 жұлдыз, 1 тілек Сыныптастарды бағалау үдерісінде оқушылардан екі жұлдыз қоюды және бір тілек айтуды сұраңыз. Екі жұлдыз = жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат . Бір тілек = бұл жақсартуға болатын нәрсе. 3.Жеке жұмыс « Егер қаламың сөйлесе ... » 3-тапсырма. Автор стиліне сүйене отырып үзіндідегі көтерілген мәселені негізге ала отырып шағын әңгіме жазыңыз. Дескриптор :
Қалыптастырушы бағалау: «Жұбыңды тексер » әдісі. Оқушылар бір-бірінің жазған шағын әңгімелерін тексеріп жұбын бағалайды. Үйге тапсырма : Өлеңнің идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу. Эссе жазудың алгоритмі: Кіріспе бөлім
бойынша басты идеяларды анықта.
мәселелердің тезисін жаз. Негізгі бөлім
мәселенің себептері мен салдарын қарсы аргументтер келтіру арқылы талда. Қорытынды бөлім
|
|
|||||
|
Соңы |
Рефлексия : «СМС» жазу әдісі. Сабақ қалай өткені туралы өз ойларын жазып қалдырады.
|
|
|||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Саралауды қалай ұйымдастырдыңыз? Мақсатты қалай сараладыңыз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. АКТ тек технологиямен жұмыс емес, ақпаратпен жұмыс та болуы мүмкін? Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
Жалпы бағалау: Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||
|
|
|
|
|||||
|
|
|
|
|||||
|
|
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз


























