Материалдар / Ашық сабақ С Көбеев "Атасы мен немересі"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ С Көбеев "Атасы мен немересі"

Материал туралы қысқаша түсінік
Атасы қартаяды, нашар көріп, нашар еститін болады. Ішкен тамағын аяқ қолы дірілдеп төгіп ала береді. Бұл келінімен баласына ұнамайды
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Қазан 2022
395
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Мұғалімнің аты-жөні:

Сейтқасымова Ш


Пән/Сынып:

Әдебиеттік оқу 2 «а» сынып


Күні

13.10.2021


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Менің отбасым және достарым.


Сабақтың тақырыбы:

С Көбеев. Атасы мен немересі. мәтін. «Кім ойлап тапқан» Өлең.


Оқу мақсаттары

2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу

2.3.2.1*- мұғалім көмегімен үлгі бойынша дайын ұйқастарды қатыстырып, өлең шумақтарын құрастыру


Сабақтың мақсаты:






Барлық оқушылар: Мәтінді дұрыс әрі түсініп оқиды. Өлеңді мәнерлеп оқып үйренеді.Айтылым және оқылым дағдыларын қалыптастыру.


Көптеген оқушылар: Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Кейбір оқушылар: Шығарманың мазмұны бойынша өз сөзімен мазмұндайды, суреттер бойынша сахыналайды.


Критерий


Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады


Дескриптор


мәтінді қатесіз оқиды;

қажетті ақпараттарды белгілеп көрсетеді;

мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді;

мәтін мазмұнына қатысты ойын айтады.



Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады:.

Ата-дедушка-гранпазер

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Әке, бала, немере, әже, ана.

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Талқылауға арналған сұрақтар:

Әкеңнің әкесі кім?

Сен әкеңе кім боласың?

Сені қалай еркелетеді?

Отбасы атауларын білу қажет.

Ағайынды адамдар бір-біріне кім болады?

Отбасы мүшелерін атап көр.






Алдыңғы оқу:

Өзім туралы. Нәтиже сабақ.



Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:



Уақыты

Кезеңдері

Педагогтың іс әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




2 минут







Үй тапсырмасы





8 минут












(25 мин)







Басталуы





























Ортасы



















































































Психологиялық ақуал туғызу.

Кім үлкенді тыңдаса,

Кім үлкенді сыйласа.

Үлкен болған кезінде,

Сыйлы болмақ өзі де.

Сыныптағы оқушыларды 4 топқа бөліп отырғызу. Топтарға бөлу.

«Қарлы кесек»

1-топ. Топпен жұмыс. Бірігіп жазып, оқиды.

а.«Қабуснаме» дегенді қалай түсінесің?

2-топ. Ата-ана жайлы 5 мақал-мәтел жазу. «Жүзім» кластер.

3-топ. «Күнбағыс» күлтелеріне ағашына отбасы мүшелерін жапсыру.

4-топ. Жұптық жұмыс.

Ата –аналарыңа тілек жазу

Кері байланыс. Бағалау «Қызығушылығын ояту»

Автор жайлы мәлімет

1878 - 1956ж. ж Қостанай облысында туған, Жазушы, ұстаз



Білу және түсіну

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады

Бағалау критерийі Білім алушы

Мәтіннің мазмұнын жоспар бойынша айтады

Шығарманың оқиғасын/ үзіндісін айтады мазмұндап


Мәтін бөліктерімен жұмыс. Атасы  мен    немересі   

1- топ

Ата қартайып, күші кеміді: нашар көретін болды, нашар еститін болды, ішкен тамағын алдына төгетін болды, Не үшін десеңізші, оның аяқ- қолы кәріліктен қалтыраушы еді.

2- топ.

Шалдың бұл ісі баласы мен келініне ұнамады. Олар шалдың алдына жаман дастархан жайып, тамақты жаман ыдысқа құйып, бөлек беретін болды. Немересі өзінің әкесіне « Атамды бөлек отырғызба!» деуге бата алмайды.

3- топ.

Бір күні ол ағаш жонып отырды. Әкесі көріп: « Шырағым, не ғып жатырсың?» - дейді. Сонда баласы: «Аяқ істеп жатырмын. Шешем екеуің атама ұқсап қартайғанда, сендерге тамақты осы аяққа құйып беремін», - дейді.

4- топ.

Бұл сөзді естіп, шалдың баласы ұялып, әкесін бөлек отырғызып тамақ беруді қояды.

Сергіту сәті.

Дескриптор Білім алушы

мәтінді жоспардың бөлігіне сәйкес мазмұндайды;

сөйлеу барысында тілдік нормаларды сақтайды;

кейіпкерлердің атынан диалог құрастырады;

сахналау кезінде өз рөлін дұрыс сомдайды.

Қолдану

Постер қорғау.

Қалыптастырушы бағалау.

Мәтіннен қажетті ақпараттарды анықтайды

  1. топ Мәтіннен әкесі мен баласының сөздерін тауып жазу.

  2. -топ Мәтіннен кәрілік белгілерін жазу.

  3. топ Мәтінді мазмұндап айту.

  4. топ.Мәтінді сахналайды.

Әр топ постерлерін ортаға шығып қорғайды.


Жазылым. Дәптермен жұмыс.

«Аяқ»-үлкендеу жалпақ тостаған.

Дескриптор Білім алушы

мәтінді қатесіз оқиды;

қажетті ақпараттарды белгілеп көрсетеді;

мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді;

мәтін мазмұнына қатысты ойын айтады.

« Кім ойлап тапқан»

Жұптық жұмыс.

Өлеңді жұптасып оқиды.

Өлеңдегі аяулы сөздерді

жазып жұптасып оқиды.

Шығармашылық тапсырма.

Жеке жұмыс.

Балалар өз аналарына арнап сурет салады.

Топқа бөлінеді.







Топта топбасшы сайлап алады




Шапалақтайды







Өткен сабақты пысықтап,













Сөзжұмбақты шешеді





























Отбасы –дегеніміз, бір-біріне туыс адамдар



Ата, әже, әке, ана, аға, іні, қарындас.

Немере.














Тақырыпты «Жигсо» әдісіне салады.




4 топ бөліп оқиды .



Оқыған бөліктерін айтады

оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Балалар сергіп алады.




ҚБ

«Басбармақ»














ҚБ

«Отшашу»





















«Жұлдызша»


























578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!